• iğrenç gibi gelen ancak büyükşehirlerdeki arıtmalarda daha iğrençlerinin temizlenip şebekeye aktarıldığını hatırlatmak istediğim durumdur.
  • efendim, yıllar önce, bill gates henüz 15 yaşındayken kankası sormuş; 30 milyar dolar verseler bok içer misin?
    o da "içerim tabe lan" demiş.
    zamanla 30 milyar dolar'ı olmuş.
    sözünü unutmadı.
    bugün o boku içti.
  • nasa'nın yıllardır yaptığı ve astronotların da içtikleri sudur.
  • radyasyonlu çay içen devlet büyüğü kadar ilgi görmemiştir.

tanım: gelecekte hepimizin yapacağı eylem.
  • darısı melih gökçek'in başına.
  • uzun vadede her insanın yaptığını yapmasıdır.
    neticede dünya üzerinde varolan suyun döngüsü de böyle bir şeydir. kanalizasyonda, fabrikalarda, orda-burda kirlenen su doğaya karışır ve doğada filtrelendikten sonra tekrar insan kullanımına hazır hale gelir.
    böyle beş dakika önce sıçılmış, dumanı tüten boktan filtrelenmişi de ayrı bir lezzette olsa gerek.
    düzelt editi: yok yahu, beş dakika önce sıçılmamış. beş dakika önce bokken, beş dakika sonra su olmuş.. aman her ne boksa işte.
  • aklıma 2 sene önce falan haberlerde çıkan aselsanın ürettiği boyu normal bir deodorant şişesi kadar olan anında filtreleme yapanları geldi bence onlar daha pratik ama sıvı olması lazım.
    not = kaynak aradım ama bulamadım
  • biri de çıkıp şu bakınızı vermemiş.

(bkz: çay yok bok için)

ayrıca 100 bin insanın kaç kiloluk dışkısından 86 bin litre su elde etmişler. zira herkes 1 kez sıçtıysa ve %100ü suya dönüştüyse o abileri tebrik ederim ki 860 gram sıçabiliyorlar her seferinde.
  • bir bakanın çernobil faciası sonrası, yıllar önce ülkemizde radyasyon olmadığına dair kanıt olması açısından çay içmesini aklıma getiren olay. serbest bir şekilde çağrıştırıverdi.

ya da radyasyonun henüz ne olduğu bilinmezken bir kenan evren vecizesi olan 'radyasyon kemiklere yararlıdır' sözünü de aklıma getirdi şu an.

aslında bir taraftan yiyip içtiği şeyi beğenmeyen çocuğa verilen anne tepkisi, yada içtiği içkiden sonra kusmuş bir yakına verilen gergin tepki sonucunda da ortaya çıkmış olabilir. bazı anne ve yakınlardan duyulabilir bir sözün gerçekleşmesi de diyebiliriz biz buna. (bkz: bok iç emi) gibi..
  • amacına ulaşmış reklamdır.
hesabın var mı? giriş yap