1. korkuyla izledigim bir fransiz cizgi filmi. gelecekteki seri katillerin kaynagi.
 2. kişiliğimi biçimlendiren çizgi filmdir. kişiliğimin hafif kayık, dengesiz kısmını kendilerine borçluyum.
 3. clementine quand tu fermes les yeux.... diye bi şarkısı vardı onun:)
 4. tınısı bana masum gunnerımı anımsatan özlediim chızgı fılm
  bi ozel kanala mail atalım , trt yı dıdıklesın bulsun chıkarsın, ızleyelım ıcabında bı daaa bashtan
 5. hiii.... kucucuk cocuklara oyle sey seyrettirilir mi yaa. . korka korka ama buyuk bir istekle seyrederdim cumartesi sabahlari cizgifilm kusaginda .. kesinlikle normal diil o adamlar 5 yasindaki cocuklari seytan cehennem temasiyla tanistiranlar..
  atesten adam vardi, balonuyla gezi yapan clementine vardi, yol arkadasi kafasinda pervaneli sapka olan bir tip vardi, ne olduu belli diildi onun. bir de sanirim usak vardi clementine nereye gitse yemek saatinde onun yanina gelen... elindeki yarim kure seklinde celik kapakli bir tabagi hemen acardi her yemek saatinde. icten tebrik ederim trt yi bizim kusagi yetistirmede cok etkili bir silah kullandigi icin. simdi arkadaslar arasinda bir iki olay oldu mu hemen kokunu clementine de ariyorum.
 6. şarkı clementine de, sen öldün baldızınla işi pişirdim gibi bi tema vardır, matraktır yani şarkı aslında.
 7. bütün çizgi filmler güldürmek amaçlıydı. bunun amacı daha başkaydı. garipti yani. özellikle renkleri soluktu. başka hiç bir filmde göremeyeceğiniz soluk renklerle çizerlerdi. bayağı iç karartırdı. ama izlerdim.
  kesinlikler çizenler yaratanlar psikopat ruhlu adamlardı. sanki hep bana yaratan ekip arasında galip tekin de vardır gibi gelmiştir. çizen diil ama creator.
 8. ahh gençliğim ahhh..çok severdim beyaw. müziği bile hasta eder adamı. o ateşten canavardan çok korkuyodum. tek korkan ben diilmişim ama.
 9. kayip dunyalar [les mondes engloutis] ile beraber ruh halimi cok fazla etkileyen fransiz-japon ortak yapimi cizgi filmdir kendisi . muzigini/jenerik videosunu hala defalarca dinledigim/izledigim ve kendimden gecmeme sebep olan $aheserdir ayrica . hatta ayni zamanda ilaveten ekstra olarak ve ekleyerek trt'nin zamaninda yaptigi nadir guzelliklerden biridir . lirikleri de buralarda bir yerdedir ..