• vay amına koyayım 3 günlük dünya harbiden kimin ne zaman gideceği hiç belli olmuyor.adam 4 senedir 3.derece kansermiş yani black panther'ı kanser bir şekilde çekmiş.
  • marvel ve mcu hayranları için çok acı bir kayıp olmuştur. yukarıda belirtildiği gibi kanser olduğu ya duyurulmadı ya da çok üstünde durulmadı çünkü 4 yıldır kanserle mücadele ediyormuş. çok genç bir yaşta sönen hayat. ne desek kelimeler boş. aktörler sürekli filmleriyle evimizin içine girdiği için yakın birini kaybetmiş gibi hissediyor insan.

(bkz: wakanda forever)
  • galalarda, ödül törenlerinde hayranlar ya da gazeteciler için 'wakanda forever' hareketini yaparken yüzünde sıkılmış bir ifade oluyordu. hatta genel olarak yorulmuş havası vardı bu işten. insanlar da bunu şımarıklık olarak nitelendiriyordu. yeterince istekli, hevesli, enerjik görünmemesini eleştiriyorlardı. meğer adam kanserle savaşıyormuş; ameliyatlarla, tedavilerle uğraşıyormuş o esnada.

"insanlar kimsenin bilmediği bir savaş veriyor olabilir, o yüzden herkese karşı nazik olun" diye bir söz vardı, onu hatırlattı bu ölüm bana.
  • tüm marvel filmlerini izlemiş biri olarak en sevdiğim filmlerden ve karakterlerden olan black panther ile tanımış sevmiştim kendisini.

şu an içime bir üzüntü çöktü, kobe’de olduğu gibi...
    bu insanlar hayatımızda yer kaplıyor, seviyoruz uzaktan da olsa, gerçekten de üzülüyor insan, güzel işler yaptı, rip.
  • toprağı bol olsun.
    iş arkadaşlarının da övgüyle bahsettiği adam.

beni etkileyen şey ise kendisi kanserken kanser olan çocukları ziyaret etmiş hastanelerde.

duygusal bir adam olmasına rağmen hastalığını da gizlemiş bunca süre.

black panther'dan daha büyük bir kahraman.
  • sabah sabah gözlerimi doldurdu. adama bak be, yiğide bak, 4 yıldır kanserle savaşırken süper kahramanı oynadı, black panther ve infinity war da harikaydı. şu hayatta ne isteğiniz ne hırsınız varsa yarına bırakmayın arkadaşlar, sevecekseniz köpek gibi sevin, bi amacınız varsa yorgunluktan bayılana kadar çalışın ve aldığınız her bir nefesin değerini bilin. kimsenin sizden yaşam enerjinizi, yaşama isteğinizi almasına izin vermeyin. hayatta hiç kimse hiç bir şey sizden daha değerli değil. ışıklar içinde uyu king.

wakanda forever
  • bu senenin başlarında instagram'daki bir videosunda ciddi anlamda zayıf göründüğü için insanlar acaba hasta mı yoksa yeni bir role mi hazırlanıyor diye konuşuyordu. demek sebebi buymuş.

video: https://youtu.be/mbjoddtqmdw

ayrıca şimdi twitter'da gördüm. 2017 yılındaki bir röportajda kilosuyla ilgili bir soru sorulmuş. cevabı üzücü.

röportaj: https://www.huffpost.com/…_59de15d0e4b01df09b779dfd

"you came off of one black panther project, did “marshall” and then made another black panther movie. did you bulk up, slim down and then bulk up again?

[nods his head, looking exhausted] right. yeah, yeah, yeah.

you’ve been through the wringer.

oh, you don’t even know [laughs]. you have no idea. one day i’ll live to tell the story."
  • geçen yıl verdiği bir röportajda dikkatli izleyicilere spoiler'ın kralını vermiş rahmetli oyuncu.

kadın sormuş, avangers endgame çok tuttu, bundan sonra ne olacak, adam demiş ki; "çok güzel ama ben öldüm."

kadın sormuş black panther 2 ne olur, adam demiş ki, "ben öldüm."

kadın demiş ki "hayır, ben hazır değilim böyle bir şeye, adam demiş ki "ben hazırım, ben öldüm."

r.i.p.
  • cidden tüyleri diken diken eden adam. marvel filmlerini ara ara izlerdim ama çoğunluk gibi 4 yıl kadar uzun bir süre kanserle mücadelesini bilmiyordum. birini düşünün, 40lı yaşlarının başında. kanserle mücadele ederken o hayat mücadelesini bırakmamış. bir sürü süper kahraman filmi çekmiş, gişe rekorları ve dünyaca ünlülüğü o hastane - tedavi koşuşturmacasına sığdırmış. üstelik tüm bunları kimsenin, izleyicilerinin dahi, haberi olmadan yapabilmiş. böyle birinin kaybına üzülenleri eleştiren, buna "popülerizm" diyebilenleri anlayamıyorum. anlamak da istemiyorum.

esas süper kahraman kendisi imiş. derin düşüncelere sevketti beni. rip...
  • gerçekten helal olsun. bazı insanların gücü beni çok şaşırtıyor.3. seviye kansersin, genceciksin, ameliyatların arasında (ki arkadaşlar annemden biliyorum, kolon ameliyatları öyle her babayiğidin kaldıracağı türden değidir) aksiyon filmi çekiyorsun, geri gidip kemoterapi görüyorsun. o arada iyileşme yok. 4. seviye oluyor kanser, gidip polisiye film çekiyorsun. sadece arkasında bir anı bırakmak, belki örnek olmak için. gerçekten vay be! ne dirayetli insanlar var şu hayatta. insallah ölüm son değildir. yoksa böyle insanlara ekstra yazık oluyor. neler başarabilecekleri düşünülürse.
hesabın var mı? giriş yap