• cekmekoy taraflarinda, yapi kredi koray gyo ve garanti gyo guc birligi tarafindan başlatilan gayri menkul projesi. mimarlari emre arolat, ihsan bilgin ve nevzat sayindir. satmakta olduklari evlere ev degil unite demeleri ilk goze carpan yaklasimlaridir. zira havuzun cevresinde obeklenmis uniteler bir siteden daha cok bir oteli animsatmaktadir. unite fiyatlari 73 ila 339 milyar tl arasinda degismektedir.
    web adresi http://www.ev-idea.com/
  • basında verilen ilanlarda fındık içi* daireleri bile o kadar ballandırıla ballandırıla anlatılmaktadır ki insan boş bir anına gelip bari stüdyo bir dairem olsa diye atağa geçmemek için kendini zor tutmaktadır, oysa buralar şehir merkezine uzakta arabaya bağımlı yüksek duvarlarla çevrili aşırı korunaklı yaşam tercih eden insanların mekanıdır, şöyle canınız sıkıldığında yürüyerekten bir caddeye inmek, sahilde dolaşmak gibi istanbul'a has niteliklerden canınız çektiği an yararlanamazsınız. kendine has güzel nitelikleri vardır böyle yerlerin o başka, tercih meselesidir.
  • cekmeköy denilen semtin artık ucuk ev fiyatlarıyla anılmasına katkida bulunacak türden ama acaip yapilar.ilk gördügümde amerikan bagımsız filmlerindeki o garip biti$ik otelleri hatirliatti bana.konum itibariyle yapılan reklamlardaki dakikalarla uzaklik tesipitinde bir sakatlik var gibi.sanki gecenin 3'ünde yapmi$lar mesafe testini.allahin dagi nasil 14 dakika olur levent'e anlami$ degilim.ama zaten hersey var bu kompleksin icinde adam neden cikip ba$ka yerlerin havasina ihtiyac duysun ki diye du$unulmu$ de olabılır tabi .
  • dış mimarisi unite d'habitation'dan en iyi ihtimalle esinlenmiştir.
  • yazlık ya da lojman havası veren site. havuzu kocaman orası ayrı...
  • bunun büyük versiyonu kervansaray lara oteli 'dır. ikisinin ortak özelliği emre arolat 'tır. konu ticaret olduğunda gökkubbe altında yeni birşey yoktur.
  • arkitera mimarlık merkezi tarafından 2008 yılı kentsel kalite için diyalog çerçevesinde ödüle layık görülmüş konut projesi.

34 dönümlük bir alanda kurulu ve çeper blok olarak tasarlanan yapı kütlesi, 70 m2’den 205 m2’ye kadar değişen 15 farklı daire planı içermekte. orta avlu ise yürüme yolları, park alanları, spor sahaları, yüzme havuzu ve diğer sosyal donatıları ile bezenmiş olup, toplamda kamusal ve özel mekanların dengesi ustalıkla ortaya konulmuş. mimar emre arolat imzalı projenin kısa açıklaması aşağıdaki gibidir:

--- spoiler ---

türkiye’deki inşaat sektörünün kendine özgü pencere, balkon, çatı, saçak alışkanlıkları ile biçimlenen tek apartmanları serpiştirmek, kaydırılarak yan yana getirmek yerine, çevredeki gelişmenin başa çıkılmazlığını kabul ederek içe kapanan bütünsel bir kitle yapısı üzerinden biçimlendi. konut bloklarının ortasında kalan geniş alan, çeperlerde özel alanlar, alçaltılmış orta bölümde ise ortak alanlar olarak kesintisiz bir iç mekana dönüştürülürken tüm araç sirkülasyonu konut bloklarının dış bölümündeki yol ve altındaki kapalı garaj bölümlerinde sınırlandırılarak bu alandan uzak tutuldu.

www.emrearolat.com

--- spoiler ---
  • sabahtan bu yana call center ına bir türlü ulaşamadığım site. kendilerinen bir sipariş verdim 1 hafta oldu gelen giden yok arayayım sorayım dedim. kabahat ettim, her telefonu açan bekletiyor, kısa bekleticem diyor ve ben şu an itibariyle 10 dk dır. telefondan iğrenç bir şarkı dinliyorum. rezalet bir müşteri hizmetleri var.
  • rakiplerini biraz geriden takip eden, kanımca yetişebilmeleri için de bikaç fırın ekmek yemesi gereken bir firma.
    henüz yapılmış bir alışverişe dair gelişmeleri web sitelerinden izleyemiyorsunuz, sipariş verdikten 1 hafta sonra mesaj atıp ürün elinizde yoksa iptal edeyim derseniz ve ertesi gün arayıp da ne oldu benim ürün diye sorarsanız, müşteri temsilcisi size "çalışma saatimiz 19:15'e kadar, şu an saat 16:15 bekleyin elbette yanıt vereceğiz" diye atarlanabiliyor. ama günlerce yanıt gelmiyor.
    en sonunda siz tamamen vazgecmişken bir kargo görevlisi arayıp sizin adres nereydi diye sorabiliyor.
    nihayet ürün gelince de paketi açınca görüyorsunuz ki yanlış ürün göndermişler.
    aman diyim!
  • evlere senlik bir olusummus cidden.
    test ettik, onaylamadik!

uzak durulasi. ciddiyetsizlik akiyor kendilerinden.
hesabın var mı? giriş yap