• bu adam rekor bir oy aldı. ilerleyen yıllarda türkiye barolar birliği başkanı olur. at fava bekle :)
  • "bizler, memleketin başkentinde baro başkanları yerde sürüklenirken, o baroların çatı örgütünün başkanının tribünde olmasını hiç ama hiç unutmayacağız" demiş, demokratik sol avukatlar grubu mensubu, ankara barosu başkanı, yeni türkiye barolar birliği başkanı.

tek tek gidiyorlar. tek tek geliyoruz.

tebrikler başkan.
  • mansur yavaş tarafından tebrik edilmiş.

https://twitter.com/…s06/status/1467502533061005316

kimdir nedir tanımıyorum ama mansur başkan tebrik ettiyse düzgün adamdır.
  • kendisini ysk'nın karşısına “hukuksuzluğun tam da karşısındayız”afişinden hatırlıyorum
    inşallah hukuk ve adaleti gözeten birisi olur
  • türkiye'yi metin feyzioğlu denen saray yalakasından kurtarmıştır.
  • ak itleri şimdiden rahatsız etmeyi başarmış başkan. daha adam destur demeden pkk, rerörö demeye başlamışlar. tiksindiricisiniz yemin ediyorum.
  • feyzioglundan da kurtulduk. sıra en büyüğünde..
  • yeni baskan.

ankara barosu ekibini tanimiyorum o yuzden evveliyatini ve nasil biri oldugunu bilmiyorum. son donemde dikkate deger bir durus sergiledi, bu sebeple kendisine kredimiz elbette mevcuttur.

zamaninda, vedat ahsen cosar'i gozden dusuren sey o donemki avukatlik kanunu degisikligine verdigi destekti. feyzioglu, cosar'in destegine olan tepkilerle secilmisti. sonra neler yaptigini biliyoruz: avukatlik kanununda cosar zamaninda hayal dahi edilemeyen degisiklikler, bizzat feyzioglu'nun destegiyle yururluge girdi.

iste erinc sagkan da bir avukatlik kanunu tepkisinin ruzgarini aldi ve secildi. dilerim koltuk onu da bozmaz.

onceki donemlerde feyzioglu'yla calismis olup olmamasi su noktada yeterli bir kriter degil cunku feyzioglu bir kriter olmaktan coktan cikti. ongorulemeyecek sekilde degisti. 2013'te onu desteklemeyen biri zaten neredeyse yok gibiydi.

erinc sagkan, oldugundan sasmadigi surece feyzioglu'ndan her turlu daha iyi olacak, turkiye hukuk sistemi icin her turlu daha cok calisacaktir. nasil bir hareket alani olur onu simdiden bilemiyoruz ama hakkinda iyimser olmamak icin bir sebep henuz yok.

mesela chd'ye istanbul barosu iktidari gibi cirkin bir yabancilik -muhtemelen- gostermez. tutum ve soylemlerinde yine istanbul barosundaki gibi cig bir hamaset de olmayacaktir. avukatlar polisle kavga ederken tost tarifi vermeyecektir. saray'a gider mi bilemiyorum ama saray'dan ikbal bekleyecek birine de benzemiyor. "bu isin pesini birakirsam kafama sikarim" gibi arabesk laflar edip sonra bu iddiasinin altini bos birakacak biri de olmayacagini umuyorum.

yani bu tur konularda beklentimiz yuksek. yuksek de degil aslinda, ulan geldigimiz noktaya bak, bir baskanin sozunun arkasinda durmasini istemek "yuksek beklenti" oldu.

neyse o zaman cumleyi bastan alalim, bu tur konularda bir beklentimiz var evet. fakat genelde avukat ozelde baro camiasi devletini bazen biraz fazla sever. erinc bey ve yeni yonetim hakkinda daha net bir fikir icin once su iki konudaki tutumlarini gormemiz lazım:

1. ucretli avukatlik ve genc avukatlar
    2. meslegi sebebiyle yargilanan ve terorle iliskilendirilen avukatlar

mesela metin feyzioglu soyle bir baskandi, chd'nin tutuklu baskani selcuk kozagacli babasinin cenazesine dahi kelepceli olarak ve ancak birkac saat katilabildi. feyzioglu o esnada akp'nin bilmemhangiil teskilatinda ziyaretteydi. simdi boyle bir baskandan hukuk bekleyemezsiniz. veya ne bileyim, bu seferki ornek avukatlardan degil ama, baris akademisyenlerine "mutareke aydini" diyen biri baro baskani olamaz.

erinc sagkan'in hukuk-devlet iliskisinde durdugu yer, boyle meselelerde netlesecek.

umudumuzu kaybettirmemesini dilerim. basarilar erinc baskan.
  • bugün yine güzel ve doğru işlere imza atmıştır. mersin kazanlı ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencileri 23 nisan 2018 tarihinde ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlamaları için hazırladıkları dans gösterisini sundukları esnada kıyafetleri gerekçe gösterilerek sahneden atılmalarına neden olan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

umarım savcılık da gereğini yapar ve el kadar çocukların kıyafetlerinden bahane üretenler hakkında dava açar.

çocukları travmaya uğratan ilçe milli eğitim müdürü ve okul müdürü hak ettikleri cezayı alır.
  • yeni tbb başkanı.

metin feyzioğlu'ndan kurtulmanın mutluluğunu yaşattı bize.

her şey güzel olacak galiba, öyle hissediyorum.
hesabın var mı? giriş yap