• edit: başlığın sık sık gündeme gelmesi hasebiyle şurda dursun diye bir not koymak istiyorum:

#herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak

istanbul'da olmadığına emin olduğum mekanları içlerinde barındıran rehber.
    zira dönerci sadık tır, gelik tir, develi kebap, nerenin methini duyduysam atladım gittim. büyük konuşmak istemem ama bi daha hiçbirini bedava verseler yemek istemem açıkçası.
    zannedersem en önemli prolemleri döner etine kıyma katmaları, yaprak döner yapmamaları.

edit: nasıl unutmuşum bilmiyorum ama bakırköy deki bereket döner ve kasap döner de en az diğer saydığım dönerciler kadar kötü ve kıyma içermekteydi.

gerçek bir dönerci arıyorsanız düzce'de doğan kebabı tek geçerim.
    yıllar sonra gelen edit: istanbul bahçelievler soğanlı'da sevenler döner ortalamanın üstüdür.

#herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak#herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak #herşeyçokgüzelolacak
  • istanbul aksaray'da uğur dersanesi'nin yan sokağında bulunan, adını şu an hatırlayamadığım dönerci bu rehberin istanbul ayağını tek başına oluşturabilecek kapasitededir.

sadık usta'dır adı.
  • vitrininde kocaman "dönerimizde kıyma olduğunu kanıtlayana 5.00 tl" yazacaka kadar iddialı ve bi o kadar da lezzetli düzce deki yaprak döneri (sanırım doğan yaprak döner falandı) de burdan saygıyla anamak isterim. restorasyondan sonra o 5000 tl ödülü de 50 000 yapmışlardı diye hatırlıyorum.

tek eksisi bi keresinde şahit olduğum belki de çoğu kişinin iştahını kaçırabilecek i olaydır. zannedersem sigortayı mı lambanın düğmesini mi ne kaldırmak için usta elindeki döner bıçağını uzatarak kullanıp sonra normal o bıçakla döneri kesmeye deam etmişti. ha lezzetli miydi, lezzetliydi. o bıçakla kesilen dönerden bi gram ile geride bıraktım mı bırakmadım. öyle işte
  • sultanahmet tramway yolu üzerinde bulunan "sedef döner" de tavsiye edilir..
  • (bkz: niyazibey)
  • saray muhallebicisi. özellikle teşvikiye saray'ı şiddetle öneririm. ben böyle döneri dönercide yemedim.
  • (bkz: morgül büfe)
  • antakya'da eskici veya tadım döner. ha antakya'nın en boktan yeri bile istanbul'dakinden daha iyi oluyor tabi. ya da insan o ekmeğe içindeki o zerzevata alışınca başka yerde yiyemiyor. istanbul'da da beşiktaş'ta katık döneri önerebilirim.
  • (bkz: donas)
hesabın var mı? giriş yap