• dunya soytarisi bir basbakanin haberinin bile olmadi isgaldir. ee, kirim turkleri falan araplar kadar onemli degil tabi.
  • eger rumi takvim kaldırılmasaydı 30 harbi diyecektik. * *
  • boşandıktan sonra karısının özel hayatına karışan eski koca gibi bir ülkedir rusya.

-bakkala giderken ne biçim giyiniyon, çaat.
    -ben kendime, cezmi abinin karısı motor olmuş dedirtmem, çaaat.

rusya eskiden kendi sınırları altında kalan ülkelere rahat nefes aldırtmayacaktır. bu işgal bu durumun en basit özetidir ve bir gün o toprakların hepsini tekrar almak gibi bir niyeti olduğu da aşikardır.
  • "bir ülkeyi rusya'nın yaptığı gibi hem işgal edip hem inkar etmek, erkek kedi gibi hem sikip hem bağırmaktan farksızdır." -lafonten

inkar teknolojisinde patentli rte know-how'ı için (bkz: inkar hep inkar daima inkar)

.
  • tkp'nin hala rusya'nın sözünden gram çıkmaması ne kadar ilginç değil mi? alooo orda kimse var mı! komünizm çökeli 23 sene oldu... şşşt kime diyorum... rus ordusunun örtülü işgaline kılıf uydurmaya çabalamalalarını izlemek güzel oluyor. bize de eğlence lazım. sonuç olarak recep ivedik herkese hitap etmiyor.

alman-soros tarafına söyleyecek birşey yok. orospu çocukları işin içinden çok güzel sıyrılıp tatarları öne sürdüler. tatarlar elbette kendi varlıklarını ortaya koymalılar ama bir yere kadar. almanya'nın savaşını yüklenmeyelim... almanya çok biliyorsa kendi çatışsın ruslarla.

türk hükümetine gelince... öyle bir hükümet var mı lan harbiden!...
  • mal moda bağlamış, akp-chp-mhp-cemaat isimleri üzerinden güç ve iktidar savaşı derdine düşmüş yurdum insanının kafasını bir kaldırıp da nedir bile demediği, kendisi ve bulunduğu memleket dahil tüm bölgenin ve hatta dünyanın yakın geleceğini şekillendireceği halde önemini anlayamadığı gelişme.

sonra neden sadece futbol yazıyorsun! yazarım tabii... ne yazıcam, hangi politikacımız, siyasetçimiz daha basiretsiz, onu mu yazayım?
  • rusya'nın, ukrayna'nın nüfuz alanından çıkmaya meyletmesine karşı verdiği tepkidir, ukrayna'nın kalanı üstünde tahakküm kuramayacaksak da (bütün o ekonomik şantajlara rağmen) esas hayati parça olan kırım'daki üs ve nüfuzun güvenliğini sağlayalım gibi bir mantığı var muhtemelen. bu arada olası bir ukrayna askeri cevabının da rusların en çok umdukları şey olduklarını tahmin ediyorum, gürcistan'da istediklerini bu sayede almışlardı. bir de nazizme karşı yapıldığı palavraları sıkılmış, buldukları müttefiğe bak (bkz: vladimir putin)
  • bizim küçük enver'in henüz haberdar olmadığı işgal! sabah sabah uyandırmaya kıyamamışlar ellaham! yoksa rusya'yı izole ediverip iki dakkada bitiriverirdi işgali...
hesabın var mı? giriş yap