• mikrobiyolojik boyutta evrim oldukça hızlı ilerlediği için evrimsel süreçler kanıtlanmanın da ötesinde canlı canlı izlenebilmektedir. bakterilerin antibiyotiklere karşı rezistans geliştirmeleri, patojenez ve simbiyojenez gibi.
    ayrıca memelilerde de genetik manipülasyon yöntemleri ile (transgene, knock in, knock out, cre/loxp expression, inducible cre expression vesaire) çeşitli mutasyonlar belirli hedefe yönelik tetiklenebilmektedir. laboratuvarda parlayabilen farelerim var, oradan biliyorum.
  • (bkz: #7831855)
    (bkz: #8860542)
  • üretme çiftliklerinde üretilen tavukların nesillerdir uçmaya uçmaya kanatlarının körelmiş olması.

bugün aldığım tavuk çevirmenin başka bir izahati olamaz.
  • doğrudur, evrim bir teoridir.
    doğrudur bilim adamları bugün hala evrim teorisini tartışmaktalar.

burada gözden kaçırılan şey ise; bilim adamlarının evrimin "nasıl" gerçekleştiğini tartıştıkları. yoksa son 50 yıldır falan, hiç bir bilim adamı, evrimin olup olmadığını tartışmıyor.

hala bu argümanı savunanların var olmaları, evrim teorisini destekleyen bir kanıttır.
  • ayak serçe parmağı.

kapıya çarpıp da insanı dakikalarca yerde stand-by konumunda kıvrandırmaktan başka ne işe yarıyor allaşkınıza? kaldı ki ben ayak serçe parmağımı duvara bile çarpabilmiş, bu konudaki üstün başarımla heykeli dikilesi bir insanım. eğer yaradılış teorisi gerçek olsaydı, her şeyin bir şeyi olsaydı, tanrının bu illeti hiç yaratmaması gerekmez miydi?

ama inanıyorum, belki ben göremeyeceğim ama atalarımızın kullanmaya kullanmaya körelttiği bu parmağı, bizler kapılara vura vura yokedeceğiz zamanla. biz değilsek bile torunlarımızın çocukları ayak serçe parmaksız, güneşli günleri görecek. ayak yüzük parmağı! sözüm sana: sıra sana da gelecek.

çok acıyor evet. zıplayınca azaldı biraz ama sanki...
  • 1) maymunlarin insana evrilmis olmasi.

2) ha evrildi ha evrilecek olan maymunlar.

3) maymunlar.

4) maymun.

5) maym.

(ve dinci kabusundan uyanir, iki rekat namazini kilip uykusuna geri doner. butun atayislerin basini ezecegi, boylece bos zamanlarinda bokuyla oynayabilecegi o kutlu gunun hayaline dalar)
  • bir maymun sürüsü, yine aynı ormanda yaşayan başka bir sürüye ait maymunu görünce, beynini pekmez gibi akıtana dek döverler, hırpalarlar. olaya karışmayan bir takım maymunlar, ağaçların dallarında oynaşıp, kikirdeyip muz yerler ve olayları maymun gibi izlerler.

bir insan kitlesi, yine aynı ülkede yaşayan başka bir kitleye ait insanı görünce, beynini pekmez gibi akıtana dek döverler, hırpalarlar. olaya karışmayan bir takım insanlar, yüksek plazalarda oynaşıp, kikirdeyip, muz yerler ve olayları maymun gibi izlerler.
hesabın var mı? giriş yap