şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baktım açan yok, an itibariyle açtığım başlık. neyse gel gelelim yine bir çift rakamlı sene, yine bir kupa, yeni bir fantasy football. şuradan giriş yapıp ya da uygulamasından indirip takımınızı kurup ekşi sözlük ligi'ne girebilirsiniz beyler.

  ekşi sözlük lig kodu; 2bmswutn

  lig kodunda harfler büyük giriliyor.

  bütçeniz 100 milyon, kurallar, puanlamalar how to play kısmında yazıyor, zaten fantasy football'u az çok herkes biliyor. ama sorulacak bir şeyiniz olursa yine de yeşillendirirsiniz. hadi herkese şimdiden başarılar.

  ----------------------------------------------------------------------------

  şu da predictor, maç sonucu tahmin edilen oyunu.

  burada da ekşi sözlük kodu ; ca24b5a3

  kolay gelsin gençler.

  ----------------------------------------------------------

  zorunlu edit ; sanırım ilk defa oynayacak arkadaşlar da var. 5-6 yazar sormuş gerçek maçlarla alakası var mı puanların. yani çok absürd bir soru gibi görünse de, ilk defa oynayanlar için çok normal bir soru. tabiki, oyunun amacı o zaten arkadaşlar.

  oyunun içinde how to play kısmında puanlamalar mevcut. örneğin aldığınız defans oyuncusunun takımı gol yemezse +4 puan alıyorsunuz.

  net bir örnekle açıklayayım. mesela ramos kadronuzda, ispanya da portekizi 3-0 yendi. ramos da 1 gol attı.

  puanı ; 60 dk ve üzerinde oynadığı için +2 , takımı gol yemediği için +4 , defans oyuncusu olup bir de gol attığı için +6, toplamda 12 puanla gayet iyi bir puan almış olur. he sarı kart görmüşse -1 de alır 11 puana düşer.

  dediğim gibi puanlama kısmında yazıyor nelerin kaç puan olduğu, oradan detaylı bakarsınız. oyunda sanal bir şey yok. tamamen gerçek maçlar üzerine kurulu yani. hadi kolay gelsin.
 • takımım hazır bekliyordum.bu güzel oldu.

  edit: vurguncular olarak yerimizi aldık.
 • yeni şeyler de mevcut oyunda, maksimum kaptan gibi. dileyen bilgi için yeşillendirebilir.
 • takımımı kurup katılacağım organizasyon. hadi bakalım.
 • an itibariyle bende lige girdim hadi başarılar arkadaşlar.
 • 4-5-1 formasyonuyla katıldığım fantezi futbol ligi.
 • şu da predictor, maç sonucu tahmin edilen oyunu.

  burada da ekşi sözlük kodu ; ca24b5a3
 • sağlam adamları ilk onbire alacağım diye yedek kulübesi orta doğu temsilciliğine döndü bende.bir gecede 50 ekşisözlük yazarı katılmış.eğlenceli olacak.
 • oyuncu seçiminde yardımcı olacak pratik bir liste şu blogda mevcut.
 • kadro oluşturacak arkadaşlara dilim döndüğünce birkaç tavsiye vermek istiyorum.

  öncelikle naçizane önerim 4-4-2 ve 4-4-3 gibi dizilişlerden ziyade, 4-5-1 veya 3-5-2 gibi dizilişlere yönelmeleri.

  sebebi ise oyunun puanlama sistemine göre orta sahaların forvetlere göre çok daha fazla avantaj getirmesi. örnek verecek olursak, takımınızdaki bir forvetin gol atması size 4 puan kazandırırken, bir orta saha oyuncusunun atması 5, bir defansın atması 6 puan kazandırıyor.

  bunun yanında her asist için verilen 3 puan nedeniyle hücumcu beklere ve ofansif orta sahalara yönelmekte fayda var. yok ben daha zor yolu seçiyorum derseniz kaleciler ve savunma oyuncuları için oyuncunun sahada olduğu sürece takımının kalesinde gol görmemesi size 4 puan kazandırıyor. grubundaki diğer takımların kısmen zayıf ve az gol atan takımlar olduğu ülkeleri seçebilirsiniz buradan ekmek yemek için.

  dikkat edilmesi gereken diğer birkaç nokta ise kartların hanenizden (sarı için 1 kırmızı için 3) puan götürmesi yani daha sakin oyuncuları tercih etmekte kulağa mantıklı geliyor.

  lig şimdiden 100 kişi olmuş. eğlenceli olacak gibi gözüküyor vallahi heyecanla bekliyoruz efenim.