• geçen gün bir arkadaşımın kapri ile girmeye çalışıp alınmadığı mekan. duyunca çok sinirlendim ve ' ulan dallama, starbucks mı sandın mekanı ? eğlence mekanı, gece klübü kültürün yoksa ya gitme, ya da eşine sevgiline rezil oldum diye sızlanma. ' dedim.

şaka şaka, öyle bir arkadaşım olmadı ama biri böyle yapsa, aynı şeyleri derdim.
  • 1 ytl'lik paşabahçe tuzlukları kullanan mekan.
  • cuma aksami saat 21.00, iki erkek tepeye kapisina cikilir,

+ malesef beyfendi rezervasyon yoksa bu gece kesin alamiyoruz, kusura bakmayin (ulan söyle adam gibi damsiz almiyoruz diye)

ayni cuma aksami saat 23.00 gruba üc bayan katilir, tuttururlar hadi gidelim diye, yine ayni kapi görevlisi merdivende bekleyenler arasindan bize seslenip,

+ buyrun efendim, sizi alayim masaniz hazir

simdi ayni yere mal gibi giden ben mi dengesizim, yoksa calisanlari mi diye sordurtan mekan.
  • hiç gitmediğim, iş çıkışı şortla gidip kapıdan döneceğimi öğrendiğim için artık gitmeyi de düşünmediğim mekan. "pantolon alıp gelin" ne lan?
  • bir kere, dusundugumden cok cok daha kucuk bir mekanmis. websitelerinde bar ve restoran diye ayri ayri linkler gorunce barla restoranin ic ice oldugunu dusunememisim.
    ayiptir soylemesi, sevgilimin dogum gunu sebebiyle haftalar oncesinden mekani arayarak “ozel bir yemek” icin iki kisilik rezervasyonumu yaptirdim. cehaletimi mazur gorun, mekana ilk gidisim olacakti. safiyane bir umutla cam kenarinda bir masa istedigimi de rezervasyonumu yaptirirken belirttim. gunu gelip de bir hevesle mekana girdigimde bir duvarin dibine ilistirildigimi husranla gordum. simdi sanilmasin ki “masamin bir kosesi duvara bakiyordu, 4 yanim camdan cama istanbul manzarasiyla neden cevrilmedi” diye sizlaniyorum. hayir efendim. o camdan cama 360’in ortasina bir duvar dikmisler, somine mi artik ne ise yariyor anlamadim. o duvar ki manzarayi bir kenara, dj kabini, vestiyer, bar gibi ic bolumu bir kenara ayiriyor. manzara tarafindaki kenara denk geldiyseniz oh ne ala, alin size 360 derece istanbul. ama biz kendi adimiza, duvarin dibinde, club ortamina henuz gecilmedigi icin islevsiz olan sahne manzarali bir masada yedik cok ozel yemegimizi. sagolsun telefonda gorustugum bayan bana cam kenari sozu veremedigini ama istegimi not ettigini soylemisti rezervasyonumu alirken. ama ben cok da dert etmemistim dogrusu, hani napalim, cam kenari olmasa da elbet bir kisim manzarayi uzaktan da olsa goruruz sanmistim. 360 istanbuladinda bir yere gelip duvarin dibine yerlestirilip bar standi manzarali bir aksam yemegi yiyecegimi hic aklima getirememistim. ki, balik burcuyum, hayal gucum gereginden fazla genistir. neyse efenim, yemek esnasinda duvarin manzaraya bakan hos bolumunde bir takim animasyonlar da sergilendi saniyorum. saniyorum, cunku ben bunlara sahit olamadim lakin duvarin oteki tarafina gectigini gordugum tuhaf kostumlu iki insandan ve sonrasinda zaman zaman masalardan yukselen alkislardan bir etkinligin soz kunusu oldugu tahmininde bulundum. acaba ayni menuden siparis vermiyor muyuz, oteki tarafin tabaklarina manzara ve animasyon ucreti ilave ediliyor mu diye merak ettiysem de kendilerine soramadim, zira sevdicegimin dogum gununde rezalet cikartmak istemedim. ama kendimi tutamayip bir ara duvarin oteki tarafina dogru gecip orada mal mal dikildim. gordum ki, o tarafta hic iki kisilik masa yok, iki kisilik masalarin hepsi duvarin oteki yaninda. bu genel bir uygulama midir bilemedim ama istanbul manzarali yemek yemek icin illa esli pistiye mi gelmemiz gerekiyor bu mekanda, onu da anlamadim.
    gelelim yemeklere… menudeki en olmadik tercihleri yapmamiza ragmen (bitter cikolata soslu bonfile ve balli somon gibi) yemeklerden cok memnun kaldik. oncesinde okudugum olumsuz yorumlar nedeniyle bu beni oldukca sasirtti dogrusu, bence bitter cikolata soslu bonfile gibi gelenksel damak tatlarini zorlayabilecek bir yemek dahi cok lezzetliydi. oncesinde getirilen peynir tabagindan da, tavsiye edilen italyan sarabindan da keza memnun kaldik. belki 8-10 arasi gittigimizdendir, bilemeyecegim ama servisin yavasligiyla ilgili de hic bir sorun yasamadik. porsiyonlar bence doyurucuydu, bir kismi fazla bile geldi.
    sonra arkadaslarla bulusup barinda takilalim dedik. 10’dan 12’ye kadar sahnenin onundeki standda durmamiz istendi 360 personeli tarafindan, restoran bolumu kapanip club ortamina gecilince ‘duvarin manzarali tarafina’ atilacak standlardan “ennn ondekine” “ilk once” bizi alacaklarini soylediler cok tatli bir sekilde. sonrasinda herhangi bir gelisme olmadi fakat, basladigimiz yerde bitirdik geceyi. bunu da kafama takacak halim yoktu, insanlarin pesinden kosup “hani bizi on tarafa alacaktiniz’ da demedim, desem belki alirlardi ama genel olarak bakildiginde kendisini ust cizgide tanimlayan bir muessesenin boyle hatalar yapmamasi gerektigini dusunuyorum.

bir daha gider miyim? 6-8 kisi toplanip yemek yemeye giderim, evet, cunku hem yemeklerinden memnun kaldim hem de “2 kisi oldugumuz icin manzarayi gormeyen masaya oturduk” hipotezimi test etmek istiyorum. bir daha gidecek olursam da yazin gitmeye gayret ederim, sanirim terasi sayesinde duvar problemim ortadan kalkacaktir.
  • istiklal caddesinde yürüyeduran bunca iyi giyimli kadınlar, erkekler nereye gidiyor sorusunun cevabını bulabileceğiniz mekan..

manzarası vesairesi süper olabilir ama tam anlamıyla bir keşmekeş yaşanıyordu gittiğimde..

servis anlamında rezaletler.. masamıza 86. çağırışta uğramaya tenezzül eden garson'dan 734 kere masayı temizlemesini istedik.. ve fakat bunu yapmadığı gibi, bizden önceki oturanlardan kalan çerez vs. de masada kaldı..

siparişleri yalan yanlış almalarından vb. hareketlerinden hiç bahsetmiyorum bile..

sanırım mekanın mimari yapısı ve mahşeri kalabalığı sayesinde herkesle ilgilenilmiyor.. bir karmaşa bir kaos hakim ortama..
  • 2013 yılbaşı'na burada girmek isteyenler "650 tl" ödemek durumundalar. güzel olduğunu reddedemem ama 650 liralık da değil.
  • tatlı müzikli, güzel mezeli, bol muhabbetli meyhaneleri, asmalı'nın kaliteli müzik çalan mekanlarını, karaköy'ün bohemliğini, kadıköy'ün sıcaklığını seven biri olarak bir kere gittiğim ve hayatım boyunca bir daha gitmeyeceğim lüzumsuz mekan.
    bu ne saçma gösteriş merakı, bu ne alt yapısız ve akıldan uzak güruhtur. 40 yaş civarı amcalar zengin giyinip "hatun" bakmaya çıkmışlar, 20 lerindeki bol makyajlı ablalar da şurdan güzel bir "araba" düşürsek derdinde falan.
    midem bulandı, yarım saat durabildim.

not: seviyorsan tabi ki seni tenzih ederim.
  • yillardir ismini cok duydum ilk kez de dün gittim. beyoğlu'nun arka sokaklarındaki kötü barlarin kapilarinda duran güvenlik görevlisine şık bir takım elbise giydir, kulagina da telsiz tak, esek aynı esek. degismiyor. uslupsuzluk hat safhada. icerisi gayet görkemli, ateşli poi ceviren bir abi vardi; muhtesem. dansci kizlarda bir numara yoktu ama. garsonlar çil yavrusu gibi sagli sollu dolasiyor. snop tipler gider sanıyordum buraya, aksine apaçilerin hepsi orada. sultanahmetten yabancı turisti kapan gelmis. tam bir hayal kırıklığı. müzikler de iyi degildi.

yuksek tavanlar ferahlik katmis ama icimden keske burasi "otto" olsaydi dedim. eskisi nasildi bilmem ama simdisi vasat. bir daha gider miyim? ateşli poi için gidilir.
  • istanbul'da türklerin kendini azınlıkta hissedecekleri, ful turist dolu, güzel manzaralı eğlence mekanı. yabancı misafirlerinizi götürmek için ideal. ama onun dışında pek akla geleceğini sanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap