• ilki ana rahminden,sonuncusu yaşamdan ayrılmaktır.yaşarken oluşan ayrılıklar ise zorunluluk değil,sadece tercihtir...
  • istem disi uzaklasmak
  • sevilen ve seven insanlardan birinin ölümü ya da kilometrelerce uzağa taşınmasıyla meydana gelebilecek fiziksel ayrılıkların yanında,insanların birbirlerine uygun olmadıklarını,mutlu olamayacaklarını,çevrenin baskısına dayanamıyacaklarını anlayıp ruhsal olarak da ayrıldıkları zorunlu ayrılıklar vardır.bunlara hep birlikte koyan ayrılıklar diyoruz.gerçi koymayan ayrılık var mı.
  • zorunlu emeklilik gibi.. karşı konulamaz ayrılık.. ayaklarını yere sürerek gitmek ve tek bir saniye bile kırpamadan gözleri zorunlu gidişi seyretmek.. ölüm gibi.. istemeye istemeye nefes almaktan vazgeçmek.. gözlerini ayıramadığın o sevgilinin gidişine gözlerini yummak..

ya seve seve ya da sike sike gitmek..
  • getirisi sadece (bkz: özlemek)
  • bitmesini istemedigin bir ruyadan uyanistir.. bocalama donemi yasarsin.. ve sonra yepyeni ruyalar seni bekler..
  • ölüm gibi koyar...

hiç bir gerçek dindirmiyor acını... aynı beyin ölümü gerçekleşmiş birinin başında beklemek gibi...

biliyorsun öldüğünü...sadece bir kaç cihazın pompaladığı kanla bedeni yaşıyor..oysa bırakıp gideli çok oldu...kabullenemiyorsun..öyle durup da yatarken önünde ve kalbi atarken nasıl inanırsın ki gittiğine?

işte buna benzer bir şey ayrılık da...kalbinin attığını görürken nasıl inanabilirsin ki gittiğine...

çok acıtıyor...
  • hayatımın belki de ikinci büyük sınavını veriyorum bugünlerde. her şey karmakarışık..

sevdiğim adam benim en sevdiğim şehirde yeni bir düzen kurmak için uğraşıyor, daha güzel, daha mutlu, daha iyi bir hayat..

ben ise sırf yapamazsa istanbul'da geri dönerse diye bekliyorum burada, sevmediğim bu şehirde.

günler geçip gidiyor onsuz. 4 gündür ayrıyız ve sanırım 6 ay sürecek bu durum. arada görüşeceğiz belki hafta sonlarına sıkıştırılmış yarısı yolda geçen zamanlarda.

zorunlu bir ayrılık bizimkisi. bitmesi için gün saydığım, her telefonda sesi iyi geliyor mu, mutlu mu hayatından diye ses analizi yaptığım, kendimi bir kenara koyup sırf onu mutlu etmek için uğraştığım bir ayrılık..
  • seviyorsundur, seviliyorsundur ama anlaşamıyosundur. yolunda gitmiyordur hiçbir şey. ayrılalım dersin, eline yüzüne bulaştırırsın. sonra gider onun yanında alırsın soluğu.. ve böyle gider...
    (bkz: kısır döngü)
  • yıpranırsın,yıpratırsın..ili$ki yıprandıkça geriye kalan üç $ey vardır; 1 cellat 2 kurban ama toplamda 2 ki$idir..
    cellat son noktayı koyar iki kurban gider anılarla maziye..
hesabın var mı? giriş yap