şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adaletsiz kalkınma döneminin bir diğer kurbanı.
  aktroller gibi açık açık hedef göstererek tehditler savursaydı ya da kadınlara ve çocuklara yönelik sapıkça düşüncelerini dini motiflerle süsleyip tweet atsaydı; böyle olmayacaktı.

  bunun yerine muhalif düşüncelerinin arkasında durmuş ve sikindirik yargı sisteminden nasibini almıştır.
 • yolcu tiyatro'nun joko'nun doğum günü oyunundaki doktor rolüyle afife jale 2017 ödüllerinde yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncu dalında aday gösterilmiş, yanılmıyorsam eskişehir anadolu konservatuar mezunu adam.
 • kendisini dün ilk kez moda sahnesi'nde joko'nun doğum günü'nü izlerken tanıdım.

  cenk'in sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar sebebiyle indirimle beraber 10 ay gibi bir süre hapis cezası kararı istinafta onanmış. ekipce öyle üzüntülülerdi ki... cenk'in tahminimce babası da oradaydı. oğlu hapse girmeden önce son bir kez izleyebilmek için...

  insanların hayatlarını karartmak bu kadar kolay işte. böyle bir sebeple aylarını çalmak bu kadar kolay. yazıklar olsun.

  umarım bir sezon ara verdikten sonra oyunu kaldığı yerden tekrar sahnelemeye başlarlar, biz de tiyatroseverler olarak orayı doldururuz dediğimdir.
 • joko'nun doğum günügibi enfes bir oyunda oynarken keşfettiğim tiyatro oyuncusu. bugün sosyal medya paylaşımları sebebiyle hapse girecek. 10 ay 15 gün yatarı varmış. 10 ay nedir? bir insanın özgürlüğünü 10 ay elinden almak nedir? sabır diliyorum, en kısa zamanda sahnelere dönmesini bekliyorum.
 • türkiye de muhaliflerin sindirilmesi veya sistem içerisinde yok edilmesi sürecinden nasibini almış sanırım. biran önce olmayan adaleti bulması dileklerimle...