• prof. dr, azmi varan izmir psikologlar derneği eski başkanı olup . ege üniversitesi tıp fakültesi klinik psikolojisi bölümünde görev yapmaktadır. transaksiyonel analiz eğitimleri ve konuyla ilgili çeşitli konferanslar vermektedir. özellikle,"prensler, prensesler ve kurbağalar: çocukluk yaşantılarının yaşam üzerine etkileri" dinlenmeye değerdir.
  • türkiyenin en iyi klinik psikologlarından biridir kanımca... kendisini dinlemek pek bir keyiflidir. hacettepe kökenlidir*
  • transaksiyonel analiz ile ilgili resmi bir eğitimi yoktur.
  • aşkın karşıdaki insanla hiçbir ilişkisi yoktur diyebilecek kadar klinikçi bir adam. güzel adam.

edit: transaksiyonel analizi, bırakın lisans öğrencisini, hiç bilmeyen birine bile oldukça mantıklı ve akla yatkın bir şekilde açıklayabiliyor bu adam. ha ben tatmin olmuyorum o ayrı. keza isterse tillahı gelse, titri klinikçi olduğu sürece yine de beni söylediği her şeye inandıramayacak. bak bu da kişisel bilgi bebek- neyse. bir konferansında* transaksiyonel analiz ile ilgili okuduğu bir kitaptan sonra yaşamının değiştiğini vurgulamıştı. aslında çok hoş sohbet bir adama benziyor. kadın ruhundan anladığını da itiraf etmeliyim. hastalarının büyük çoğunluğunu kadınların oluşturması da bu tezimi kanıtlar nitelikte. hoş sohbetin hoşluğu işte. ha bir de konferansında eşiyle tango dersleri aldığından bahsedip dans etmenin aslında çogzel bir şey olduğunu söylemişti. yaşına rağmen oldukça dinamik. şimdi bunları okusa: ne varmış yaşımda? derdi belki de. sevimli adam. bilen adam. güzel adam.
  • konferanslarında kürsüye çıktığında inanılmaz espri gücünü ve teatral yeteneklerini kullanan, insanı gülmekten kırarken aynı zamanda burnunun direğini sızlatabilen, hepsinden önemlisi hem kendini bütün şeffaflığıyla anlatabilip hem de karizma yapmayı becerebilen insan. onu dinledikten sonra hayata bakışım değişti demem abartı olmaz.
  • anlattığı şey transaksiyonel analiz değildir ki bunu zaten kendisi de belirtmektedir. bir grup öğrenciye bir şeyler anlatırken herkesin karşısında telefonunu eline alıp taksi durağından taksisini isteyecek kadar da renkli bir kişiliktir.
  • bireysel hastası olunacak kadar güzel bir adam, sizi iyi etmese de elinize kalkan veriyor bu durum da yaşamda daha güçlü olmanızı sağlıyor. 2-0 yenik başladığınız yaşama (dk.17 anne, dk 24 baba) bir gol atabiliyorsunuz sayesinde
  • hakkında söylenenleri hak edecek ne yaptığını anlayamadığım...
  • artık bireysel terapi için hasta kabul etmediğini yalnızca büyük şirketlerle çalıştığını söyleyen adam.
    sunumları oldukça eğlenceli ve tokat gibi. amma ve lakin iki lafından birinin para olması beni rahatsız etti.
    benimkinin kedi olduğunu hesaba katmazsak ikimizin de kızının adının leyla olması dışında bir ortak noktamız yok.
  • seminerleri çok güzel olan akademisyen ve klinik psikolog. hitap ettiği kişilere en uygun anlatım metodlarını seçmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. transaksiyonel analizi hastaları üzerinde yaptığı gözlemler ve drama yeteneğini birleştirerek en basit ve akılda kalıcı şekilde anlatıyor. psikologlara, psikiyatristlere ve konu üzerinde çalışan akademisyenlere tatmin edici gelmiyordur büyük ihtimalle, çünkü hedeflediği kitle transaksiyonel analize aşina olanlar değil (zaten ilgilenenler için ayrı eğitimleri var bildiğim kadarıyla). ancak seminerine katıldıktan sonra benim gibi bu kuramı daha derinlemesine incelemek isteyen çok kişi olduğunu tahmin ediyorum. o nedenle bir yerde eğitimine denk gelenlere kaçırmamalarını tavsiye ederim, her şeyi geçtim çok eğlenceli bir kaç saat geçirmiş oluyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap