• başındaki efektli gitarlar müthiş duygusaldır. (bu kısmın cliff burton tarafından yazılmış olması olası.) kirk hammett'in güzel solo attığı üç beş şarkıdan biridir.
    "we chew and spit you out" kısmındaki gitarlar slayer'ı hatırlatır bana hep.
    dinlenirken (gazdan) pek dikkat edilmese de "following an instinct, not a trend." diye muhteşem bir söz içerir.
  • başındaki bass introsu için cliff burton şöyle demiştir:
    'on this album it's the intro to a song called "damage"*, done all on bass. it's about eight or 12 tracks of bass, a lot of harmonies and volume swells and effects and stuff. i would hesitate to call it a bass solo, it's more just an intro, but it is all bass. there's also a little bass solo in orion, it's right next to a little guitar solo. no one will probably be able to tell that it's bass, but it is.'
  • davullarını çalması süper zevkli bir parça.
    bas introsunda e bow kullanılmıştır. biraz yetersiz kullanılmıştır.
  • flotsam and jetsam'da oldukça güzel bir biçimde coverlamıştır bu parçayı, ben o kadar sevmem o ayrı. nedense vasat gelir bana bu şarkı.
    (bkz: metallic attack)
  • fucking all and fucking no regrets lafının esas olarak geçtiği parçadır.

yıllar sonra james aynı sözleri st. anger şarkısında da kullanacaktır.
  • solosu kasap havasını andıran gaz ötesi parça.
  • metallica nin en huzurlu sarkisi.
  • metallica da metallicaymis hakkaten dedirten parcadir. seviyoduk lan allahsiz.
  • deli gibi punk kokan bir şarkıdır bu battery ile birlikte.
  • bu şarkının sözleri albümün geri kalanından farklı olarak daha bir kill'em all havasındadır.
hesabın var mı? giriş yap