• (bkz: anne pizzası)
  • mümkündür.
    senede ancak iki kere yaşadığı muhitten çıkabilen, onda da ya nicedir ağrıyan beli için doktora, ya da yeğeninin düğününe giden, kendi iradesiyle markete ya da mağazaya girip birkaç parça şey almaya dahi imkanı olmayan milyonlarca kadın yaşıyor şu ülkede.

hatta benim teyzemdir bu. köyden neredeyse hiç çıkmamıştır, öyle başlığı açan arkadaşın annesi gibi tavuk döner yemeye dahi gidememiştir oğlunu yanına alıp. bir akşamüstü çıkıp eşiyle kahve içmemiş, bir mağazadan kendisi beğenerek etek seçememiştir hiç. hazır satın alıp yiyebileceği her şey lükstür onun için; bir poğaça versen eline, yolda yemez öyle, eve gelene kadar saklar da yanına çay demler...

nerede doğdunuz, nerede büyüdünüz bilmiyorum ki...
  • sen anne'den daha iyi mi bileceksin hoşaf?

bundan sonra en lüks yemek tavuk döner.
  • (bkz: döl israfi)
  • "en azından anne çocuğunu ödüllendirmeye çalışmış" dediğim olay.

ben ygs sonucumu öğrendiğimde* annem "iyiymiş, tebrikler" deyip yarım saat sonra "hadi salma kendini git test çöz" dedi.

lys sonucumu öğrendiğim gün ise arkadaşlarla yazlığa gidiyordum; sonucumu öğrenip* annemi aradığımda "iyi, ok. yazlığa varınca pencerelerin camını aç ki içerisi havalansın biraz" dedi. insan bir heyecanlanır be.
  • (bkz: abisi)

ciddiye alıp cevap yetiştirmeye çalışırken sizin gibi 30'lu yaşlarda falan sandığınız elemanlar işte böyle ergenler aslında.
  • trollüğün zeka gerektiren bir şey olduğunu anlayamamış, kendini komik zanneden ama başkasının yerine utandırmaktan başka bir sike yaramayan, kısıtlı dünyası içinde kendini yaratıcı zanneden ve bu kıt zekasını ancak ekşi sözlük gibi bir ortamda ifade edebileceğini bilen bir zavallının komiklik çabasını içeren olay.

biliyorum şu yazdığım entry bile bu tipteki gerizekalıların ekmeğine yağ sürer ama bu sefer yazmak istedim.

ha bir de şunlar var;

şener şen'in vasat bir oyuncu olduğu gerçeği
    neşet ertaş'ın abartılmış bir şarkıcı olması
    zeki müren'in haddinden fazla abartılması
    turgut uyar'ın kofti bir şairimsi olması
    barış manço çocuklara hitap eden bir şarkıcıdır
  • (bkz: abisi) ne la?

evlat olsa sevilmez.
    sözlük sözlük değil kadınlar kulübünden hallice ergen platformuna döndü.

tanım: birçok annenin başına gelebilecek olay.
  • ne tatlı kadındır.

saftır ve temizdir.
hesabın var mı? giriş yap