• şarkıyı " recep tayyip erdoğan hepsi boş hepsi yalan bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya” şeklinde yorumlamış, el işareti yapmış... 10 ay hapis..

r.t.erdoğan’ın bir grup akademisyen için söylediği “alçak, zalim, kapkaranlık, cahil, tiksinti verici, vatan haini, lümpen, terör örgütünün maşası, ahlaksız, mandacı artığı, ruhu kirlenmiş” sözlerine açılan hakaret davasına , mahkeme “ifade ve düşünce özgürlüğü” kapsamında olduğuna hükmetti.

davalı erdoğan olunca ifade özgürlüğü
  • önce açacağın başlığı, sonra da yaşadığım ülkeyi sikeyim dedirtir.

düzeltme: başlığın ilk hali zuhal olcay'a hapis cezası şeklindeydi.

özelden siktir git o zaman diyenlere cevap: bu güzel ülkenin içine edenler, yaşanmaz hale getirenler, siz ve sizin gibi it sürüleridir. o yüzden siktir olup gitmesi gerekenler sizlersiniz. bu ülkeyi gerçek sahiplerine bırakıp aşığı olduğunuz ortadoğu bataklığına gidin, siz de rahat edin biz de.
  • “recep tayyip erdoğan hepsi boş hepsi yalan bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya” sözlerinin neresinin hakaret olarak değerlendirildiğini merak ettiğim cezadır.
  • "makamlara hakaret hukuki yaptırım gerektirir"

ulan bu sarkinin neresinde hakaret var?

bikbikbik edecegine insan ol biraz diyecegim ama hic umut yok bunun icin.
  • ülkede adalet yok diyoruz, velev ki bu karar doğru, hakaret etti vs,

cumhurbaşkanına haddini bil diyen bir nurcu prof. vardı, ona ne oldu?
  • onu hapiste hayal edemiyorum zarif, tatlı kadın. dilerim ki hak yerini bulur.

sahnede boşvermişim dünyayı şarkısının "ahmet mehmet süreyya hepsi boş hepsi rüya, bir gün hayat bitecek,dersin görmüşüm rüya" kısmını "recep tayyip erdoğan hepsi boş, hepsi yalan, bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya" olarak değiştirdiği için suçlanıyor. kamu görevlisine hakaretten sabıkalıymış daha önceden.
  • "her bokologlar bunu öğrenmeli. bir makamda bulunan adama hakaret ettiğiniz taktirde ceza alırsınız. gitsin ve görsün"

türkiye cumhuriyeti artık ne yazık ki götlerinden işlerine geldiği gibi kanun uyduran ve bunu destekleyen insanların ele geçirdiği bir ülke olmuştur. allah belanızı versin.

"sizin gözünüz dönmüş arkadaşlar, muhalefet yapmak adına cumhurbaşkanlığı makamına bile saygısızlık yapmak normal geliyor."

o cümlelerin neresinde cumhurbaşkanlığı makamına hakaret var lan? orada söylenen sözler, illa varsa hareket, bir şahsa yönelik yapılmış şeyler. makama değil. o cezayı veren kişinin zihniyetinden farkınız olsun azcık.
  • başlık altında "ne gereği vardı" ya da zuhal olcay'ın apolitik olduğu yönünde entryler var. bu kişiler sanırım zuhal olcay'ı tanımıyorlar.

yaklaşık üç yıl önce şener şen'in söylediği "eylem yapmayı, hayatta başka hiçbir şey yapmayanlara bırakıyorum" sözleri için zuhal olcay şunları söylemişti: "sadece evlerimizden, güvenli ortamlarımızdan bir şeyler yazıp, “hah bugün de görevimi yaptım” deyip huzur içinde uyuyoruz. bir de geçenlerde şuna takıldım; şener şen demiş ya, “ben eylemlere vakit ayıramayacak kadar sinemayı çok seviyorum” diye. kendini yanlış mı ifade etti acaba diye düşündüm. çok düşündürücü bir yanıt ve acıklı. peki picasso’yu, sartre’ı, marlene dietrich’i ya da günümüzden sean penn’i nereye koyacağız? picasso meşhur guernica tablosunu yapmış ama faşistlere karşı lafını da söylemiştir" ifadelerini kullanmıştı.

zuhal olcay apolitik bir insan değil. haksızlıklar karşısında susacak bir insan hiç değil. pek ortada olmasa da zuhal olcay türkiye'deki muhalif sanatçıların başında geliyor. aldığı cezanın içeriğine bakıldığında ortada bir hesaplaşmanın olduğu bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.
  • ben bütün dünyaya posta koyayım ama kimse bana en ufak bir şey bile söylemesin. ne güzel değil mi? insan başka ne ister ki.
  • eğer "recep tayyip erdoğan hepsi boş hepsi yalan" diye şarki söylemek "hakaret" oluyor ise ve 10 ay ceza gerektiriyorsa faşist bir dikta yönetimi altında oldugumuzun ilanıdır bu.
hesabın var mı? giriş yap