• buna inanan gerizekalı değil, cahildir, bilmiyordur. açıklarsın böyle bir şey yok diye. eğer hala olduğunu düşünüyorsa o zaman gerizakalı diye yaftalarsın.
  • bir buçuk yıl önce 65 kilo sınırına dayandığımda gözüme cok cazip gelen bir zayıflama yöntemiydi.parayı vereceksin ki bu para yaklaşık 1.200 tl civarıydı üstelik 10 taksit imkanıyla, arada bir gidip birkaç makineye girecektin zayıflamak istediğin bölgeye ışın vereceklerdi.biraz tırsmıştım ama sonuçları düşündükçe gayet iyi geldi bana..acılı spor salonu atraksiyonlarına girmeye gerek yoktu.hele aç kalmaya hiç.yattığım yerden incelecektim resmen. gittim görüştüm efendim bir güzellik merkeziyle randevumu aldım elime bir liste sıkıştırdılar hemen.bu bir diyet listesiydi.bu yaşıma kadar hiç diyet yapmamış biri olarak bu liste tokat gibi çarptı yüzüme. seansa girmeden 24 saat önce başlanacak, yağ ve şeker asla alınmayacaktı.tedavi süresince de diyete devam edilecekti..böylece sonucun başarılı olması kaçınılmazdı.zaten ben bunu uygulayabilcek olsam orda ne işim var.. hani yattığm yerden kilo vercektim? seansa gitmeden bir gece önce acayip rüyalar gördüm açlıktan mıdır nedir o zayıflama makineleri canlanmış adeta transformers olmuşlar peşimden koşuyorlardı.. o sabah kalktım ve doğru diyetisyene gittim.sonuç spor ve diyet ile 10 kilo verdim..paranın bir kısmı cebimde kalmış oldu ,kalan kısmı ile de çılgınlar gibi alışveriş yaptım...aa bu gömlek büyük oldu bi beden küçüğünü alabilir miyimmmmmmm acaba die sormak ise kesinlikle paha biçilemez..
  • bir elma var elimizde.
    dışarı taşan kısımlarını traşlarsak daha güzel diyoruz.
    başlıyoruz elmayı kesmeye, göbek gidiyor ama elma artık eski elma değil.

bölgesel zayıflama yoktur, kilo vermek ve neticesinde tüm vücudun birlikte kilo kaybı ile şekle girmesi vardır.

çevremdeki o kadar çok kadından bu sözü duyuyorum ki yüzlerine karşı bir laf edemediğimden burada taştım..
  • yağların kasa dönüşmesinden daha büyük bir yalan.
  • fazla kilolar bayanlarda özellikle popo, basen ve üst bacak bölgelerinde, erkeklerde ise göbek, bel ve sırt bölgelerinde birikir.. her ne kadar bir çok güzellik ve fitness merkezi bangır bangır "bölgesel kilolarınızdan x cihazımızla kurtulun" deseler de aslında artık şu biliniyor ki istikrarlı yapılmayan spor sebebiyle, istenmeyen bölgesel kilolardan ebediyen ve istenilen ölçüde kurtulmak mümkün değildir.. lpg, infra snella, liposuction, velasmooth'un ve şu an aklıma gelmeyen bir çok yöntemin bölgesel kiloların 10-15 seansta büyük oranda giderilmesini sağlayan yöntemler olduğu bu sektör temsilcileri tarafından söylenegelse de devamı getirilmeyen düzenli spor sebebiyle bu bölgede yok edilen yada azaltılan kilolar yine bir kaç ay gibi kısa sürede yeniden oluşmaktadır.. yukarıda saydığım teknikler bu işe başlamayı aklına koymuş kişiler için iyi ve hızlı bir başlangıç olabilir ama beraberinde ve devamında, bu kişilerin mutlaka spor aktivitelerini de birer alışkanlık haline getirmeleri ve yıllarca aksatmadan düzenli bir şekilde yapmaları gerekmektedir.. söz gelimi işlerinin yoğunluğundan dolayı herhangi bir spor merkezine yazılamayan kişiler evlerine muhakkak iyi, kaliteli bir koşu bandı ve bisiklet almalıdırlar.. kanımca bir insanın yapabileceği en faydalı 3 spor; koşu, yüzme ve tenistir.. madem son ikisi kolay kolay yapılamıyor, o halde koşuya ağırlık verilmelidir.. güzellik salonunda girilen yağ yakıcı aletlerin seansları tam olarak bittikten sonra kondisyonu arttırıcı, bacak ve karın kaslarını çalıştıran spor aktivitelerine girişilmelidir.. burada en önemli husus bu aktivitelerin haftaya yayılmış (mesela haftada 3 kez, salı-perş-c.tesi), belli bir süre hiç durmadan (1 saat kesintisiz), hayat boyu yapılması ve yiyip içilenlere azami dikkat gösterilmesidir..
  • insanların bir çoğu spora başlarken bölgesel zayıflama yaşayabileceklerini düşünerek ben şu göbeği eritsem yeter söylemleriyle bu yola atılıyorlar ama bu tamamıyla yanlıştır bölgesel zayıflama gibi bir kavram olmadığı gibi yağ yakma diye bir kavramda yoktur açıklamaya gelirsek yağlar vücudumuzda depo edilir ve göbek, yağlı kalça, meme ucu yağlanması ve bunun benzeri sorunlar ortaya çıkar.şimdi gelelim süreç nasıl işler:öncelikle spora gidersiniz ve kalori harcamaya başlarsınız vücut kanınızın içindeki şekeri enerjiye çevirir ve yakmaya başlar kan şekeri boşluğu oluşur ve vücut glukogon hormonu salgılar ve yağ bozumu başlar yağlar şekere çevirilerek kana verilir kan şekeri normal düzeye gelir ve bu sayede siz yağ kaybedersiniz.yağ bozunumu vücudun herhangi bir yerinden olmayacaktır genetik olarak küçük farklılıklar oluştursada yağ kaybeden ilk yer yanaklar yani surat çökmeye başlayarak yağ kaybı yaşarsınız ikinci olarak göğüstün üst kısmı köprücük kemiğinin alt kısmından kaybedersiniz burdaki yağlar bittiğinde ise sıra kol ve bacak bölgelerine gelir ve son olarak göbek ve popo bölgesi yağı kaybeder.şimdi gelelim işin öneri kısmına eğer kısa zamanda fazla kalori harcamak istiyorsanız büyük kas gruplarını aktif çalıştırmanız gerekir çünkü bunları çalıştırmakla daha fazla atp harcarsınız buda daha fazla şeker yakmanıza sebep olacaktır büyük kas grupları olarak bacak kasları veya göğüs kasları olabilir ama uygun olan bacağı aktif çalıştıran kardiolar olacaktır ama rutinin şöyle işlemesi daha faydalı olacaktır kilo vermek isteyen bir insanın bir anda 2 saat yürümesi faydalı olmayacaktır çünkü vücut aç karnına 20 dk yarım saat arası kandaki şekeri harcayabilir ve tok karnına bu süre 45-50 dk arasında olacaktır eğer bu sürenin üzerine çıkılırsa vücut kaslardan kayba başlar çünkü atp her seferinde karşılanması gereken bir şeydir ve vücut bunu bekleyemez en hızlı nereden alacağına bakar şeker bozmak hızlı alım için yeterlidir ama şeker biterse kaslardaki hormonları bozmaya başlar ve enerjiye çevirir bu sağlıklı değildir ki sporda aşırıya kaçıldığında sağlıklı değildir vücudu tüketir şimdi özet olarak kilo vermek isteyen ve hızlı sonuç almak isteyen insanlar için sabah bir kardio akşam bir kardio 40-50 dk arasında yapmalarını tavsiye ederim çünkü vücuda kan şekerini telafi edecek bir zaman lazımdır bunu vücuda vermezseniz katabolik dediğimiz olay yukarıda da açıkladığım gibi sporu zararlı hale çevirirsiniz bunun farklı bir yüzü vardır ki oda fitnes o konulardan çok farklıdır.
  • bölgesel zayıflama diye bir şey yok. belki vardır, hiç mi yok, bir baksaydık falan diyen olursa söyleyeyim, yok. hiç yok. imkansız. derinize delik açılıp içinden geçirilen ince boruyla yağları bir makineye emdirmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok. o da bölgesel zayıflama değil, liposuction denen işlem oluyor. liposuction da yağların emilmesi demek, zayıflama değil.

bölgesel zayıflama, son teknoloji, yeni keşif falan diye ağzını açan biri varsa emin olun ya cahilin tekidir ya da bu işten yolunu bulan bir umut taciridir. her iki durumda da değişen bir şey yok. bölgesel zayıflama biyolojiye aykırı. bunu yapabilen insan bir mucizeyi gerçekleştiriyordur. tıp tarihine geçer.

vücutta yağ depolayan hücreler belli, bunların her insanda yoğunluğu, kapasitesi şusu busu belli. vücut fazla enerji ihtiyacındaysa en sonunda yağ depolarını kullanır. bunu da dur şurdan iki gram alayım diye yapmaz. vücuttan eşit olarak karşılanır. yağ depolama kapasitesi yüksek hücreler karın bölgesindeyse, en yağlı kısım orası olduğu için en geç orası incelir falan. kolunda az yağ varsa orası göbeğinden daha çabuk incelir çünkü vücut, göbekte yağ çokmuş lan bugün ordan alayım demez. bu da bazı parazit insanlara "bölgesel incelme var, aha bak kol inceldi" diye uydurma fırsatı verir. yok öyle bir şey. yani bu kadar basit bir sistemi anlamak için dahi olmaya gerek yok. anlata anlata insanların dilinde tüy bitti, bu bölgesel zayıflama bok püsürcülerin kandırma iştahı bitmedi.
  • televizyonlarda, "hergün belimizi 10 kere çeviriyoruz, hoop göbekten kurtuluyoruz" gibi götten sallama taktiklerle bölgesel zayıflama gerçekleştiğini iddia eden ve "doktor" ünvanıyla gezen bir sürü insan olduğu sürece maalesef halkımız buna inanacaktır. sağlık bakanlığı ülkedeki tabelalarda ne yazdığıyla ilgilenmek yerine, sabah programlarında insanlara sağlık konusunda neler öğretildiğiyle ilgilense, herşey çok daha iyi olabilir.
  • artık bu kavram nasıl yerleştiyse insanların kafasına, sadece mekik çekerek göbek eritmeye çalışan kime "lan yok öyle bir şey" desem hiç biri inanmıyor. süper bir olay. ben de gün içinde göbeğimi içeri çekip bırakarak six pack sahibi oldum mesela. yok diyen taş yesin.
hesabın var mı? giriş yap