• mercedesin 10bin bakımı geldi
  • ortalık yerde yakılsa sıcağıyla hiç olmazsa birkaç evsizi ısıtacak parayla, bir mitoloji uğruna sapık dombililerin semirtilmesinden başka bir şey değildir. elimde olsa benden alınacak miktarı yakar, lağıma atar ama diyanete vermem lakin milletin gencecik yaştaki çocukların, birilerinin egosu uğruna ölüp gitmesinin ne kadar manasız olduğuna uyanacak gibi olduğu şu zamanlarda "oğlunuz ölünce çok iyi oldu, süper bir yere gitti tamam mı?" kandırmacasının sürmesi için senin benim cebimden zerre itibarımız olmayan şeyler için para aşırmaya devam etmeleri her zamankinden daha gerekli tabi.
  • diyanet vergisinin ayrı olarak toplanmaya başlanması gerektiğinin ispatıdır.

avrupada kilise vergisi ayrı olarak toplanır ve vergi vermek istemeyenler dilekce ile bu taleplerini belirtir. vergi vermediklerinden dolayı kilise düğünü, cenaze töreni haklarından mahrum kalırlar.

türkiye'de de vergimizin kaydedeğer bir kısmını diyanete veriyoruz, bu verginin ayrıca toplanması, hem zekat kabilinden sayılır, hem de istemeyen de vermez.

not: yahu daha ağustos ayı, nasıl bitirmişler parayı? bu para ile uzaya adam gönderirdik.
  • oha. ben nisan ayında bütçem bitti ek bütçe istiyorum desem işverenim önce kendi girişir sonra güvenlikteki arkadaşlara bir güzel tartaklatır beni sonra da direk siktir eder, adamlar milyonluk bütçeyi 3 ayda hiç etmişler kimse hesap sormayacak ve ek bütçeyi kapacaklar.

vatikan'da mıyız olm biz, diyanet ne ara ülkenin en kilit kuruluşu oldu?
  • din zaten bedava bir şey. para harcanmasına gerek yok. dininizi öğrenmek için sadece kuran edinmeniz yeterli. onu da telefonunuza uygulama indirerek ya da internetten ücretsiz olarak edinebilirsiniz. üstelik türkçe. onun içinde de camiye gidin hocaları dinleyin falan yazmıyor. yazıyorsa gösterin ekleyeyim buraya. cami diye bir şeyden de bahsetmiyor. peygamberlerden başka aracı yollamadım, başka da yollamayacağım, kimseyle muhatap olmayın diyor. din adına sizi dolandıranlara da cezasını ben vereceğim diyor. gerisi dünya malı telaşı. diyanetin olması zaten başlıbaşına bir kıyamet alameti. ironik mevzular bunlar.
  • allah versin deyip geçilmeli.. ıtiraz da edemezler allah çarpar..
  • devletin kasasını teslim etsinler böylece ne diyanet para bittikçe bütçe talep etsin, ne hükümet bütçe ayırmakla uğraşsın ne de biz duydukça sinirlenelim.
  • suç duyurusu gibi rapor sunularak yapılan yeni türkiye yüzsüzlüğü.

ek ödeneğin istendiği raporun her yeri ayrı skandal. kendi kalesine gol atmak böyle oluyor sanırım.

bir de, anlamıyorum, bazı şeyleri açık açık yazıyorlar, ama kimse farkında değil!

hacı, "çocuklara yönelik bilinçaltı mesajlar ile çocuklara mahremiyet bilincinin kazandırılması" ne demek?

millet bilinçaltındaki dertten kurtulmaya çalışıyor, kişi kurtulmazsa çevresindekiler kişiden kurtulmaya çalışıyor!

siz kimsiniz, yeterliliğiniz nedir de sabi sübyanın bilinçaltı ile uğraşıyorsunuz? kimsiniz abi siz?
hesabın var mı? giriş yap