• kesinlikle overrated bir oyuncudur bu adam. yanında deron williams gibi muhteşem bir guardın olması şu anki ortalamalarını yakalamasına sebeptir. anlamadığım asıl husus ise bu adamın karl malone ile kıyaslanmaya çalışılıyor olması. arkadaşım karl malone o boyalı alana dikildimi bir allah'ın kulu giremezdi oralara. boozer ise bayram günü bedava olan gişe tadında herkese izin veriyor boyalı alanda.

hücumuna gelince çok kısıtlı hücumu var. çok iyi pas alacak da, pozisyonu muhteşem olacak da, arkasındaki savunmacı da şöyle bir omuz darbesiyle yıkılacak da bu da pozisyon bulup basketle bitirecek. ne farkın kaldı carlos efendi bizim ermal kurtoğlundan. ha elbet çok kötü bir oyuncu demiyorum ama kesinlikle bir yıldız değildir nazarımda. hele hele bir mailman asla değil. ancak postacının dağıttığı hülya avşar kartpostalı olabilir.
  • insanüstü güçlerinin varlığından şüpheleniyorum.

[http://i.imgur.com/pzegtov.gif http://i.imgur.com/pzegtov.gif]
  • serbest atışlarından sonra "get in there!", reboundlarda da "give me that!" diye çığlık atmazsa takımla ilişiği kesilecek oyuncu. tafralarını pozlarını yiyeyim senin taş kafalı carlos loser.
  • chicago bulls tarafından amnesty ile salıverilen oyuncu ancak gideceği takımı henüz kendisi seçemiyor. zira cap boşluğuna sahip olan takımlar kendisi için teklif yapacaklar ve carlos boozer'ı 16,8 milyona kimse istemeyebilir ancak birkaç milyona oynatmak için çok talibi çıkacaktır.

teklif yapabilecek takımlar arasında atlanta hawks, charlotte hornets, detroit pistons, houston rockets, los angeles lakers, milwaukee bucks, orlando magic, philadelphia 76ers, phoenix suns ve utah jazz var.

bunlardan pistons (greg monroe konusunu çözmedikçe) ve lakers'ın cap boşlukları diğerlerine nazaran daha az.
    magic, sixers ve jazz'ın ise kısa vadeli hedef(sizlik)leri ve/ya aynı pozisyondaki yatırım yaptıkları oyuncular sebebiyle zaten boozer'ı isteyeceklerini düşünmüyorum.

bucks ve suns'ın ne istediklerini bilemiyorum tam olarak ancak atlanta hawks, charlotte hornets ve houston rockets her türlü ihaleye girer ve şanslarını zorlarlar diye düşünüyorum.

hatta bence bu takımlardan charlotte boozer'ı gerçekten çok isteyip * kalan son cap boşluğu olan 4,1 milyonun tamamını teklif edecektir. yine de benim inancım "en az" bir takımın daha bu miktarın üstüne çıkacağı şeklinde.
    hatta houston rockets'ın beş milyon civarında bir teklif vermesi şaşırtmayacaktır.

bu beş takımdan hangisinde olacağını merakla bekliyorum..
  • utah'ın milsap'ı elinde tutma kararından sonra orda burda takas aranan/arayan oyuncu. en son açıklamasında "palmiye ağaçlarını, oradaki yaşam kalitesini seviyorum. sankim bir cennet. bu yüzden de heat'in bir parçası olmak isterim" gibisinden basketbol ile direkt alakalı bir şeyler söylemiştir. "heat aslında çok iyi bir takım. bazı oyuncularla da çok yakınım" diyen boozer'ın "aslında" iyi bir takım olduğunu belirttiği heat'in geçen sezon çok kötü bir sezon geçirmiş olması, oyunculara ve teknik heyete bir gönderme midir değil midir o merak konusu. en son palmiye ağaçlarına bıçakla "boozer <3 heat " kazırken yakalanan boozer kefaletle serbest bırakıldı.
  • bundan sonra ne yaparsa yapsın, ağzıyla kuş tutsun, tarafımca ezik, yalancı, satıcı ve paragöz insan olarak kalacak basketbolcu; üstelik kendisini gösterdiği performans yüzünden severdim de. ama son günlerde yaptığı işe hoşgörüyle bakmak mümkün değil.
    olayı açalım: şimdi boozer'ın çaylak kontratı devam etmekteydi, ve kendisi 2. tur seçimi olduğu için oldukça komik bir paraya (ben henüz o parayı bir arada görmüş değilim!) oynamaktaydı. son sezonda göstediği üstün performans nedeniyle cavs gm'i kendisi ve menejeriyle konuşarak, 6 yıl için 40m$ civarı bir para sundu. bunu yaparken bu sezon kendisini sudan ucuza, ve gelecek yılda açılan cap ile rahatça elde tutmayı düşünmedi, zira kendisiyle sözlü anlaşmaya varmıştı.
    olaylar böyle gelişti, ve gm paxson çaylak kontratı sonlandırarak, yeni sözleşme için 14ünü beklemeye başladı.
    işte bu noktada havadan fa durumuna gelen boozer'a olayın bence uzağında durması gereken bir başka takım* cavs'in match edemeyeceği 6 yıl için 68m$'lık bir teklif sundu.
    öncesinde paxsonla oturup anlaşmamış gibi, kendisine yapılan iyiliği sırtını dönen, üstelik de iyi de bir tekme savuran, ahlak anlayışıyla bağdaşmayan bir karar veren boozer, jazz'in teklifini kabul etti. kendisi seneye utah forması giymeye hazırlanıyor...
    ne diyeyim, her şey ortada.
  • işler cleveland'da karışmaya başladı. boozer olayında yeni gelişmeler var.
    boozer olaydan sonra ilk kez medyaya konuşarak takımı yaylım ateşine tutmuş. beni medyada yerden yere vurmaya, beni yalancılıkla vs suçlamaya kalktılar, demiş.
    bu arada cavs bir deneme yaparak boozer'a 1 yıllık 5m$lık teklif sundu. boozerın bunu kabul etmesini bekleyip, seneye asıl kontratı yapmayı planlıyorlar.
    bu noktada boozer efendi, o kadar söz söylediler, satıcı, yalancı diye, şimdi gelmiş kontrat öneriyorlar diyor.
    ve bir şekilde günah çıkartarak her ne kadar utaha söz vermiş olsam da cavs'de mutluyudum diyerek günah çıkartıp, dönme sinyalleri veriyor. (yuh artık)
    bi de boozer hafif kem-küm dolu cümleler de beyan etmiş. ve hafif tutarsız demeçler vermiş. ben cavs'e söz vermedim, benden ne sözlü ne yazılı belge almalıdlar. zaten 1 temmuz öncesi beni karımı ve menejerimi davet edip. to kullanmayarak (695bin$ olanı) beni şoke ettiler (nası yani!!) falan demiş. sonra menejerim biliyorsunuz anlaşma cba na göre yasak falan dedi. ondan sonra da ilerleyen günlerde utah bana 68m önerdi. cavs'dekilerde birden bire bana sövmeye başladılar demiş. (buralarda çok tutarsızlıklar var)..

sonuçta boozer bu demeçle bence dönmek istediğini beyan ediyor. ki bu davranış dahi onun karakteri hakkında yeniden daha olumsuz sinyaller verdi gibime geliyor..

ayrıca menejeri de istifayı basmış...
  • "elma dilim patates" gibi kaşlara sahip semt manavı.kafasında bi kepi eksik.
  • uzaktan bakılınca kalemle çizilmiş gibi duruyor. batman'in bir çizgi filmi vardı, aynı onun çizimleri. kenarlar daha koyu bir kalemle belirli hale getirilmiş gibi, vücudu köşeli, kaşlar çok şekilli. aynı özellik al horford'ta da mevcut fakat boozer kendisinden bir adım önde.

edit: (bkz: #10991089) al horford'a bir göz atayım derken baştaki entry ile karşılaştım, hoş bir tesadüf oldu :)
  • yıllarca utah'ta saç baş yoldurmuş, gazozuna maçlarda 25,12 yapmasıyla bilinen, 2 sezondur da chicago'yu belleyen adam.
hesabın var mı? giriş yap