• (bkz: deniz)
  • insanıdır en başta.

ben ne şehirler gördüm, içinde insan yok. yani var da, ben inanmıyorum. onlar insan olduklarını iddia ediyorlar.
  • gülen insandır.
    bir kafeye girip sipariş ettiğin şeyi getirdiğinde afiyet olsun diyen insandır.
    yol veren, yolunu kestiğinde suç sende bile olsa özür dileyen insandır.
    yol sorunca bak orası güzel ama şuraya da kesin git diye öneren insandır.

gerçekten bir şehri bitiren uyuz insanları oluyor genelde. *
  • gece hayatıdır. gece 10'da tüm mekanları kapanacaksa, iş çıkışı eş dostla kahve içemeyeceksek tüküreyim öyle şehre.
  • bazı sokaklarının denize, bazılarının ise sevilen insanların evine çıkması, güler yüzlü mahalle esnafı, anlamlı duvar yazıları, sevgi arsızı kedi köpekler, özenle korunmuş eski yapıların yanında yer alan ve ahengi bozmayan modern binalar, sokak müzisyenleri, müdavimi olabileceğiniz kafeler, barlar. bol ağaç, yeşillik, park, bahçe ve huzurla yürüyen, kitap okuyan, dinlenen halk.
  • herhangi bir şehre güzel diyebilmek için o şehirde aranan detaylardır ve sıklıkla subjektiftir.

benim için; sevdiğim insanların yaşadığı şehir, denizi olan şehir ve sanata değer veren şehir güzeldir.
  • sevilen kişinin içinde yaşayıp yaşamamasıdır. yaşıyorsa cennet, yaşamıyorsa herhangi bir şehirdir.
  • birlikte vakit geçirdiğiniz insanlardır. eğer etrafınızdaki insanları sevemiyorsanız dünya'nın en güzel şehri de olsa bir şey ifade etmez.
  • binalar, sokaklar, mahalleler arasındaki uyum, armoni, tarz.
    bir de denizi olsa tadından yenmez.
  • battıçıktı ya da altgeçit bu detaylardan biri değildir. üst geçit de bu detaylardan biri değildir. binaenaleyh geçit güzelleştirme amaçlı bir detay değildir,olmamalıdır.
    http://www.kocaeligazetesi.com.tr/…ecek-560317h.htm
hesabın var mı? giriş yap