• erotik, kitsch, fantastik, komik bir bilimkurgu operası. yazdıklarımdan mideniz bulanmasın, bu kadar türü oldukça başarılı karıştırmışlar. filmin müzikleri bile klip tadında gidiyor. abd'nin yıllar öncesinden dünyayı kurtaran adama cevabı gibi. ancak dünyayı kurtaran adamın uluslararası başarısına ulaşamıyor bile tabii ki.
  • kült diyemem, bana hep mansiyon ödülü hissi verir, bambaşka bir film.

fakat geçenlerde bir gece jane fonda rüyama girene kadar benim için ne kadar önemli olduğunu anlamadım. jane fonda dediysem de şimdi finosuyla gezen deli kadını kasdediyorum. barbarella denen taş yerine sarkık bir teyzeydi, nineydi rüyamda ve bir nineye göre fazlasıyla göbeğine takıntılıydı. freud ne der bilemem ama ben bu rüyayı korkunç derecede güzel, diksiyonu klas, özgürlüğün anlamını bilemeyecek kadar özgür, kendine zimmetli uzay gemisiyle fink atıp saflığıyla bir takım metafizik maddeleri yola getiren kadın olma isteğimin gerçeklerle çarpışıp göbek katmanları arasında yok oluşu olarak yorumluyorum.

bu filmi yapan insanlara göre barbarella ortalama bir dünya kadını ise, biz neyiz? teşekkürler.
  • benceğ barbarellaaağ insanın içindeki cinsel dürtüleriiin, dışavurumundakii sakillliğin ve abartınııın beyazperdeye yansımasıdır. bence barbarellaağğ en sıkı göt kimdeymiş yarışıdır. bence barbarellaağ hemm komiik hem madde kullanımının sınırları kadar soytarmanın ölçütüdür. barbarella. nihayet!
  • erotik içerikli bloglar yazan bir bayan.
    http://www.blogger.com/…rofile/15856925304555039038
  • bomboş olmasına rağmen kendini izleten ilginç bir film.
    jane fonda nın inanılmaz güzelliği bunda en önemli pay olsada absürtlüğün yer yer komediye kaçaması filme bağlar seyirciyi.

--- spoiler ---
    barbarella'nın her önüne gelenle yatması, cinselliğin bu kadar özgür olması 60lı yıllar için devrim etkisi yapmıştır. filmin bugunlerde bile popülerliliğini korumasının asıl nedenide belki de budur.
    izlenmesi gereken ancak bilimkurgu olarak görülmemesi gereken bir filmdir aynı zamanda.

--- spoiler ---
  • 2001 a space odyssey'le aynı seneye ait olan yine bir fantastik, bilimkurgu, uzaylı film. ama bu bambaşka tabii. 2001'in de açılış sahnesi ünlüdür ama uzay kıyafetini teker teker çıkartarak striptiz yapan jane fonda'nın bulunduğu barbarella'nın açılış sahnesine göre hangi noktadadaır bilemiyorum. bir de jane fonda sarışın olmasına rağmen güzel, öyle de bişey var.
  • ekşi sözlük felsefe kulübü'nün 47 numaralı üyesidir.
  • "an angel has no memory / bir meleğin hafızası yoktur" şeklinde kayda değer bir repliğe sahip filmdir. ayrıca filmde geçen zamanda insanlık bedensel temas içeren cinselliği çoktan terk etmiştir.
  • robert rodriguez imzalı yeniden çevrimi iptal olsa da drive'ın yönetmeni nicolas winding refn tarafından televizyon dizisine dönüştürüleceği kesinleşmiştir. senaryoyu son bond filmlerinden hatırlanacak neal purvis ve robert wade yazıyormuş.
  • az evvel "soyle bir retro sci-fi film bulayim da izleyeyim" kafasiyla netflix'te dolanirken karsima cikan, afisini gorur gormez hemen atladigim ve acilis sahnesiyle sahsimi dumurlara sevk etmis film. jane fonda guzel, barbarella'nin kiyafeti de guzel. geminin konusmasi doctor'un k9'uzunu hatirlatir.
hesabın var mı? giriş yap