şükela:  tümü | bugün
 • engin türg sineması'nda, "zalim, gaddar, zorba, merhametsiz" rollerinin temsili. kaytan bıyıklı, adana derili, hafif göbekli bir abimiz. genelde köy ağası olur ve "asıl oğlan"ın sevdiği kıza tecavüz eder. her ne kadar bazı filmlerinde hunhar'lığa kendini çok kaptırıp, komik görüntüler sunmuşsa da, vazgeçilmez bir karakter oyuncusudur; üstelik sosyal icerikli film peşine düşüp, deli-dolu küfürler yememiştir. küfür yemiştir ama sevenleri ayırdığı için; onur duyulacak bi sebepten... bi ara kazim kartal gibi "ayrı bi şöhret" denemiş ama tadında bırakmıştır.

  bilal inci ile; hayati hamzaoglu ve kazim kartal birleşseler dünyanın yarısına tecavüz eder, dünyanın 3'te ikisini de ele geçirirler, öyle teknik, güçlü insanlardır; hele ki erol tas'ı da katarlarsa gruba fethederler dünyayı... bunu düşünmemiş ve yaşlanmışlardır... işin kötüsü sanırım ki, kocaa bilal inci abi de pek yakınlarda, bu düzülmüş dünya düzenine veda eder... mutlak olan, türk sineması bu tadda bi kötü adam çıkaramamıştır, çıkaramaz...
 • tarkan serisinin unutulmaz kötü adamı kostok u canlandıran karakter oyuncusu
 • yeşilçamın engereği, zındıklığın menbağı, filmlerin emilatörü, kötülüğün baştacı, karakter oyuncusu.. hiçbir kötü adam onun kadar aklını işletebilen-belki erol taş-düzenler kuran bir yorum getirememiştir
  gülmesi bağımlılık yapar...
 • ilk olarak ala geyik filmi ile hatirlarim kendisini. rolunu o kadar iyi oynamistir ki, insanin kirk tane ala geyigin kuyruguna baglayip hepsine ayni anda "deeaah" diyerek parcalayasi gelmistir bu adami. vel hasili, erol ta$'in ardindan kotu adam gulusunu en iyi becerebilen aktordu. yillar once hurriyet gazetesinde okudugum roportajinda "sokakta insanlardan defalarca yok yere dayak yedigi halde inatla sinemaya devam ettigini" aciklamis, bu yonu ile de takdirimi kazanmistir.
 • kostok adlı karakterin bunyesinde attığı hayvani kahkahalarla beni benden alan usta oyuncu.yanılmıyorsam kusadasında da bir restoranı vardır.
 • adanalı aktör.
 • ozellikle ses tonu, mimikleri ve kendisine bah$edilmi$ allah vergisi burun delikleri* ile zihnimden cikmasinin mumkunati olmayan yegane oyuncularin ba$inda gelir..

  gaddarligin en yaki$tigi, her kotulugun hakkini fazlasi ile veren, en buyuk du$maninin altarin oglu tarkan [biz onu kostok literaturunde -it soyu ya da -yilan soyu olarak bilriz] oldugu, mavi viking kostumu ve boynuzlu $apkasinin da ona cok yaki$tigi ki$i..

  bir gaddar olarak tum tecavuzlerinin [biri haric] ba$arisizlikla [tam olarak ba$arisizlik olarak nitelendirmek yanli$ olur sanirim.. tarkanin zamanlamasi diyelim..]sonuclanmasindan oturu tecavuzcu sifatina eri$ememi$tir.. memleket ve intikam meselelerinden irzla, namusla ugra$acak zamani pek olmami$tir*..
  yalniz bir keresinde atillanin* karisini zkip oldurdukten sonra olusunu hali ile atillanin huzuruna serdirmi$tir.. buradan da i$ini ne kadar az ve oz yaptigini ve saygi duymamis gerektigini anliyoruz..!

  uzaktan boyle tabi.. zira kendisi babam olsa nasil hissederdim bilmiyorum..
 • ölümüne gerçekten üzüldüğüm değerli sanatçı. türk sineması adına büyük kayıp. amerikalı olsa eminim ki tüm dünyada tanınan bir oyuncu olurdu
 • en iyi kötü adam.