• başta goethe olmak üzere pek çok dehanın uyguladığı yöntem..
    derhal harekete geçmeyi salık verirler..

evrendeki varolan enerjinin yönlendirilebileceğine yönelik bi inanışın sonucudur..
    atasözlerine inanmakla da ilgisi olduğunu düşünüyorum..
    en önemli nokta, neyin istendiğidir..
    sonucun çoğu zaman kötü olması işleyişin kötülüğünden değil, isteklerin yetersiz hatta tutarsız olmasındandır..
  • cogu zaman dogru kalmayı basarabilen nadir onermelerdendir. eger cok istenildiği halde olmuyorsa, gerisinde başka olumsuz bir duygu gizlidir mesela korku, tembellik, yetersiz istek vs gibi. ama bunun dısında saf istek ve yanında gayret mutlaka sonuca ulaştırır. *
  • (bkz: nah olur)***
  • bir cesit inanc ornegi. her hangi bir dine veya gizeme inanmak benzeri.
  • doğruluk payı olduğu kabul edilebilir bi düşüncedir fakat saplantılarla, türlü zahmetlerle olacak bişi hiç olmasa daha iyidir, olan olur kafayı yediğiyle kalakalır insan, bu yüzden bişeyi çok istersen belki olur belki olmaz, olsa da olur, olmasa da olur, gibi mülayim bi kafa yapısıyla daha rahat yaşar gibime geliyor insan...hayatta hiç çok isteyip de olmuş bir isteğimin bana mutluluk getirdiğini hatılamam aksine bu olmuş isteklerim inadına hayatıma sıçmıştır...
  • (bkz: o alquimista) *

"her şey bir ve tek şeydir. ve bir şey istediğin zaman bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar"
  • bir tür batıl inanç gibi gelsede kulaga esasen bilimsel acıklaması insan bedeninde ve dünyada ki döngünün özünde var olan enerjiyi yönlendirmek ile ilişkilendirilir. söyle ki ; bir seyin olmasını cok gönülden isterseniz yapacagınız her hareket, atacagınız her adım ve tüm beklentileriniz istediginiz şeyin gerceklesmesini saglamak amaçlı olur. sizin dısınızda gelisen olaylarda ki insan faktörü ise sizden aldıgı enerji ile olayın gidisatını sizden yöne çevirir. lakin bunların hiç biri bilinçli olarak yapılan davranışlar degildir . sonuçta istediginiz sey gerçekleşir , ve cok istedim oldu dersiniz .bu yöntem tarafımdan deneyimle sabit olup ,buna kardeş bir düsünce olarak " bir insanı çok içten üzersen , ahını alırsan senin adına ettigi tüm beddualar gerçege dönüsür" ü sunuyorum . esasen ikisininde mantıgı aynı , sadece birisi pozitif enerjinin verdigi güç , digeri ise negatif enerjinin verdigi güç ile yol alır.
  • umudu canlı tutma destekçisi gaz verici söz. istemenin yeterli olacağını iddia eder. hatta iddia falan etmez, düpedüz isteyin yeter der. sonra "istemek başarmanın yarısıdır" gelir. sonra.. sonrası vardır herhalde.

siyah martı 'nın dediği gibi ne kadar anlamsız cümlelerle konuşuluyor türkçe
hesabın var mı? giriş yap