4100 entry daha
  • adamım abuzer kömürcü’nün kasıp kavurduğu dizidir.

- benim adım reşit fazlullah.
    + ıhkk. niye geldin lan it ?
  • ben de diyorum ki "bu adamı bi yerden çıkartıcam". bu bizim bildiğimiz abuzer kömürcüymüş ya "lan it.!"
    (bkz: reşit fevzuallah)
  • dizide bir değil iki değil üç değil dünyanın saçmalığı var, ilk bölümden itibaren ilgiyla izlediğim dizideki saçmalıkları sıralayacak olursam,
    *üniversite öğrencisi bir kardeş ilk bölümden boyka gibi dövüşmeye başlıyor, geçmişine gidildiğinde sürekli ağlayan, içine kapanık bir tip olduğu gösteriliyor.
    *idris babanın saçma sapan "laaaan" diye bağırışları, yanındaki sağ kolları emmi ve paşa isimli karakterleri canlandıran kişilerin tonton adamlar olması, aldıkları her işin ellerinde patlaması hiç bir işe yaramayışlarıda ekstrası.
    *aliço müthiş karakter, süper başladı, sonradan onuda gevezenin teki yaptılar herkeste olduğu gibi onunda bokunu çıkardılar.
    *durumları bozuk diye baba bir kutu tespih, saat ve bileklik çıkarıyor. kutuda zaten var 10 tane saat baba 7 tanesini torun tombalağa vereceğim diye ayırıyor (gereksiz detaylar)
    *cumali cumali bekledik, ayağa kaldıracak şöyle yapacak böyle yapacak dedik, gevezenin teki çıktı anca konuşuyor, hatta yönetmen kendi kendini ele veriyor 1-2 bölüm önce vartolu kendisine anca konuşuyorsun icraat yok boka yaramıyorsun dedi.
    *cumali ile vartolu kavga ediyor, sözde sinirli vartolu belimden silahı al silahı al diyor. (ne gerek var böyle bir laf, bırak yamaç kendisi alsın sözde sinirli ama kendini kontrol ediyor)
    *kemalin sakat eli bir alçı ile düzeliyor,
    *adam bir apartman dairesinde oturuyor cumali, karakuzular mahalleyi ele geçirmişler bir apartman dairesine giremiyorlar,
    *cumaliye ilk bölümde doktor nasıl öldü diyor, hiç değilse doktor çukurdan olmuş olsun, yalandan rapor yazmış olsunda bari öyle çıksın bu nasıl saçmalık..

tamam dizi izliyoruz herşey akla mantığa %100 uymak zorunda değil ancak benim şahsi fikrim dizinin içine ediyorlar daha bunlar gibi sayamadığım 100 tane saçmalık çıkar her izledikten sonra arkadaşlarla kendi aramızda dalgasını geçiyoruz
  • son fragmanı tamamen efsane yarış atı bold pilot’ın filmi için reklam amaçlıydı. neyse en azından cumali’de de at yarışı izleyecek tip var. bu açıdan iyi denk getirdiler.
  • sırf dizi 2 saat sürsün diye aynı sahneleri 2 3 defa göstermeyin yeter artık. sultan ana karakterinin yiyeceği yemeğe de lanet olsun. aç kalsın da gebersin yeter artık. ulan kadının koltuk altı tıraş sahnesini bile gösterdiniz amınıza koyayım.

ekleme;

sizin yapacağınız işi de diziyi de senaryoyu da seveyim. koskocaman çukur bayrağını görmeyip, küçücük yangından çıkan dumanı görüyor. 2 metre önündeki adamı keleş ile vuramayıp dağa taşa sıkıyorsun.
  • çıktı yine tipini s.ktiğimin cetosu
  • vartolu karakteri için izlediğim dizi. geçen hafta burda paylaşacaktım ama gülmekten karnıma ağrılar girdiği için unutmuşum. müthişsin vartolu.
  • geçen sene keyifle izlediğimiz güzelim dizi bu sene paçoz, varoş, ucuz kenar mahalle apaçilerinin dizisine dönüştü.
    5 bölüm geçti ama dizi girişten gelişme bölümüne geçemiyor. idris baba’yı, selim’i, emmi’yi 3- 5 dakika izlerken, sıkıcı ve bayıcı karakuzu’ları izliyoruz saatlerce.
    neyse ki cumali koçovalı var. bari ona daha çok sahne yazılsın da doya doya oyunculuk izleyelim.

özetle dizide daha çok idris, cumali, vartolu, emmi, yamaç, medet ve hatta sena olsun.
    çok daha az karakuzulu, meke, celasun ve akşın lütfen...
  • bizim dizilerin temel sorunu çok uzun olmaları. ne kadar iyi oyuncular olurda olsun süre uzadıkça bayağı bir hal almaya başlıyor. karakter harcamayı da hiç bilmiyoruz. adam 5 mermi yedikten sonra hop bir bakmışsın ölmemiş.
  • gecen gruplarin birinde gedik marka tavuk donerin icinden vida cikmisti. iyi reklam parasi vermissiniz ama vidali midali donerler olmuyor.

vartolu <3

edit: cumali'nin ebesine atladiniz aferin. gotu boklu yamac altta kaliyor diye her turlu maymunlugu yapiyorsunuz.

edit2: ersoy caldigi parayla arabayi alacak. ersoy'un sonu fena olacak galiba da gram zevk almiyorum diziden izliyoruz mal gibi.

edit3: kameralardaki siyah noktalari unutmuslar.
4600 entry daha
hesabın var mı? giriş yap