şükela:  tümü | bugün
 • edirnede en iyi tava ciğer yapan yer.
  (bkz: mutlaka gidilmesi gereken yerler)
 • cigerci aydin abi.. pirimiz.. bol bol porsiyonlari, i$ik hizinda servisleri, temizlik ve diyaloga onem veren personeli, ki$in gurul gurul yanan komur sobasi, kuru caciki, zaman zaman yaptigi kafa indirimleriyle gonullerin $ampiyondur, uzerinden bir suru yil gecse de unutulmadigi baki bir yerdir.

  yerini de tarif edelim, car$iya giriyorsunuz, edirne kebapcisini gorunce saga donuyorsunuz.. az yuruyunce sagda..
 • edirne de tava ciger yemek için ilk ugranması gereken yer..lakin kendisi neredeyse her daim doludur..zaman zaman önünde kuyruk oluştugu sahsım tarafından bizzat görülmüştür..ama cigeri yendiginde neden bu kadar sıra oldugu anlaşılacaktır..

  (bkz: lezzet)
  (bkz: olsa da yesek)
  (bkz: ozlemek)
 • tahmis çarşısı'nda bulunur.
 • edirne'deki en iyi ciger yapan ve muşteriye sunan cigerci. sunmak diyorum çünkü yemek sektöründe hizmet veriyorsanız bir şeyi nasıl yaptıgınız kadar nasıl sundugunuzda cok onemli.
  5 yıllık edirne hayatımda hemen hemen bütün ciğercilerde en az bir tabak ciğer yemişliğim vardır.. tabi ilerleyen yaş ile insanda restoran kulturu oluşuyor. bir yerden sonra lezzetin yanına kalite, hizmet, ikram gibi nitelikler istiyorsunuz..
  işte aranılan bütün bu kriterler aydın tava ciğerde mevcut.. deneyin, pişman olmayacaksınız..
 • ciğeri olarak diğer ciğercilerden kanımca pek bir farkı olmayan edirne ciğerine getirdiği yenilikler ile ün yapmıştır şöyledir ki;

  ciğerin yanında kızartılmış kırmızı biber dışında domates ve soğan verir daha bir dünya ciğeriniz varken domates ve soğanı bitirmişseniz söylemeden yenisini getirirler.
  içeride koşuşturan garsonlar görürsünüz bunlar bir bardağı alıp bir şey içtiğiniz gibi yerine koyar, ekmeğiniz azaldığı gibi ekleme yapar.
  cacık olayına yeni bir yaklaşım getirmiş ve koyu susuz cacık verirler pek bir güzeldir.
  eski ciğercilerden farklı olarak içeride yağa kokmazsınız.

  birde kendini bozmuş bir kaç durumu vardır onlarda böyledir ;

  eskiden masalarda sürahi olurdu istediğin kadar su içerdin hemen sürahi dolardı, kapitalist düzene yenik düşen sistem şişe su üzerinden para almaya dönmüştür.
  sürekli müşterilere öncelik tanınırdı dışarıda sıra bekletilmez içeri alınırlardı artık müşteriye doyduk size bile ihtiyacımız yok moduna geçmiş, alınmayan 50 kuruşlar 100 kuruşlar para bozarak alınır olmuş sanki.
  akşam olmadan kapatır, pazarları açmaz bu mekan sebebini ise sahibinin ego patlaması yaşadığı bir anda " biz fazla açık tutmuyoruz ki, diğer ciğerciler de iş yapabilsin" diyerek açıklamıştır.*
  yarım porsiyonun yarım değil 1/5 porsiyon şeklinde servis edilmesi ile şok eder artık "abi bi parça ciğer daha koy ya az dediysek öldür demedik" demeye sebep olur. tam porsiyonda da azalma hissettim açıkçası.

  edirne'ye geleceklere öneri burayla sınırlı kalmayın ben önünden her geçtiğimde sıra bekleyen edirne dışından gelmiş insanlara mal gözüyle bakıyorum açıkçası. dışarıdan kaliteli, temiz duran bütün ciğerciler güzeldir candır hatta hepsi domates soğan vermektedir.
 • burda bir tek porsiyon kavramı var, bir de tek az kavramı var. tek porsiyon dediği bildiğimiz birbuçukluk pide gibi tıkıyor. en iyisi o kadar kolesterol bombardımanına karşı tek az istemek.

  sonra mutlaka cacık istemek lazım. cacık bizim turk usulu degil, yunanlilarin cacikis dedigi gibi koyu kivamli geliyor. şahane leziz

  sonra bir de kurutulmuş biberleri var. hem yağlı hem kurutulmuş. çözemedim nasıl yapılıyor ama onlar da harika.
 • eskiden gidip insan gibi ciğerimizi yer, üstüne sigaramızı içerdik. edirne'ye son gittiğimde her zamanki gibi öğleden sonra uyandım. dur dedim ciğerle yapayım kahvaltıyı. çıktım böyle bir kalabalık var, önce devlet yardımı diye düşündüm ama tiplere bakınca yardım alacak adamlar değillerdi. sonra bedava veriyorlar ciğeri dedim heralde. sordum birine niye bekliyorsunuz diye ciğer bekliyoruz sen niye bekliyorsun dedi ters ters. ananı bekliyorum lavuk deyip kaçtım. hızlı adımlarla ali paşa'nın orta kapısına daldım ordan geçince hemen solda gizli ama lezzetli bir ciğerci buldum. tamam ciğeri aydın kadar iyi değil ama açık ayran vardı lan. iki bardakta ayran içtim kalktım. ters cevap veren lavuk geçiyordu mekanın önünden ananı sikecem olum senin dedim topukladım.

  neyse aydın iyidir hoştur ama öğlenleri, akşamları bu kadar sıra bekleyemem ben. inceden de popüler olana bir uyuz olma var onu da inkar etmiyorum. düne kadar ciğer yemeyen adamlar aydın çok iyi ciğer yapıyor diye anlatır oldu edirne'de. gören de tek o yapıyor sanır. bir sürü ciğerci var lan edirne'de. ve aralarında kalite farkı çok yok. hani biri çok iyi yapıyor diğerleri leş gibi diye birşey yok. biri çok çok iyi yapıyor diğerleri çok iyi yapıyor sadece. rahat ciğer yemek istiyorsanız dalın aydın haricinde birine işte.

  ayrıca o biberleri aydın bulmadı. her ciğerci de var.

  edit: ilk cümle çok alakasız olmuş. o tek cümle ile anlatmak istediğim şimdi ciğeri yiyince it gibi kalkıyorsun mekanı fazla meşgul etmeyelim diye.
 • edirne'de tava ciğer yenilecek güzel mekanlardan biridir aydın. servisi hızlı, garsonları saygılı, ikramı bol, ciğeri de leziz bir müessesedir. fakat sanki o eski havasından birşeyler kaybetmiş gibime geliyor. en azından ben çok soğudum kendilerinden. eskiden kapısından kolayca içeri girer ciğerimizi, cacikimizi yer ondan sonra muhabbet geyik derken ayrılırdık mekandan. gel gör ki son zamanlarda burası edirnenin favori mekanlarından biri haline gelmiş. taze boka konan sinek çok olur diyecem ama kaç senelik mekan. kapısı önünde öyle bir kuyruk var ki gören bedava çikolata dağıtıyor zanneder. öğle yemeği zamanı kuyruk olması çok normal ama saat 4'te kuyrukta 30 kişi beklemez ki arkadaş. ayrıca sahibinin edirneli olmadığını bilen gerçek edirnelilerin tercih etmediği bir mekandır burası.