• 67.gün: direniş devam ediyor.

birbirinden habersiz ama aynı direnişin parçası olduğunu bilen binlerce yazar; gerek çerezleri silerek, gerekse her defasında her zamanki'ye tıklayarak, aynı azim ve inançla direnişini sürdürüyor. direnişin ilk gününden beri, türlü yeniliklerle, dayatmalarla direnişi kırmayı hedefleyen ve en sonunda "eski dandik site" hakaretlerine başlayan baskıcı ve özünü unutan yönetim, sadece içimizdeki çürük elmaları ayıkladığından habersiz. çok kaybımız olsa da, bu bizleri daha çok kenetlendirdi.

istanbul, ankara, edirne, brüksel, boston, atina, kars, antalya, sinop, manisa, köln, adana, londra, selanik, trabzon, prag, tokyo, cape town ve diğerleri. dünya'nın her yerindeyiz ve yalnız değilsiniz.
    eski dandik site'den sonra yeni saldırılar da bekliyoruz. bunlara hazırlıklı olun ve direnişin önemli bir parçası olduğunuzu asla unutmayın.

this is john connor. skynet'e kafam girsin. allah yardımcınız olsun.

ek: inancınızı kaybedersiniz bunu izleyin.
  • madem 22-23-24 kasım 2013 entry girmeme eylemi diye bir mevzu var ve madem böyle bir talep de var (bkz: #38356166) o zaman bu ekibin de tüm elemanlarıyla direnişe destek vermesi gerekir. pek etkili olur mu bilemem ama en azından denemek gerekir.

bunun dışında aslında aklımdaydı zaten ama yazmadım hiç. malum antik sitede yaşadığımız en büyük sorun istatistiklere ulaşamamak ve en azından dünün en beğenilen entry'leri başlığında hemen hemen her gün herhangi biri liste halinde veriyor debe'yi. tahmin ediyorum ki antikçiler olarak neredeyse hepimiz oradan takip ediyoruz listeyi. madem öyle, her gün listeyi paylaşan arkadaşların entry'lerine tüm antikçiler olarak şükela verip listenin paylaşıldığı entry'leri her allah'ın günü debe'ye sokalım. bi yerden sonra sözlük yönetimi kayıtsız kalmayacaktır sanırım.

not: bugüne kadar hiç o şekilde emek verip 50 tane entry'i ilgili başlığa yazmadım ve sanırım bundan sonra da yazmam yani karma kaygım falan yok. bugüne kadar bunu yapan arkadaşların da bi beklentiyle yaptıklarını düşünmüyorum sadece sesimizi duyurmak açısından iyi olacağı kanaatindeyim. 40-50 gün boyunca her günün debe listesinde ''antikçiler için'' diye başlayan ve listenin verildiği entry olursa bi yaptırım gücü olur. umut işte benimki.

debe'den gelen edit: işbu entry'nin yazilmasindaki amaç antik.eksisozluk.com'dan kaldirilan özelliklerin geri getirilmesidir. bu baglamda bir satir notla birlikte bu entry antik sozluk destekcisi yazarlara mesaj olarak gönderilmiştir onlar da sağolsunlar desteklerini esirgememişler umarim entry girmeme eyleminde de katilim büyük olur da diktatör sedet insafa gelir.
  • b ırak artık peşimizi beta mısın nesin
    e kşi sözlük’ten soğuttun bizi, geçmedi yine hevesin
    t ebrikler, iyi yöntem, saldırmak antik sözlüğe
    a ma bizim sevgimize sen de muhtaçsın bilesin

k ullanırız kullanmayız zorla mı arkadaş?
    u tan bu yaptığından, aradan çekil yavaş yavaş
    l af etmedik diye iyice tepemize çıktın
    l akin görmek istemiyoruz seni, en azından çık bir dolaş
    a ntik sözlükle aramıza girmeye çalışma
    n erden çıktın anlamadık zaten, artık bize bulaşma
    m afya mısın nesin, nereden çıktı zor kullanma?
    a yıp olmuyor mu, sol frame’i dondurmalar filan
    k üçük oyunlarla başaramazsın, boşuna uğraşma

z aten gidişattan endişeliyiz, sözlük bir tuhaf
    o radan bir de sen çıktın, önce gülümsedik saf saf
    r ahat vermedin sonra, edemedik iki çift laf
    u nutma özünü, senin atandır güvercin ve telgraf
    n e olduğunu anlamazsın, olursun bir anda bertaraf
    d ünya alem biliyor senin asıl niyetini
    a slında sen de antiksözlükçüsün, hadi artık et itiraf!

m üsadenle yavaş yavaş gideceğim, sen söylediklerimi düşün
    ı sınamadım sana bir türlü, içimi kaplıyor bir hüzün
    y akışıyor mu koskoca beta’ya bunca insanı üzmek bugün?
    ı slak ıslak bakma öyle, bir tek sen misin üzgün?
    m utlu mu sanıyorsun bütün bu olanlardan emine ün?
  • bir milyon üyeye sahip ekip. ayrıca beta'ya geçenleri tespit edip, tek tek ziyaret ediyorlar.
  • eski dandik site gibi caydırmalara gelmeyen eskiye bağlılığını sürdüren ekip. sözüm ssg'ye: hayır, sen yeni tasarım yaptın diye ben onu kullanmak zorunda mıyım? seviyorum ben eski alışkanlığımı, başka işin mi yok senin. bırak isteyen istediğini kullansın yahu!
  • yıkıldığımızı, mağlup olduğumuzu veya pes ettiğimizi sananlar varsa yanılıyorlar.

(bkz: antik.eksisozluk.com)
  • tam destek diyerek katılacağım gruptur. dişe diş, kana kan.
  • çok fena göt olduk ya la. direnişin zerre kadar değeri yok bu dünyada bunu bir daha kanıtlayan ekip bu idi.

edit: evet, antik ile normal yaşamımıza döndük. huzuru tekrar buldum mutluyum. olmaz ol beta isminde hayır yok, boyun devrilsin.
  • "bir gece ansızın ekşi sözlük beta!" sloganıyla bu ekibin gerek cephe önü gerek cephe gerisinde seve seve vazife alacağımı bildirir, tüm ekipdaşlarıma saygılar sunarım!

yaşasın şanlı eski dandik site direnişimiz!
hesabın var mı? giriş yap