şükela:  tümü | bugün
  • michael lennox'un çektiği 2015 filmi. sosyopat güvenlik görevlisi rolünde stephen graham, conleth hill ve de irene adler'imiz lara pulver rol alıyor.
  • arctic monkeys kliplerinin kötü adamı stephen graham'ın gönülleri çaldığı film

sayesinde kendimizi yazar beyin yerine koyup kalbi sıkıştırdık

not: sis ve metafor önermende haklıydın küçük adam. yazar bey de westeros'tan teşrif etmişler sanki.
  • düşük bütçeyle hazırlanmış oldukça güzel bir psikolojik gerilim filmi. filmi izlerken yer yer gerildim yer yer de robert'a büyük sempati duydum.

--- spoiler ---

saplantılı ilgisinin altında yatan tek şey aslında yalnız kalmamak istemeseydi. ama sandy o kadar iyi bir karakter değildi bu duygulara karşılık verebilecek kadar. genelde böyle takıntılı karakterler zarar verme eğilimindedir. ama robert hiç böyle bir şey göstermedi. sandy onu ne kadar reddetse de yeri geldiğinde aşağılasa da gene de hep sineye çekip dost olmayı istedi. bir türlü olmadı maalesef.

--- spoiler ---

pek bilinmeyen bir film olduğundan hiç beklentim yoktu ama film beni inanılmaz tatmin etti. böyle kıyıda köşede kalması şaşırttı beni. 7.5/10.