• mimar ve müzisyen.. 10 aralık 1980 doğumlu.. ve bu yılki doğum gününde nardis'te sahne alacak caz şarkıcısı..
  • mimar ve müzisyen olması beni heyecanlandırıyor.
    tarçınlı kek gibi kadın.dilim dilim şarkı söylüyor.
    istanbuldan uzakta geçireceğim senelerden sonra bu araları dinlemek istiyorum.
  • harika bir destek vermiş kişidir.

http://www.youtube.com/…r5zc5cpq2m&feature=youtu.be
  • hakikaten ağzını açtığı anda tanıyabileceğiniz şarkıcıdır, o nasıl ingilizce telaffuzdur arkadaş... bu durumu değil, bu kadar kötü bir aksana rağmen vokali bu kadar öne koyan zihniyeti eleştiriyor ve kınıyorum.
  • cansun küçüktürk ile yaptıkları duo projesinde sen ve ben parçaları vardır; insana küçük bir kız çocuğunun aşk coşkusunu anlatır. heidi gibi hissettirir. kırlarda kendi etrafında döne döne koşturursun.
    bu parçanın ilk versiyonunu pek severim.
    bu versiyonunu silip, içinde koranın olduğu başka bir versiyonunu eklemişler. youtube'da bulamayınca öyle üzülmüştüm ki. sanki içimdeki o kız çocuğu ölmüş gibi oldum.
    bu feryadımı dikkate alıp eski versiyonunu tekrar yüklemiş canım başak yavuz. -kocaman kalp-
    buyurunuz sevdiğim versiyonu için tıklayınız efem
  • caz, avantgarde gibi anavatanında bile yapması cesaret isteyen isteyen müziği türkiye'de yapan, bir de üstüne proje haline getirip albüm çıkartan deli dolu müzisyen.

son albüm için konuşuyorum, o kadar insanı stüdyoya sokmak da ayrı çılgınlık. kendi çaldığı enstrumanlar bir yana, yaylı grubu ayrı, nefeslileri ayrı, tellisi turnalısı vs çalan o kadar insanın ne zaman ne sırayla kayda gireceğini ayarlamak bile başlı başına bir iş, helal olsun. tomorrow's memories, set me on fire parçaları çok hoşuma gitti, bye bye blackbird yorumu da gayet güzel.

enstrumental albüm de beklediğimizi şuraya not olarak iliştirelim, kendisine devam eden müzikal yolculuğunda başarılar.
  • bu yılki grammy ödüllerine jüri olarak çağırılmış güzel insan, güzel ses. haydi bakalım!
  • ahmet muhip dıranas'ın esmer ve ağrı isimli iki şiirini besteleyip muhip bey isimli ep'de yayımlayan caz müzisyeni.
  • ilk albümü things'in ilk klibini bu aralar adlı şarkısına çekmiş olan, adını bundan sonra daha çok duymaya başlayacağımız müzisyen.

klibi izlemek için : https://vimeo.com/81491743

başak yavuz'u facebook üzerinden takip etmek için: https://www.facebook.com/basakyavuzartist
  • mimarlık okuduktan sonra, restorasyon konusunda yüksek lisans yaptı. cazla birlikte mimarlığı da yürütüyor. ilkokulda piyano dersleri alıyordu. bir ara orkestra şefliği hayali kurdu. bir arkadaşının davetiyle nardis’e gittiğinde başka bir yola saptı, çünkü cazın büyüsüne kapılmıştı. o andan itibaren caz vokalisti olmaya karar verdi. modern müzik akademisi’nde ses teknolojisi ve kayıt tekniği dersi aldı, sibel köse ve randy esen ile caz vokal, baki duyarlar ile müzik teorisi, tülin uyar ile şan çalıştı. geçen yıl polonya’da 40 yıldır süren pulawy workshop’una katıldı. nardis’teki yarışmaya girerken korkuyordu. ama sahnede çok rahattı. şimdi finlandiya miss summertime festivali’ne katılacak.
    başarılar başakcım....
hesabın var mı? giriş yap