• "abant su içilebilirmiş" diyerek sipariş verdik, güya ilk siparişte su hediyeydi. gelen adama söyledik; aldığımız cevap "bizde öyle bi gampanya yogh" oldu.

amaan bunlar da hep beni bulur.
  • 70 tl depozito 17tl 19lt su parası ödeyerek 3 yıl boyunca kullandığım su markası. bugün ataşehir bayiinden verdiğim siparişi 16 yaşlarında bir çocuk getirdi. damacanayı sepetten çıkartamadı. evirdi çevirdi yan yatırdı. abi sen şişeyi tut ben sepeti çekeyim dedi. dediğini yaptım ama sepeti
    yukarı kaldırdığından cam damacana yere hafifçe çarparak kırıldı ve 19 lt su cam kırıkları eşliğinde evimin koridoruna doldu. çocuğa sen git daha önce getiren büyük arkadaş gelsin yeni bir su da getirin olan oldu zaten dedim. buraya kadar her şey bir kazadan ibaretken sonra benden dalga geçer gibi kırılan damacananın depozito parasını istediler. dalga geçiyorsunuz heralde şişeyi sizin çocuk kırdı evin içi su doldu paspaslar ayakkabılar hepsi sırılsıklam dedim. damacanayı kıran çocuk ısrarla benim kırdığımı söylemeye başladı. hem çocuk çalıştırıyorsunuz daha sepetten suyu çıkartamıyor hem de suçu bana atıp para istiyorsunuz, zaten ortalık su ve cam dolu. çocuğa çıkar damacanayı sepetten dedim. tekrar denedi, yine çıkartamadı. daha sepetten damacana çıkartamayan veletleri çalıştırıyorsunuz, suyu sepetten çıkarmak benim işimi dedim ve çocuğun damacanayı nasıl kırdığını izah ettim. o çocuk bizimle çalışmıyor dediler. kırılan damacanın parasını biz kırmışsak cebimizden ödüyoruz dediler. bu minvalde 10 dakikalık para taleplerinden sonra; verin 17 liralık su parasını geri, alın benim damacanayı depozitoya sayarsınız. bir daha da sizden ne su alırım ne de aldırırım, üstelik şikayette edeceğin dedim. geri vitese taktılarsa da kabul etmeyerek gönderdim.

şimdi ev, ofis, eş, dost, akraba, tanıdık kim var ise; bunlardan su almaması için teşvik ediyor ve ilk sularının parasını da ben ödeyerek karşı kampanya yürütüyorum. sırf bunlar gibi esnaflığı bilmeyen, özür dilemek yerine müşteriye iftira atan, üstelik tüm markalardan daha pahalıya su satan bayiler kazanmasın diye.
  • cam damacana çıkarmış.

da...
    19 litresi 12,5 lira

bir de depozitosu var o da 60 tl.

allahın suyuna yani.
  • bunun 5 litresinden 4 tanesini 12 liraya alabiliyorken 19 litrelik damacanasına 16 lira vermenin tadımı kaçırdığı firmadır. gereksiz plastik atık üretmek istemiyorum ama bu fiyatlandırma ile hangisini yapmak daha doğru? 4-5 liranın lafını ediyor gibi de olmak istemiyorum, canımı sıkan mevzu durumdaki mantıksızlık.
  • üzerinde sagalassos yazan 5 litrelik pet şişedeki su aşırı kireçli.
  • özellikle abant su olarak sipariş ettiğim 19 lt'lik pet su. bugün ilk kez depozitolu olacak şekilde geldi. teslim aldıktan sonra dikkat ettim ki kapağın üzerinde bulunan üretim ve son kullanma tarihinin üzeri kazınmış. büyük petlerde 3 ay raf ömrü olduğu yazıyor. büyük ihtimalle tarihi geçmiş ve kazımışlar. şaka gibi. insan sağlığını bu denli tehdit edebilecek bir şeyde nasıl bunu yapabiliyorlar anlayamıyorum.
  • bugün markette 5 lt hamidiye bulamayıp aldığım su. içimi gayet güzel ben beğendim bir kaç kere daha deneyip buna geçeceğim sanırım. mineraldir, efendime söyleyeyim ph değeridir daha araştırmadım henüz ama.
  • petrol fiyatı 2 aydır stabil
    dolar 5 aydır stabil.
    başka hangi maliyet kalemi artıp da, zam yaptığı anlaşılamayan firma.
    fırsatçılık sahiden var anlaşılan
  • 60-70 tl cam damacana depozitosu alan ancak iade etmekte direnen firma. müşteri temsilcisi ile görüştüğümüzde alaycı bir ifade ile bunun hesabını yapmamamızı söyledi. suyu aldığımız yetkili bayi bunun yerine bize 8 damacana su verebileceğini iletince paramız kalmasın diye mecbur kabul ettik ancak her ne hikmetse anca 3-4 damacana su alabildik. sonraki taleplerimizde bayi bize "abant su göndermiyor" şeklinde yalan attı. defalarca şikayet maili yazdım ancak asla cevaplanmadı.

hülasa isterse ab-ı hayat suyu satsın müşteriye sergiledikleri bu tutum nedeniyle kesinlikle tercih edilmemelidir. ayrıca vermiş olduğum depozitoyu da kendilerine helal etmiyorum, inşallah bambaşka yerlerden büyük acılarla kendilerine döner bu kelek.
  • cam damacanası için 60 tl depozito alan ve 19 lt suyu 14 tl'ye satan ancak suyu içilemeyecek derecede kokan doğal kaynak suyu satan firma. ayrıca iki kere bayiyi iki kere de müşteri hizmetlerini aramama rağmen elimdeki cam damacanayı teslim alıp depozitomu iade etmeye gelmemiştir. bir haftayı geçti hala bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap