şükela:  tümü | bugün
  • gerekmedikçe çıkmıyorum rahat ol.
  • kesinlikle karşı çıktığım kampanyadır.
    (bkz: erkeksiz bir dünya istemiyoruz)
  • yok yok, kadın haklarına saygı duyan ve destekleyen bir insanım ama böyle bir söylem olabilir mi ? bir sürü kaliteli, saygılı erkek var. tahminimce sokaklardan hırtları temizleyelim demek istemiştir diye düşünüyorum yazar arkadaşımız.
  • (bkz: anan)
  • sabah işe gitmek için evden çıktım soğuk yüzünden de bi tek gözlerim görünüyor, kadın olduğum bile belli değil. adamın biri ben daha ne olduğunu anlayamadan, sabah sokakta olmama kızmış, "bu saatte dışarda ne işin var git evine uyu" diyor hem de sesli hem de ben bunu duyuyorum.
    işte bu kafadaki insandan hiçbir farkı yoktur bu lafı söyleyenin de. diyeceğim o ki insan olalım erkek ya da kadın farketmez.
  • biz de evlere servis isteriz o zaman. öyle başlıga böyle yarak. yersen
  • sorunun nedenini değil, sonucunu çözmeye çalışan faydasız ve ütopik bir talep. bu bir kültür sorunu, ben bir erkek olarak bunun ne kadar parçasıysam sen de kadın olarak o kadar parçasısın. eşini döven öküz nasıl bu kültürel geriliğin bir sonucuysa, asıl sorun başka bir şeyken, sudan sebepten kavga çıkarıp, o sudan sebep ile ilgili karşısındaki adamla 2 saat kedi fare oyunu oynayıp, derdini medenice aktaramayan kadın da bu geriliğin o kadar sonucudur. kıskançlık krizine girip eşini doğrayan adam ne kadar çapsızsa, kiminlesin, ayşe kim, fatma kim, o fotoğraftakiyle niye öyle samimisin, aranızda kız var mı diyen kadın da o kadar çapsız. bunların hiçbiri şiddetin, hakaretin nedeni değildir, bilakis hepsi sonuçtur.

toplumdaki kültürün verdiği roller gereği eksikliği gösterme yöntemlerimiz farklı. yozlaşmış kültürde; erkek şiddet uyguluyor, kadın psikolojik baskı kuruyor hayatı zindan ediyor. sadece kadın erkek rolleri değil, türk-kürt, işçi-işveren, hoca-öğrenci, esnaf-müşteri, tüm ilişkilerde böyle. bir role bürünüp bizden olmayan rol ile olan iletişimimizde kültürel eksikliğimiz yüzünden, sorunları kişiselleştirip adaletli bakamamamız yüzünden, bastırılmış şiddet ve cinsellik yüzünden, ailelerimizin kimi zaman komşuya akrabaya hava atma amaçlı olan gereksiz büyüklükteki beklentilerini karşılayamamamız yüzünden ilişkilerimiz laçka, berbat.

en temel, doğal, hormonlarla desteklenen anne-oğul ilişkilerimiz bile berbat. annenin vermesi gerekenin çok üzerinde ilgi vermesi, bununla birlikte istemesi gerekenden çok daha fazla hayatımızın üzerinde kontrol istemesi normal karşıladığımız aslında çok büyük olan bir problem.

bu tarz sonuç olan şeylerle uğraşmayın, ömrünüz yettiği kadar uğraşsanız yine çözemezsiniz. bu soruna neden olan şeylerin asıl nedenlerini, kültürümüzü irdeleyip bundan kurtulmadan bir arpa boyu yol alamayız.
  • (bkz: feminizm)

(bkz: türk solcularındaki kalitesizlik)

neyse milyonlarca kelime yazmaya gerek yok. (bkz: camille paglia) ablamız bu tür cahil cühela feministlere zaten olayı 90larda anlattı, gidip okuyun kitaplarını.