• mantık hataları ile dolu olmasına rağmen seyir zevki, görsel öğelerden dolayı yüksek olan bir film. amerikan milliyetçi zırvalarıda çabası.

--- spoiler ---

yalnız santos* adlı bayan asker tüm bölüğün diğer askerlerine nazaran daha çok frag yaptı. bayan oyuncu- ay askerlerin ne kadar iyi olduğunu ben bu filmde gördüm. ayrıca ne siktiri boktan bir yaratıklarsınız siz arkadaş? taa evrenin alisinin samisinin amından geliyorsunuz, ana kontrol geminizin bir koruma kalkanı bile yok. böyle koruma kalkanı olmadan nasıl gezegen işgal ediyorsunuz anlamadım. siz baağaa yaşadığınız gezegenin kordinatlarını bi söyleyin hele, duke nukem'i yollayacağım chuk noris ile birlikte jet sikiye koyup ve istila nasıl olurmuş o zaman görün, ibneler!

(bkz: america fuck yeah)

--- spoiler ---
  • o bu değil de filmdeki hatundan herkes michelle rodriguez diye bahsediyor ya en çok o canımı sıktı benim. bildiğin ana lucia cortez ulan o. bu mudur yani losta olan vefa. neredesiniz ey lostun her bir karesini ezberleyen güzide insanlar. 6 sayfa film muhabbeti dönmüş biri de çıkıp ana lucia cortez dememiş. çok canım sıkıldı sözlük...
  • half life opposing force'un film versiyonu gibi birşey. olmamış tabi...

ekleme: half life opposing force ve call of duty modern warfare karışımı diyelim de haksızlık olmasın.
  • sikko ötesi bir film. kahraman amerikalı çavuş, akademiden yeni mezun olmuş (ama kahramanlık kumaşı olan) bir teğmen ve işte onların kahramanca el kaide uzaylılarına karşı kahramanca dikilişini anlatıyor.

not: sadece ilk 7 dakikasını seyrettim.
  • hiç öyle olmuş, böyle olmuş demeyeceğim, başından sonuna kadar izlediğim, biraz olsun call of duty tadı aldığım filmdir. lakin:

--- spoiler ---
    oğlum o uzaylı piyadeler ne tırt elemanlar öyle, hayvan gibi silahlarını heriflere ameliyatla monte etmişler ama daha 2 metre önündekini vuramıyor. zaten yürümeleri, koşmaları falan da öyle sarsak titrek biçimde. en (belki de tek) zayıf noktaları kalpleri, oraya bir zırh, bir çelik yelek tarzı bir şey koymayı bile akıl etmemişler. taktik maktik desen hak getire, hiç sürünmeden, siper falan almadan öyle mal mal adamın üzerine geliyorlar robocop gibi. elemanlar suyla çalışan, hem de uçabilen uzaktan kumandalı tank falan icat etmişler ama bir tane termal kamera (hatta normal kamera) teknolojileri yok herhalde "aha bir yerlerden radyo sinyali geldi" diye 10 metre altındaki insan dolu otobüsü (otobüs dışında heryeri otomatik silahlarla taraya taraya) bırakıp gidiyorlar.

yemin ediyorum bunların los angeles'i fetheden bölüğü olduğu gibi istanbul'un kenar mahallelerinden birine girse, mahalle esnafı, ülkücü gençler falan derken çıkamazlar..
    --- spoiler ---
  • hani bazen bütün klişeleri bir torbaya koyarsın ama iyi bir film ortaya çıkar ya? hah, işte bu onlardan değil.

--- sıpoyler ---

çiçeği burnunda teğmenin havaalanında yaptığı konuşma pek gazdı. gözlerim nemlenir gibi oldu.

--- sıpoyler ---
  • vakit kaybı.
  • izlemeye deger olmayan daha onceki orneklerinden herhangi bir farki bulunmayan veya daha basit denilebilecek bir yapiya sahip film. her zamanki gibi amerika dunyayi kurtariyor fakat son sahnelerinde opusme olmadigi icin olmamis diyorum.
  • bilim kurgu delisi biri olmama ragmen son yarim saatinde dayanamayip kapatip, gecenin bu saatinde sadece 10 üstünden bir 1 oy verebilmek icin imdb kullanici hesabi acmama sebep olmus filmdir.
hesabın var mı? giriş yap