• 22 aralık'ta galiba 2012 versiyonu yapılacak olan büyük buluşma.
    facebook twiter filan kullanmadığım için görmedim, ama bunları kullanan bir arkadaşımdan öyle duydum...

organizasyon web sitesi, duyurusu filan varsa detaylarını gönderebilecek arkadaşlardan bekleriz...
  • demirören avm'nin önünden geçerken avm'ye yumurta atılması üzerine avm'nin kepenklerini indirmesi çok keyif vericiydi. emek'in önüne gelindiğinde nejay yavaşoğulları'nın öncülüğünde "acil demokrasi" diye slogan atılması da unutulmazdı.
  • acaba geç kalınmış olur mu? o güne dek yıkım başlamış olur mu? elimizden başka bir şey gelir mi? içimizden nasıl ağlamak gelir? ağlamak ne işe yarar?

tanım: emek sineması'nın ayakta kalması için son bir mücadeledir. orada olunmalıdır. olunacaktır.
  • ?24 aralık cumartesi günü saat 16:00’da taksim meydanı’nda buluşulacak, ardından emek önünde yapılacak basın açıklaması. açıklamanın ardından müzik dinleyerek, sohbet ederek, sessiz sinema oynayarak emek sineması’nın önünde sabahlanacak. örgütleyenler çadırınızı, uyku tulumunuzu, battaniyenizi, cayınızı, kahvenizi ve isyanınızı alın, gelin! diyorlar. istanbul'da olup gitmemek olmaz.

(bkz: emek sineması'nı yaşatalım kampanyası)
  • emek sinemasının yıkılmasına engel olmak için bu gece sabahlanacak eylem. bu haliyle newyork, londra veya boğaziçi starbucks işgallerini anımsatıyor.

"emek sineması'nı yıktırmayacağız!"

"emek'ten çıkın, demiroren'i yıkın"

"emek bizim, polis gitsin!" gibi sloganlarla devam etmekte.
  • ankara'dan çok sevdiğim bir sinemacı ağabeyimizin uğruna kalkıp geldiğini bu akşam duyduğumda gözlerimin dolduğu, bu süper über entellektüel çağdaş aydın ekşi sözlük camiasında ise sıfır hareket görerek gözlerimin yaşardığı büyük buluşma.

soğuğa, yağmura, kara, kışa, polise, belediyeye, avm isteyenlere, her türlü yağmacıya inat, orada olacağız... herkesi de bekliyoruz...
  • demirören avm denen namussuz yere polis koruması sebebi ile bu defa giremedik. en büyük üzüntüm budur bugünden kalan...
  • totonuzu bari bugün kaldırın ve gelin, emek sineması için ne yaptın diye sorarlar sonra...
  • bir arkadaşımın kamerasından, renkli,resimli:

http://www.flickr.com/…ts/72157628551754349/detail/
hesabın var mı? giriş yap