• transfer kesinleşmeden yazmayacaktım ama sanırım gerçekleşmeye yaklaşmış.

bu sene fulham kombinesiyle geçen üçüncü yılım. sahada kendisini bol bol izleme şansına sahip oldum. bol dediysem de iç sahada forma şansı yakaladığı her maç işte, neticede hiç as oyuncu olmadı.

neyse, kendisini en iyi tanımlayacak ifade "1.90 boyunda brezilyalı santrfor". çünkü hava toplarında ahım şahım bir hakimiyeti yok ancak bir avantajı var diyebilirim. topa kafayla çıkmak yerine havadan gelen topu ayağına ya da göğsüne indirip hızlı pas ya da etrafında kimse yoksa takımına zaman kazandıracak kadar topu saklama becerisi ki o da brezilyalı olmasından geliyor biraz.

golcü bir santrfor değildir ama ceza sahası içinde topu ayağına bırakırsanız köşeye bırakmayı dener. şutları sert değil ama kalecinin çıkarması zor yerlere vurmayı* denediğinden az farkla auta çıkan çok topu olursa kafayı yemeyin. galatasaray'ın sağ kanadından kendisini topla buluşturacak yetenekte pek kimse olmadığından bu şekilde goller beklemek saçma.

takıma katkı verebileceği iki durum var. ilki, icardi'nin olduğu senaryoda sırtı dönük durumda 2-3 saniye ayağında top tutup etrafında dolaşacak kerem, zaha gibi oyunculara pas çıkarıp pozisyon başlatmak. ikincisi yine icardi'nin olduğu durumda daha iyi çalışacak bir durum. kapanan anadolu takımlarını 65 dakikada açamayınca iyiden iyiye oyun rakip sahaya yayıldığında stoperden başlayan oyun kısa pas yerine 20-25 metrelik topla hızlı biçimde rakip ceza sahasına taşınacaksa kendisine atılır ve pozisyonu başlatır.

bu şekilde katkı sağlayabileceği 1-2 maç mutlaka olacaktır. artık nasıl performans gösterir bilemiyorum.
  • adam daha dün geldi bugün hiç tanımadığı adamlarla maça çıktı farklı bir coğrafya farklı insanlar.. gelmiş hemen serengeti sırtlanları adamı gömmeye çalışıyorlar. futboldan zerre haberiniz yok elinize top verseler bomba diye karakola götürürsünüz bari susun da cehaletiniz afişe olmasın.
  • oha lan ekşisözlüğe bak vinicius uzmanı bile var.

kombine biletle canlı canlı izlenmiş hem de. normal bilet alıp izlese sallamam normalde ama kpmbineyle izleyen adamın yorumuna önem verin derim.

tanım: portekiz ligi gol kralı
  • şimdiye kadar 3 pozisyon geldi. biri ofsayt olup boş kaleye vuramadığı, biri kaleciye omuz vurup boş kaleye karşı bize düşen topta faul yaptığı, sonuncusu ise tete'nin pasında halil'e indirdiği top. bahsettiğim ilk pozisyonda yeteneksiz olduğunu, ikinci pozisyonda beyinsiz olduğunı, üçüncü pozisyonda ise beklediğimiz pivotluğu yaptı. kafamı karıştırdı eleman.
  • bugün bandırmaspor’a attığı golde eğer vatandaşı olmasa tete o pası vermezdi.
    tete’yi tanı vinicius.
  • uzun, kuvvetli, atletik ve ciğersiz. bileği boyu ve fiziğine göre yumuşak; ilk planı gol değil de pas atmak olan bir oyuncu.
    eksiği nedir? net bir bitirici değil, 190 boyuna rağmen net bir orta kafa skoreri de değil. üstüne üstlük servisçi bir oyuncuya göre yeterince yaratıcı da değil. fakat kapanmış anadolu takımlarına karşı 72. dakikada oyuna attığında ortalık karıştıracak, gücüyle ve çabası ile rakibi yıldırıp icardi'ye alan açacak klas bir alternatif. 10 yıllık kariyerinde asist/gol oranı %40.

800-900 dakika forma giyip birçoğu kritik 4 gol, 2 asist performans göstereceğini görür gibiyim. crivelli'nin bir boy büyüğü, elmander'in bir boy küçüğü, bakambu yerine 6 ay oynarsa ondan daha etkili olabilecek forvet.
  • ekşi sözlük’teki yılların scout’ları yine 45 dakikada premier ligden gelen oyuncunun notunu vermiş bile… bunlar 2 maçta abdülkerim’e de çöp çekiyordu en son… barış alper’e ettikleri küfür dünyanın etrafında 3 kez tur atar… ama bunlar bıkmadan usanmadan 45 dakikayla futbolcu yorumlamaya devam ederler… kodumun işsiz, vasıfsız ezikleri sizi…
  • burada abdülkerim ettiğiniz lafları hatırlamasam adam yerine koyup yorumlarınızı okurdum.

size göre herkes hemen fark yaratmalı. çünkü siz de bir işe girdiğinizde harikalar yaratıyorsunuz.

ne boş adamlarsınız siz böyle.
  • la adam daha yeni. bı çay icssin bı nefes alsın bı ortama alışsın kim var kim yok ortalıkta bı öğrensin. hemen gömmüş helvasını dağıtmış kırkı için mevlüt okutuyosunuz. bı adam bı kaç maç oynasın sonra bakalım kurt mu yoksa kuzu mu diye. alla alla.
  • oturup bir maçını alıcı gözle izlemedim. avrupa futboluna ortalamanın üstünde hakim bir futbolsever olarak oynadığı takımlar gereği ismini biliyorum ve tarzı hakkında az buçuk fikrim var. twitter’da bir şeyler okuyup burada yere göğe sığdıramayanların da yerin dibine sokanların da benim yarım kadar bilgisi olduğunu sanmıyorum. ben onlar gibi haddimi aşıp öngörüde bulunmayacağım.

gelelim entry girme sebebime. bakambu’dan ne artısı var deniyor. 4,4m euro artısı var arkadaşlar. sezon başından beri 36 maçlık süreçte 16 kez süre alan ve toplamda maç başına ortalama 10 dakika oynayan yedek forvetine 5m euro teklif gelirse satarsın. yerine alınacak adam carlos vinicius mudur? bilemem. futbolculuk olarak yorum yapamıyorum ama bu transfer dönemi özelinde bakambu’ya göre gayet ikna edici bir artısı var. 4,4m euro.
hesabın var mı? giriş yap