şükela:  tümü | bugün
  • 3 tarafı sularla çevrili olan bir ülke olarak;
    yüzme kursu
  • hangi hakla böyle bir idea atılıyor ortaya anlamıyorum.

çocuğun kendisinin karar vermesi gereken kurs.
  • ince motor kaslarının gelişmeye başlamasıyla birlikte,
    ilgi alanına göre bir enstruman çocuklarımızın geleceği için çok önemlidir.

unutmayalım ki enstruman hem bir dildir, hem bir hobidir, hem sanattır, hem de insanın kendini gerçekleştirmesi için en önemli araçtır.

herkes müzik dinler, ama müzik yapan insan başkadır.

ek1: bazı arkadaşlar çocuğu kursa ne zaman yönlendirelim diye sormuşlar.

sağolun ama ben zannettiğiniz kadar bu konuda ilgili olsam da bilgili biri değilim :)
    bu yıl bağlama kursuna başladığım için, çok geç kaldığımı sürekli kendime hatırlattığımdan yazdım bunu ve kulağımda küpe zaten size de öyle olsun.
    neyse gene ince bir dokunuş yapayım konu hakkında. müzik dinlemeye anne karnında başlatılmalı arkadaşlar, çünkü bebeğin alıcıları açık. ve hani müzik kulağı denen olayın gelişmiş olması için bunlara aşinalığı önemlidir. o yüzden yatkınlığını artırmada olabildiğince erken müzikle tanıştıralım. bu çocuğun enstrumanlara olan merakına ve yatkınlığına mutlaka katkı sağlayacaktır.

piyano için 3 yaş uygundur diye bir genel kanı var, istisnalar dışında bence makuldür.
    mozart' ın 8 yaşında bestesi olduğunu bilmeyen yoktur.
    etrafta bir çok piyano alan çocuk videosu dolaşıyor. örneğin 4 yaşında bu çocuk
  • bir çocuğun gitmesi gereken en ideal kurs oyun parkıdır. gitsin salıncakta sallansın arkadaş. çocuk dediğin üç yaşında zorla türbana sokulamayacağı gibi, zorla baleye de gönderilemez. anlayacak yaşa geldiği zaman kendisi "anne ben kareteye yazılcam!" diye gelir ağlar zaten.
  • programlama kursudur.
  • (bkz: kursak)
  • (bkz: piyano)

eğer çocuğunuz müzikle ilgilensin istiyorsanız en ideal kurs piyano kursudur. gitar daha sonradan da öğrenilebilen bir enstruman fakat piyano yaş ilerledikçe çok zorlaşıyor. buna ek olarak nota ve müzik teorisi açısından çocuğunuzu en fazla geliştirecek enstruman da piyano. öğrendiğinizde iki farklı anahtarda yazılmış notaları aynı anda okuyabiliyor ve birini sol elle birini sağ elle çalıyorsunuz.

ergenlik yaşlarında zaten metal müzikle tanışmasını takiben gitara başlayacaktır. aldığı piyano eğitimi ve teorik bilgisi diğer gitaristlerden her zaman bir adım önde olmasını sağlayacaktır.
  • karate kursu degildir. neydi o 90'larda sokaklarda dolaşan beyaz çarşaf giymiş gibi kursa giden bebeler.