• http://www.memurlar.net/haber/517862/

direkt resim hali: http://www.memurlar.net/…ents/517862/yok-yazisi.jpg

linkteki habere göre yapılması planlanan değişiklik.

bazı üniversitelerin şimdiden yaptığına dair duyumlar aldım. inşallah yalan haberdir.

edit: maalesef doğruymuş. yani birileri cidden bunu düşünüp çok güzel bir fikir olduğuna karar vermiş.

değişiklik yapan üniversiteler için: (bkz: #51862051)
  • bazı üniversitelerde öğrencilerin talebi üzerine sınav takvimi zaten bu şekilde oluşturulmuş. benim sınav takvimim de böyle saçma bir halde. insanlar neden okudukları yere aldırmıyor kayıtlarını bilmem. adam çanakkale'den van'a oy kullanmaya gidiyor mesela. gitme o zaman kardeşim bizim de sınav hafta(ları)mızın içine etme bir zahmet.
  • seçimi bu kadar düşünen bebeler ikametini de aldırsaymış yahu okuduğu şehire.

sınav programına göre biletini almış öğrencileri mağdur edebilecek bir gelişme.
  • ak partisi'nin zor durumda olduğunun göstergesidir. ak gençliği üniversitelerde oy potansiyellerinin yüksek olduğunu iddia etmiş olmalı üst makamlara ki böyle ani bir karar aldılar..
    hiç faydası olmaz hatta ters teper, chp'ye yarar gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var.
  • ben hep 50 liralik girdigim icin beni etkilemey... saka saka yapmicam bu igrencligi. 5 haziran'da sinavim var, umarim ertelenmez, takvim sikisacak yoksa.
  • ankara üniversitesi'nde de gerçekleşen durum. yök talimatı tüm üniversitelere gönderilmiş, erteleme mecburi o yüzden. sıkışık sınav takvimini rahatlatması şahsen işime geldi ama durumdan rahatsız olanlar da var. o değil de seçimler için bu kadar erteleme biraz garip olmuş. millet memlekete katırlarla gidip dönmeyecek sonuçta. neyse, çalışacak zaman kaldı ne güzel işte. ben gideyim de biraz içeyim. son gün çalışırım.
  • 5inde finallerim bittiği için beni etkilemeyühühühühböhöhü
  • başlığa güvenmememe rağmen açtım baktım son sınav 5 indeymiş onada dokunmazlar heralde
  • umarım eşek şakasıdır. bileti filan geç, yurtdışında iş bulup tarihlerini buna endeksleyen ve ertelenen tarihlerde iş görüşmesi olan arkadaşlarımız var. doğruysa çok komik, şaka ise hiiç komik değil.
  • olmayan karar.

yök sadece 6 haziran, 7 haziran ve 8 haziran öğleye kadar sınav ve ders koymayın dedi.

edit: erteleme doğru.

not: hadi 8 haziran ertelenebilir, anlarım. (zaten üniversitelerin çoğu sınav koymadı 8 hazirana) 5 haziran ve 9 haziranı da ertelemek nedir yahu!

(bkz: son akademik takvim bükücü)
hesabın var mı? giriş yap