şükela:  tümü | bugün soru sor
  • londra'da icinde bir adet ymcade barindiran kultur sanat semti
  • bu 'semt' hayli garip bir semt, zira tamamen modern bir proje. koccimen kahverengi bloklar, aralarinda akan sular, merkezinde lokantalar ve sozu gecen sanat merkezi var. buyrun buradan yakin: http://www.barbican.org.uk/home.asp
  • ing. müdafaa/gözetleme kulesi
  • her an bir yerli dizide kucuk bir kiz cocugunun ismi olarak gorebilecegimiz bir kelime.
  • barbican modern sehir hayalinin gerçeğe dönüşmeye en çok yaklaştığı yerlerden biridir, hayallerde barbican'dan thames'e kadar yaya yollarını taşımak vardı arabalardan ayrı olarak üst geçitlerle, aşırı bir düzen garip bir karmaşa yarattı... barbican her mimarlık öğrencisi tarafından en azından internette kitaplarda görülmesi gereken bakılmaya değer bir projedir.
  • 1950 lerde almanlarin bombardimana tuttugu ve savas sonrasi golden lane ve barbican estate olmak uzere iki modern mimari proje ile rehabilite edilmis meshur londra semtidir. ilk proje , golden lane onceden bitirilmistir ve council flat olarak, genellikle savas gazileri yada magdur ailelere dagitilmistir(halen buyuk bir cogunlukta yasli nufusdur). grade listed, yani sit alanina girmekte olan bu daireler bugun, dis kapilari dahil , pencere dogramalarina kadar halen orjinaldir ve satin alma durumunda bile mimari degisiklikler yapilamamaktadir.(londranin ilk en uzun binalarindan biri great arthur house da burda bulunmaktadir) butun proje halen city of london'a ait oldugundan, ancak 100-125 yil arasi lease olarak sahip olunabilir bu daireler.hemen yanibasindaki barbican estate iste, daha luks bir sitedir ve daha yuksek binalardan olusur, ozellikle icmimari ve mekanik sistemleri zamanin avrupa stili aile yasami, ve amerikan teknolojisini barindiran tasarim elemanlarini barindirir.

    londranin gerek kira gerekse satin alim acisindan en pahali semtlerinden biridir ve 2009 krizinde bile fiyatlari hic degismemistir.
  • coca-cola(acbcc) şirketi tarafından üretilen ortadoğu ve kuzey afrika ülkelerine satılan alkolsüz bira markası.