• ben- bizim yokusta oyle bi paralel park yapmisim ki asfalt agladiii beaaaaa (anahtar yere atilir havayla)
    egitmen(abi)- asfalt degil de balatalar aglamistir kesin ben yarin sanayiye bi gidiyim...al o anahtari da yerden
    ben- iyi bee
  • egitmen- bak simdi cici kiz, sevgilinle dans ederken ona nasıl dokunuyorsan ve idare ediyorsan, direksiyonu da böyle edeceksin..
    ben!- hocam erkekler idare etmez mi dansta?!
    egitmen- eee be sen sevgiline de boyle laf mı yetiştiriosun?!
    ben!- peki.
    egitmen- sen dans etmeyi de bilmezsin simdi. dans etmeyeni bilmeyene ehliyet vermesinler ki.
    ben!- dans etmeyi iyi bilirim hocam. sadece ilk defa araba...( bu arada ufaktan hız yapılır)
    egitmen- neapiosun bea! yavasla yavaslaaa! aklin tabi askta meskte, ucurucan bizi de..
    ben!- hocam siz dediniz sevgilin sevgilin diye...
    egitmen- cici kız delirtme beni allasen vitesi de sevgilini tutar gibi tutacaksın adamı da tartaklio musun boyle?
    ben!- eeh eytara bee! tutmuorum lan sevgilimi mevgilimi o beni tutuo var mı?!
    egitmen- tamam anladım, donelim burdan lutfen.
    ben!- !
  • ben-abi haftasonu şileye gidicem arabayla, yolu yeni yapmışlar dümdüz otobanmış hiç virajlı diilmiş giderim dimi
    abi- virajlı olsa nolur yine gidersin
    ben- yuru be abim bee işte budur

direkdiyon dersi diyalogları böylece son bulur
    the end
  • rahatsız, önündeki bir olaydan dolayı yavaşlamıştır ve arkasındakiler korna çalıp söylenmeye başlamıştır.

direksiyon hocası: arkadakileri hiç takma, sen doğru olanı yapıyorsun, umursama onları

rahatsız: hocam merak etmeyin ben sakinim, onlar bana değil size sövüyorlar zaten "hay ben sana kullanmayı öğreten hocanın..." diyerek

direksiyon hocası: (dumur) doğru diyosun... (sessizlik)
  • derse konsantre olmuşken ağzınızdan çıkana dikkat etmediğinizde yaşanabilecek komik diyaloglardır.

auroriel, yanında eğitmeni, arkada 2 adet daha sürücü adayı ile birlikte bir yokuş çıkmaktadır. tam gaza basıp alayım şu yokuşu derkene, tepedeki tezgahlı satıcıyı farkederler, eğitmen "dur" demeye kalmadan, zatıalinizin eli ayağı birbirine dolanır, neyse sonunda durur..

egitmen : şimdi biraz geri gideceksin..
    bu sırada araba kükrer, bi sesler fln çıkarır, sonunda stop eder.
    auroriel (sinirden ne dediğini bilmez bir halde) : bok vardı dimi şu salak tezgahı akşam akşam yolun ortasında durdurcak!!!
    eğitmen + grup : yarıl..
    eğitmen : eheh, eheh, tamam sakin ol. çalıştır arabayı, debriyajdan hafif çek ayağını, gaza da bas..
    tezgahtar : şöyle çek, şöyle çek..
    auroriel (bu sefer kulaklarından duman çıkmaktadır) : oldduuuuu!!! hocam iptal oldum ben şurdan bir kurtarın da gideyim yoluma aman yaa...

neyse, eğitmen kendi tarafındaki debrijayla, frenle bişiler yapar, araba yola koyulur, sakinleyen bendeniz yolun bir evresinde jetonun düşmesiyle özür diler ağzını bozduğu için, ders kazasız belasız atlatılır.
  • hoca: "yalniz arsenic, ilk ders icin, pek dogru bi ayakkabi secimi yapmamissin!"

arsenic: "şık ama di mi..."

hoca: "?!.."
  • kursa kayit olunan gun;

-seni arabaya alalim bakalim.
    +nasil ya? ben arabayi simdiye kadar sadece radyosunu acmak icin kullandim, hani ilk dersten trafige cikmasak insanlari falan ezebilirim di mi?
    - sen yaparsin ya.
    +peki.

yaklasik 10dk sonra kirmizi isigi gecerken;

+ fren ne taraftaydi?
  • hocamız 60 yaşında göçmen şivesi ve doğallığıyla süper bir adam, ben çılgın şöfer adayı.

(yanımızdan elinde sigarayla güzel bir bayan geçiyor)

h: te bak iç` :hiç` yakışıyor mu sukakta sigara içmek büle güzel kadına, baazz` :bas` debriyaja baazz frene çocüğum!
    i: dertlenmeyin hocam, bazarım debriyaja bazarım frene!
    .......

(küçük bir kaza olmuş iki taraf ağız dalaşına girmiş, yol tıkalı)

h: kız gürdün mü şunları te ilerde em` :hem` polis çağırmazlar em de tıkarlar yolu!
    i: üzülmeyin hocam ben şimdi kara şimşekle` :citroen c3 sürücü kursu arabasıonları cezalandırıcam!punish them`!
    h: ne deyisın be?
    i: iiiç bişey demiyım be.
    .......

(4 günün sonunda isolde artık çok kıral bir şöfer olmuştur, hocası onunla gurur duyar)

h: artık güle uynaya gidebilırsın be kızcağız, ama lazım çalış yine.
    i: sağolun hocam, siz olmasanız zordu..
    h: yalan süleme be, hahah komik kız.

` :kendisine teşekkür eder ellerinden öperim`
  • direksiyon dersi için dersin yapılacağı alana gidilir.hoca ve kullanılacak araç hakkında daha doğrusu hiçbir araç hakkında bilgisi olmayan manyak insanı.hocanın iyi niyetli ve kalender birisi olması umuduyla dualar eder.hocayla tanışılır direksiyona geçilir.ve işte o an hoca psikopatın tekidir.gelen adayların hiçbirinin araba kullanmayı bilmediğinden yakınır.kendi kendine başka ne olmasını bekliyordun ki denilir ve suyuna gidilir.sigara üstüne sigara içine hoca bıdı bıdı konuşmaya ve senin özgüvenini yıkmaya devam edecek şekilde bağırmaya,sert talimatlar vermeye devam etmektedir.ikinci derste arayan karısıyla telefonda kavga eder.zaten yüksek sinir sahibi hocanın iyice gerginleştiğini düşünen manyak deli deliyi görence hesabı iyice pusar.sürücü kursuna gidip durumunu anlatıp hoca değiştirir yeni hoca ile yapılan ders sonucu gerçekten tehlikeli bir hoca ile çalışmış olduğunu anlar.
  • z: liseyi yeni bitirmiş, öğrenci sevme sınavını atlatmış, reşit, heyecanlı, ehliyet heveslisi, sürücü kursu öğrencisi zifiri.

d: genelde e sınıfı ehliyet alanları çalıştıran, ancak b sınıfı öğrencilerinin kalabalığı çabucak bitsin diye b'leri de çalıştıran sıkı muhabbeti olan "dayı".

d: çevir olum gontaa.
    z: -çevirir- rrrrıınngggggghh(muhtemelen mit'den kalma ilk çıkan toros'tan çıkan sesle irkil).
    d: viteze tag.
    z: gaaaaaarrrrçç(toyota'daki yumuşak vites geçişlerine ve debriyaj pedalına alışkanlıktan pedala hafifçe dokun ve vites atarken gelen sesten tırs)!!
    d: anasını ağlattınız allahını düzgün basın lan şu debraja?!
    z: bastım dayı, yine de ses geldi.
    d: dişlilerin anasını ....n lan olum kökle kökle.. garıya nasıl basıyonuz, aynı onun gibi basacan.
    z: haaa öyle desene, madem öyle debrijaya hızlı hızlı basıp çekicez basıp çekicez*
    d: -hayvan gibi güler, benim enseye şaplak atar- sür ...yim, nasıl biliyorsan sür. garışmıyom ben size..

bu da böyle bir anımdır...
hesabın var mı? giriş yap