• başbakanın karşısında olmayan düğmesini iliklemeye çalıştığı fotoğrafını görünce alkışladığım insandır. o düğmenin neden olmadığını düşünmek için bulunduğu konum itibariyle geç kalmıştır kanımca. yani yargının herkesten neden bağımsız olduğunu düşünmeden danıştay başkanı olabilmesi bizim ayıbımızdır.
  • "16 nisan referandumuyla birlikte kuvvetler ayrılığı daha belirgin hale getirildi." diyen yargıtaya atanmış cumhuriyet haini. tayyib'in çay partilerinde ne mal olduğunu ortaya koydu bu vasıfsız. kendisini tarih kocaman bir hiç olarak anacak. hem de uzaydaki boşluk kadar hiç.

cumhuriyetin yetiştirdiği bu yahudaların, yemeyip içmeyip cumhuriyete ihanet ettiklerini gördükçe kahroluyorum. cübbelerine cep diktirmiş, 3 kuruş fazla versen, babasını bile yağsız urganla asacak fıtratta kerkenez sürüsü bunlar.
  • metin feyzioğlu'nun elini sıkmamış. artık zerrin gibilere kızmıyorum. zerrin'in bulunduğu mevkiye gelmesine sebep olan milletin allah belasını vermiş zaten. başbakan'ı ve cumhurbaşkanı tayyip olan bir halka zerrin çok bile.

aferin zerrin. sıkma feyzioğlu'nun elini. reisinin gözüne girersin belki. bir ihale, kelepir bir villa, kim bilir belki bir bakanlık, belki danışmanlık...

reisin gözüne girmek için kim ne kadar takla atarsa o en iyi mevkiyi alıyor. zerrin de elinden geleni yapıyor.
  • adalet kurultayı için sözde ifadesini kullanmıştı ki, geçen hafta da yargı hiç bu kadar bağımsız olmamıştı şeklinde bir tanımlaması vardı. oscar'a doğru gidiyor...

ha bu arada, madem ki siyasete meraklı, cübbeyi çıkartıp önünde düğme olan bişiler giymesini tavsiye ediyorum. en azından yapmak istediği işi yapar da bu kadar tepki toplamaz.
  • iktisadi ticari bilimler akademisi mezunu olsa da, ülkenin en yüksek mahkemelerinden birinin başında olduğu için ve hakim sıfatına sahip olduğu için insan ister istemez hukuk nosyonu arıyor, hukukçu değil onu aramayın diyenlerin neden yüksek mahkeme başkanının yargıcının hukukçu olmadığını (anayasa mahkemesi'nde de yaşandı bu) sorgulaması lazım.

efendim idari davalar, vergi davaları vs. söz konusu ise teknik uzmanlık gerektiren kısım için uzman çalıştırılır, bilirkişi kullanılır ancak karar verme, adalet dağıtma, hukuk nosyonu ve mantığı, hukuk felsefesi nosyonu gerektirir.
  • akp'nin yargı içindeki hücre yapılanmasının elemanı.
  • danıştay başkanlığı'na adaylığını koyan kişi.

kurban olduğum allah verdikçe veriyorcu mu yoksa değil mi orasını bilemiyoruz henüz.
  • danıştay'ın yeni başkanı. nedense tipinden bile hükümet kafasında olduğu anlaşılıyor, ayrıca pek meymenetli bir insan sayılmaz.
  • metin feyzioğlu nun danıştay kuruluş yıldönümünde yaptığı konumalardan sonra ''yargının saygınlığına gölge düşüren hiçbir şeyde biz bulunmayız'' diyen kişidir,doğrusu merak ediyorum yıllardır akp hükümetinin yargıyı her alanda baskı altında tutması ve kendi istekerline göre şekillendirmesi yargının saygınlığına gölge düşürmemişmidir.
  • o makamda bir dakika daha kalmaması gereken kişi.
hesabın var mı? giriş yap