• ana dilini en az babası kadar net, akıcı ve güzel kullanmaktadır. cümleyi nakış gibi işleyerek nokta kullanmadan kurar.
    bir de her cümleye "rahmetli babam" diye başlamasa belki dinleyecek birilerini de bulabilir.

benzeri dönemeçlerden geçen ve kendisine emsal teşkil edebilecek bir erdal inönü gibi değil malesef.
  • siyaseten başarılı olamasa da erdal inönü ile birlikte 50'lerdeki türk siyasi hayatının mirasıydı. allah rahmet eylesin .
  • babasının bu ülkeye açtığı büyük ve geri dönüşü zor yaralar kendisinin suçu değildir. (bkz: a.r.e.)
  • son menderes'tir. sonunda mendereslerin bu ülkeden çektikleri son bulmuştur. r.i.p.
  • siyasi yaşamı boyunca babasının gölgesinde kalan kişi. benzer bir örnek için (bkz: fatih erbakan)
  • şu an twitter'da tt olan kişi. hem türkiye hem de worldwide'da.

(bkz: tt/#25796740)
  • taha akyol'un kaleminden babam adnan menderes söyleşi kitabı vefatından kısa süre önce yayınlanmıştır. allah rahmet eylesin.
  • kendisini her üç cümlesinde bir kullandığı "babam" kelimesiyle hatırlayacağız.
  • kendisini her iki cümlesinde bir kullandığı "babam" kelimesiyle hatırlayacağız.
  • çerçeveli gözlüğü ve büyük kulakları sebebiyle her gördüğümde halamı hatırlatırdı bana. ölmesine gerçekten üzüldüm. adnan menderes'in oğlu olmasından beri yıllardır sağ görüşlü partilerin (en son akp'nin) propaganda aracı olmuştu. oldukça talihsiz bir yaşamı vardır. ne yazık.

zöge: normal ülkelerde insanlar ölen siyasetçilerin ardından kendi görüşünden olmasalar bile dostça bir taziye mesajı yayınlar. ben de bunu yaptım. kötüleyenler bir taziye entry'sini niye kötülediğini samimiyetle yazarlarsa sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap