şükela:  tümü | bugün
1430 entry daha
 • zor zamanlar zorlu adamlarla aşılır. ziya selçuk bu sınavın ilk sorularında çuvalladı. esasen biz bütün zorlukları tek adamla aşmaya çalışıyoruz. o da olmuyor. zıya selçuk yerine eğitimin dünyadaki en birinci adamını getirin o da bütün senaryolarımız hazır, üzerinde çalışıyoruz, a, b,z planlarımız hazır demek dışında etkili olamaz.
 • her soruya tek cevabi "senaryolarımız hazır" yanıtı olan melankolik ama sempatik olduğunu düşünen, elimde yağlıca bir krem olsa da yüzüne sürüp can gelse dediğim okul müdürü. pardon bakan.
 • dün yapılan basın toplantısında hiç bir soruya net cevap vermemiştir. sadece lafı gevelemiştir. çünkü okulları kapatırken, sadece gelen talimata uymuştur. net bir şekilde planı yoktur.

  muhabir servis ücreti soruyor. özel okullar aldıkları paranın karşılığını verecek diyor. arkadaşım verdiğinde alsın o zaman. servis ücreti bu okul ücreti değil. çocuğu okula gidip anne baba çalışanlar ne olacak diye soru geliyor, aile bakanı kem küm... sınıfta kaldın hoca.
 • özel okul sahibi şahsa özel okullar para iadesi yapacak mı diye sorup cevabına şaşıran kişilere sebebiyet vermiş eğitim ceo'su.
 • yok böyle profesyonel yok çok kaliteli biri yok liyakat dendi, dün görüldü ki bu adam sorulara dahi doğru dürüst yanıt veremiyor. nasıl pasif, nasıl ezik biriymiş herkes görmüştür umarım. bir maşa türü.
 • reisinin kendisine söylemediği şeylere cevap verememiştir. çünkü kendisi bir karar alabilecek kapasitede değildir. reisi bir gün izin verirse konuşur.
 • hicbir umut vermeyen ve beklentileri fos cikaran bakan. digerlerinden farki yok. lay lay lom.
 • ulan ne boş adamlarsınız. hiçbir soruya net cevap verememişmiş. adama ücretli öğretmenlere para verecek misiniz diye soruluyo. bir bakan mı karar veriyo para verilip verilmeyeceğine? hadi tüm ücretlilere para veriyorum diyebiliyor mu? bu iş maliyeden ve üstten gelen bilgidir. kendi elindeki bir şey olmadığı için de haliyle reddediyo veya geçiştiriyo.

  öğretmen atamaları yine aynı şekilde onun başına patlıyo. ama tamamen top maliyede. adam mutsuz. yapmak istediği hiçbir şeyi yapamıyor, uygulamaya geçiremiyor. gönlünden geçen şeyleri sadece geçiştirerek cevaplamak zo-run-da. keşke şu zorundalıkları sizin mal beyniniz de anlayabilse.
 • efendimiss tadında bir bakan. rte ile yaptıkları tele konferansta böyle hitap ediyordu c.başkanına. yalnız twitter de öğretmenlerin geneli hatta muhalif bir çok öğretmen arkadaşım bu adamı savunuyor ve çok iyi olduğunu iddia ediyorlar.
  bende meb in sırf tarikatlarla ve diyanet ile yaptığı işbirliği ve projelerini hatırlatıp zerre güvenmediği mi belirtiyorum. umarım ben haksız çıkarım.
  zira, haklı çıkmaktan bıktım.
 • her senaryon hazır ama birlikte aynı gemide olduğun arkadaşlarının bazılarına normal maaş vermeye devam ediyorsun. bazılarının da su almasına, batmasına göz yumuyorsun. unutulmaması gereken aynı gemide olunduğudur. gemi bir yerden su alırsa tüm gemi batar. bunun dışında eba başarılamamış normal tv ile 80 lerin açıköğretim dersleri tadında 30 -40 sene sonra öğrencilere nostalji yaşatmıştır meb 3 eba tv kanalı ile. sene 2020 hala öğretmen merkezli uzaktan eğitim. o zaman o kadar hizmetiçi eğitimlerle öğretmenleri neden darladınız. yok v-sınıf yok stem. bence eba alt yapısının yetersizliği yüzlerine tokat gibi çarptı ama kafayı kuma gömüp top çevirmekten öteye gidemiyoruz. hiçbir şey bilmiyorsak youtube kanallarında interaktif eğitim veren kanallara bakın. insanlar neden milyon kişi takip ediyor bazı eğitim kanallarını. en basit örnek tonguç. bu gibi konu anlatan insanlarla keşke iletişime geçilseydi.
15 entry daha