• limasollu naci ayarında, uzaktan dil eğitimi veren kurumdur. mazisi 1950'lere dayanır.
  • ayrıca bir de italyanca-türkçe başta olmak üzere birçok sözlüün yaratıcısı firmadır..öretmenler tarafından tercih edilmess.. fransızca olanı birass daha iidir(bkz: gereksiz entry girmek)
  • sozluk,konusma klavuzu,pratik el kitabi,ders kitabi gibi pek cok urunu olan oldukca yaratici ve gorsellige onem veren bir firma.ozellikle sectigi renklere 80lerde buyuyen genclikte her dilin bir renk kodunun olusmasini saglamistir.ornegin italyanca yesil,ingilizce mavi,almanca kirmizi,rusca turuncu olarak bilinc altimiza girmistir.
  • (bkz: dil kursu)
  • gecen seneden beri milli egitim bakanligiyla anlasmali olarak,kurslarina katilmis olan ogrencilere, 5 yil suresince sinava girme sansi ve bu sinav sonucu milli egitim bakanliginin onayladigi sertifikayi veren egitim kurumu.
  • 80li yıllarda annemin de abone olduğu ve evimize gelen uzaktan öğrenim zımbırtısı.hatırladığım kadarıyla sadece dil değil muhasebe gibi konularda da yayınları vardı. hikaye kitaplarının bir sayfası yabancı dildeyken hemen sonraki sayfa türkçe çevirisiydi ki pek faydalı değildi, hemen türkçeye kayardı gözler.
  • norveç bağımsız kayıt şirketleri birliği. mottoları: "where norwegian music belongs".

http://www.fono.no/
  • 20.000 -25.000 kelime arası sözcük barındıran (bkz: cep sözlük)leri olan dil bilgisi ve sözlük yayınevi..
  • ancak aranılan dilin sözlüğü (x'ce-türkçe, türkçe-x'ce) piyasada başka bir yayından çıkmamış ise alınabilecek sözlük. bildiğin berbat, (nerdeyse) sadece en temel kelimeler var sözlüklerinde.
  • ispanyolca en basit hikayeleri türkçe-ispanyolca şeklinde veren kitabını edindiğim, akıcılıkla bitirdiğim yayındır.

gözle görülmeyecek gibi aksine göze soka soka yaran yanlış çevirilerle doludur. en basitinden juan ismini türkçe bölümünde bill olarak yazmıştır. türkçe çevirisindeki çoğu cümleleri okuyan kişi türçe'yi yanlış öğrenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. ya çok kötü türkçe konuşur ya da zeki müren'le yarışır. orta yolu yoktur.

hikayeleri içerik olarak göz önüne alacak olursak işte o zaman dadından yenmez. hikayeler içinde; aşk, para, ihtiras, nefret, sadakat gibi bir çok konuyu eline alır. adeta hikayeler arasında süzülürsünüz. lakin çok kısadır, ispanyolca'ya yeni başlayacaklar için ise şiddetle tavsiyedir.
hesabın var mı? giriş yap