şükela:  tümü | bugün
  • 2015 yilinda hala "böyle bir şey yok." diyerek uzen kutsal kaynagin api'si.
  • "api açarsak reklam tıkları hitler falan düşer" akıl yürütmesi üzerine hayata geçirilmeyecek api'dir. keşke tekel falan açsaydınız ya, bu kafayla webmaster olmak hayret verici.
  • 2017 yılına girerken hala olmayandır. hayırlısı.
  • hala olmayan apidir, aslında var sanıyordum ancak geçen günlerde bir yazarla mesajlaşmam sonucunda olmadığını öğrendim ve biraz hayal kırıklığı yaşadım.

facebook ve twitterdan daha önce kurulan bir girişim diyordu gurur duyalım diye sanırım ssg idi. ancak adamlar yazılımsal gelişmeleri yönlendirirken, ekşide hala bir oauth destekli api yok.
  • artık var, api.eksisozluk.com'da ikamet ediyor, ekşi sözlük android & ios uygulaması tarafından kullanılıyor. resmi uygulama dışında geliştiricilere açılıp açılmayacağı ise şüpheli.
  • merakla beklediğimdir.
  • biraz uğraşla detaylarına ulaşılabilen api.

apiden dönen json dokümanında ve endpointlerde yarı türkçe yarı ingilizce kullanımlar amatör durmuş: iscaylak: false ve /v1/entry/id/caylakfavorites gibi.

bunun dışında bugün son kullanıcıya açıyoruz deseler iş yapacak bir api var karşımızda.

bir gün kullanıma izin verecek zihniyete kavuşursa yönetim, zevkle istediğimiz istemci uygulamaları yazabileceğiz.
  • ekşi sözlüğün private apisiyle kendine client yazmak isteyenler için yazdığım npm paketi bulunmakta.bir süredir kendi yazdığım client üzerinden kullanıyorum gayet keyifli.

github