şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: melisa kesmez)
 • hakkında şöyle güzel bir yazıya denk geldiğim öykü kitabı: melisa kesmez
 • melisa kesmez'in akan, bir yerinden hayatınıza sızan öyküleri var bu kitapta. aşık kadın, yalnız kadın, çevresinin istediği şekilde mutlu olması beklenen kadın... bir şekilde her öyküde kendinize uyan bir tanım buluyorsunuz ya da zaten bu insanları yakından tanıyorsunuz.

  öykülerinden birini daha çok beğendim derken diğerlerine haksızlık yapıyormuşum gibi geliyor; ama benim favorim "sakin göllerin kuğusuyduk". o da müziği hayatıma çok eskilerden bir yerden dokunduğu için.
 • içindeki her öyküye başlarken acaba bunu beğenir miyim deyip bir türlü beğenemediğim öykü kitabı.
  tüm öykülerde bir şeyler eksik, hepsinin çatısı derme çatma.
  çağdaş türk yazarlarının kitaplarına, özellikle de kadınsa heyecanla başlıyorum, buna da öyle sarıldım. ama olmamış maalesef.
  başka romanlarda ya da hikayelerde, bir karakteri anlamak, tanımak için anlatılan alt hikayeler gibi kalmış tüm hikayeler.
  dahası hikayelerdeki eksiklikleri daha da göze sokan yapmacık, doğal olmayan cümleler bolluğu.
  üzüldüm, hayal kırıklığı oldu benim için
 • kitap olarak basılmamış olsaydı bir şey kaybetmeyeceğimiz öyküler toplamı. hani melisa kesmez nutellamüptelası, kabakçekirdeğikoleksiyoncusu vb. bir rumuz ile bir tumblr hesabı açıp bu öykülerini paylaşsaydı pek bir şey kaybetmezdik.

  not: yine de pucca'dan iyidir hani, değil mi?

  samsung not 2: yazarın tumblr sayfası varmış zaten. e niye bastırdın bunları?
 • öyküler sizi alıp başka diyarlara falan götüremiyor. otobüs yolculuğunda vs. zaman geçirmek için okumalık.
 • olası bir zoofili beyanatı.
 • ''çerezlik okumalık'' der bir arkadaşım bazı kitaplar için, kitaba da yazarına da saygısızlık içermeksizin , yormadan anlaşılan, sade anlatımı ile akıcılık arasında dinlenmelik okunabilen kitap anlamında söylüyorum bunu , işte bu kitap onlardan biri . benim için deniz kenarında , yaz sıcağının altında ,ıslaklıktan kuruluğa geçiş anında ele alınıp bir kuple hikaye ile tatlanan ruhun serin sularla buluşma anı öncesi ağzına çalınan bal olmuştur.

  hikayelerinin çocukluktan,ayrılığa,geziden(ki burada yazarın güncel hayatın atan damarını da takip edişi ruh okşayıcı) aile ilişkilerine geçişleri , bazı ilişkileri çerez olmaktan ileri götürmese bile eleştri bombardımanına tutup sündürmenin bir anlamı yok. melisa ablamız hayata duyarlı yaklaşanlardan , ki bu yazılarına da fazlası ile yansımış. iyi bir başlangıç diyorum.