2431 entry daha
  • an itibariyle: (bkz: mük-kemmel bir atlayış)
  • türkiye ve türkçe'yi yurtdışında kurduğu okullar vasıtasıyla yücelten, bu sebeple taraflı tarafsız herkesten takdir toplayan, öte yandan devlet içinde önemli kademeleri ele geçirmek suretiyle akla binbir türlü soru işareti getiren, nihai amacı konusunda melek mi şeytan mı karar veremediğim şahsiyet. 17 aralık 2013 tarihi itibarı ile melek tarafı sanki daha bir ağır basıyor sanki. bilemedim.

edit: melek görünmeye çalışan şeytanın ta kendisiymiş. hatta allah bizi daha da beter olmaktan korumuş.
  • ısinamadim hoca ben sana. ınan cok ugrastim, cirpindim seni sevmek icin, ama olmadi. ecevit seni overken acaba dedim. yok. toktamis ates sana methiyeler dizerken acaba dedim, o da yok. olmadi. muhabbet besleyemedim. okullarina icim rahat helal be diyemedim. gazetene guvenemedim. dersanelerinden haz alamadim. okullarinda nefes alamadim. olmadi hoca, ben sana isinamadim. en cok da okullarin, gazeten, dersanelerin dendiginde benim sirtimda bir ceketim var, bunlar halkin himmeti deme samimiyetsizligine guvenemedim.
    cesitli ulkelerdeki okullarinda neler donuyor, bilemem. dersanende gariban cocuklari devsirme hareketlerine goz kirpamam, okullarinda zengin cocuklarinin egitimini fakirlerin kurban etleri ve derileri ile saglamana cevaz veremem. medyanla sana guvenmeyenleri haksiz yere iftira ile hapislere tikmana razi olamam. yok yok hoca , isinamadim ben sana.
    turklugune vurgu yapip ayni zamanda da ehli beyt oldugun safsatasina inanamam; muridlerinin sana mehdi demesine, hareketlerini sunnet diye adlandirmalarini saglamana tav olamam, ne icin kullandigin belli olmadan gariban kadinlarin kolundaki bilezige hizmet diye goz dikmene hic ama hic razi olamam hoca. yok be hoca ben sana isinamadim.
    gencecik cocuklari ailelerinden koparman, hicret diye karin tokluguna somurmen, evliliklerine bile izin vermemen, veya kiminle evleneceklerine karar vermen, devlet icine yerlestirip kukla gibi neye hizmet ettigi belli olmayan hareketler yapmalarina neden olmani da hic tasvip edemem. yok be hoca ben isinamadim sana. goz yaslarina da inanmadim, tevazu hareketlerine de.

yok yok isinamadim hoca ben sana.

isinamadigim, isinmadigim icin de kendimi sansli hissettigim adam.
  • fethullah hocayi sevmiyorum, bir insanin bu kadar güçlü olmasi hoşuma gitmiyor, bir de tüm dengeleri değiştirebilecek güç var elinde. ama onun olmasin da kimin olsun?

türkiye'nin yillardir yapamadiği şeyi yapiyor, eğitime önem veriyor. ben de kendisine ait fem dersanesine(bakirkoy) gitmistim, dersanede emniyet amiri cocuklari, bilmem kimin kuzenine bedava egitim veriliyordu. yelpaze genisletilmis, herkes ele avuca alinmisti. simdi o eğitilen cocuklar, doktor, savci, hakim, polis oldular.

isin garip tarafi sadece turkiye'de degil, dünyaya uzanan muthiş bir altyapi. olay sadece din de degil.

politik, birbirini zengilestirme, dünyayi ele geçirme projesi.

akp gerginliğinde, kaset vs bekliyorum açik konuşayim.

gerçekten cemaat'ten korkun, çapa, cehrappaşa tip fakulteleri, beşyol polis egitim okullari öğrencileriyle dolu.

ürkütücü bir güç degil mi?
  • incici dedim ama hakkini yemisim, adam resmen @2 beyler.
  • gerçekte kim olduğu uzun zamandır merak edilen insan.

1) bu adamın sıfatı nedir? islam dinine inanan türklerin ruhani temsilcisi mi yoksa gücünü islamdan alan başka bir din örgütünün lideri mi?
    2) ortaokul mezunu bir din adamı nasıl böyle büyüyebilmiştir, bir ülkenin tüm idare organlarının içine sızabilmiştir?
    3) neden amerika'da yaşar, amerika buna neden izin verir, müritleri neden bu duruma ses çıkarmaz?
    4) gerçek amacı nedir, neden türkiye'yi uzaktan yönetmeye bu kadar meraklıdır?
    5) melek midir yoksa şeytan mıdır?
  • denize dusen yilana sarilir misali, su aralar ak parti'den hoslanmayan hemen hemen herkesin kendisine karsi az da olsa sempati besledigi insan. ben de onlardan biriyim ve fakat daha once de bahsedildigi gibi kendisi hakkinda cevabini bilemedigim bir suru soru var aklimda.

bu adam bu gucu nereden buluyor?
    yoksa bunlar da mi hep ameriganin oyunlari? :/
  • yıllardır akp'nin borazanlığını yaptırdığı stv ve zaman'ın bugün ciyaklamasından anlaşılacağı üzere kendisinin menfaatleri bütün kutsallardan daha ehemmidir. zira adamı ufak tefek bir imam olarak küçümsemeyin, adam bir oluşumun içinde görevli. cia, mossad falan olaylarına girmeyelim şimdi.

siz düşünüyor musunuz, üniversite mezunu adamların bile okuduğunda zor anladığı metinler yazarak zengin olduğunu? bu adam ne iş yapar abi? döner mi satar, su mu satar, şoför müdür, çiftçi midir? ne iş yapar, ne ile gelir elde eder? 1999'da gittiği amerika'da 7-8 sene green card'sız nasıl yaşamıştır? sonra nasıl almıştır söz konusu kartı?

sen 10 sene boyunca akp savunuculuğu yapacaksın, gezi'de abuk subuk filmlerle dezenformasyon yapacaksın, 2008 yılından beri memlekette tek bir "yolsuzluk haberi" yapılmasına izin vermeyeceksin, medya patronlarına vergi müfettişlerini saldırtacaksın, milli iradeyi saptırmak için medya baskısı kuracaksın sonra da öküz ölüp ortaklık bozulunca "bunlar hırsızdı" diyeceksin. yapma ya, nerede hırsızlık yapıyordu bunlar senelerdir? siz yapmıyor muydunuz reklamlarınızı?

türkiye'ye gelmiş geçmiş en tehlikeli adamdır. işyerimdeki şakirtlerden biliyorum, kendisi için karısını çocuğunu terk edip afrika ülkelerine "hizmete" gidecek ve karın tokluğuna oralarda görev yapacak binlerce şakirt var. adamların tek argümanı, siz olayı bilmiyorsunuz; bu bir gönül işi, biz bu işe gönül verdik, hoca efendimiz falan fistan. amına koyayım burada falan şakirtlerle dalga geçiyoruz da, adamlar cidden iyi niyetli lan, bebek saflığında amına koyayım :( gerçekten allah yolunda uğraştıklarını falan sanıyorlar. soruyorum baba niye koca bi çiftlikte kalıyor, peygamberiniz bir hasırın altında yaşamış çölde diye. cevap hep aynı; çok misafiri geliyormuş; onları ağırlamak içinmiş. her gün bir kişiye din öğretiyormuş, bu sayede mücahitlik yapıyormuş. -dolan gözler, büzülen dudaklar falan- cidden acayip bir teşkilatın adamı. tanrının varlığına dua etme sebebim, inşallah sorgulama dedikleri şey vardır deme sebebim.
  • simdiden hakkinda "al bakalım al bakalım gözaltına al bakalım. cübbeni çıkar, türkiye'ye gel delikanlı kim bakalım" diye sloganlar yukselen imam.
4615 entry daha
hesabın var mı? giriş yap