• mide düşmanı romatizma ilacı
  • naproksen ile karsilastirildiginda mideye nimet gibi gelen, ac karnina icildiginde bile agri yapmayan (gerci kisiye gore degisir o ayri konu) aktif maddesi ibuprofen olan romatizma ilaci.
  • (bkz: ibuprofen)
  • bir aydan fazla süredir çektiğim, sebepsiz yere oluşan garip bacak ağrısını neredeyse ilk kullanımda kesen garip ilaç. tam olarak ne halta yaradığını da bilmeden kullanmaya başlamış olsam da 500 mg ağrı kesicinin yanında iyi gidiyor ve iki gündür dizimden ses gelmiyor.

benim gibi ilacın kullanımı süresince alkol alınıp, alınamayacağını merak edenlere, öğrendiğim bir bilgiyi de sunmak isterim; alkol tüketilmemesi tavsiye olunuyor. hapın yarattığı mide kanaması riskini arttırıyormuş alkol. bilmem ne kadar doğrudur?

edit: ilacı içtikten 1-2 saat sonra 1 litreye yakın şarap tükettim. bir halt olmadı. ona göre.
  • kocaman pembiş hap. benim gibi ilaç kullanmayan bünyelerin yutması bayağı zor oluyor ama etkisi fazla olduğundan seve seve yutuyorsun.
  • 80 mg yavaş salınımlı brufen retard versiyonu da bulunan analjezik-antienflamatuar.
  • güvercin yumurtası kadar büyük hap. sevimli göstermek için rengini pembe, daha da sevimlileştirmek için tadını şekerli yapmışlar, ama bir hap yutmak için yarım litre su içmek zorunda kalınmamalı. zor yutulurluğunu gözardı edersek, işini iyi yapıyor. ağrı mağrı bırakmıyor, hepsini kesip atıyor, hayatı çekilir kılıyor. sanırım insanlar bunun cazibesine kapılmasın diye yutulması bu kadar zor yapılmış.

kısa süre sonra gelen edit: şeklini şemalini değiştirmişler, küçültmüşler, daha yenilir yutulur hale getirmişler.
  • bugun faranjit tanısı konulduktan sonra doktorun yazdıgı ilaç.nedendir bilmem nurofenin çakması gibi geldi bana.
  • her bir tablet 400 mg ibuprofen içerir.
    ibuprofen: ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antienflamatuar bir ilaçtır.
  • prospektüsünü okuyunca korkutan bir hap
hesabın var mı? giriş yap