• şakası makası yok böyle bir seferberliğe ihtiyacımız var.
    devletin bunu aleni bir şekilde yapamayacağı ortada ama iş bize, türk milletine düşüyor.
    ben şahsen teknoloji ürünleri olsun tekstil, beslenme olsun abd menşeli ürün kullanmıyorum. gençliğimden beri tavrım bu.

abd menşeili marka ve ürünlere ciddi boykot lazım ve bu boykotu da kalburüstü kesim gerçekleştirmeli.

mümkün mertebe abd menşeili ürün taleplerini kısmalıyız.
    başta iphone ve diğer apple ürünleri geliyor.
    size şaka gibi gelebilir ama ülkemizde ciddi bir pazarı var bu ürünlerin.
  • cin'den borclanmaya calisirken cin'de uretilen iphone'u boykot edin. amerika'yi boykot ediyorum diye cin'den mal alma. zaten sizin abiniz de cinli dovecegim diye uygur turk'u dovmustu.
  • hep beraber dolar yakarsak o iş tamam.
  • devlet olarak boeing, f16, kobra helikopterlerinden ve atak helikopterlerinin motorundan başlayabiliriz.

google, android, apple, windows, devlet dairelerinde kullanılan serverlar, com uzantılı domainler vs... uzar gider.

hepsini boykot etsen ne olacak adamlarla ticari ilişkin 1000 de 3-7 oranında. yani ortalama yüzde 0,5 gibi bir şey. yüzde 1 bile değil. bütün mallarını tüketmeyip ticari ilişkileri kessen boş. ki yapamazsın. amma ve-lakin illa birşeyler yapmak gerekir.

sen hiçbir şeyini almazsan sinek ısırmış gibi olur. o sinek te ısırdığı yerde ölür.

başka kafayla başka çözüm bulmak gerekli.

başta abd olmak emperyalist-kapitalist devletlerden nefret ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap