• ses güzel ama fizik patates.*
  • "thank you for helping us help you help us all."
  • ks. genetic lifeform and disk operating system.
  • glados'dan wheatley'e

"you're not just a regular moron. you were designed to be a moron." hastasiyiz.
  • 1986 senesinde black mesa'nın portal araştırmalarına başlaması üzerine aperture science tarafından geliştirilmeye başlanmış sistem.
  • (bkz: still alive)
  • --- spoiler ---
    (bölüm 1: portal)

karizmatik kötü karakterin tanımı olmalı. yapılmış en güzel ve eğlenceli oyun olduğunu iddia edebileceğim portal'ı oynamak için başlı başına bir sebep. oyunun başlarında pek ön planda olmasa da 19. bölümdeki performansıyla, bu kısacık oyunun sadece bir bölümüyle birçok kitaptaki ve filmdeki karakterden daha etkileyici olmayı başarıyor. bizi ruhsuzlukla suçlayarak duyguları olduğunu iddia ediyor. ortaya çıkan parçasını ateşe atmamamız için ters psikoloji yaparken de "ters psikoloji yaptığımı mı sanıyorsun? iyi at o zaman, ben ne işe yaradığını bilmiyorum," diyerek ters psikolojiception yapıyor.

diğer parçalarını atmamızı engellemek için de olabildiğince dikkat dağıtıcı ve kırıcı oluyor. "senin için bi parti vericektik. companion cube'u de çağırdık ama sen onu katlettiğin için gelemedi tabii. diğer arkadaşlarını da çağıralım dedik ama hiç arkadaşın yok. çünkü dosyanda yazdığı gibi, sevilesi değilsin. evet aynen böyle yazıyor." glados böyle konuşurken gerçekten dikkatim dağıldı. ama kırıcı olma şekli de hoşuma gitti, o kadar başarılıydı ki. companion cube'ü atarken fazla duygulanan biri olarak etrafta üzgün dolanırken glados susmuyor: "bu arada evlatlık olduğunu biliyor muydun?"

(sürecek..)

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

portal 2'de kendisini yanlışlıkla dirilttiğim sahnede resmen kalbimin küt küt atmasına sebebiyet veren kevaşe ruhlu psikopat teneke yığını. resmen kendime lanet ettim ya. "ne yaptım ben, offf!" dedim kendime.

çok eğlenceli ve çok korkunç bir oyun karakteridir. saygım sonsuz!

--- spoiler ---
  • asigiyim hastasiyim onunla beraber olabilecegim her turlu gercekligi kabul etmeye hazirim. sene olmus 2012 hala ne ucan kaykayimiz ne isin kilicimiz var ama ben ciddi ciddi beni glados ile beraber bir iliski yasayabilme kapasitesine ulastiracak teknolojinin ben olmeden gelmesini bekliyorum *

budut: aha bu da kullandigim wallpaper

http://wallbase.cc/wallpaper/674990
hesabın var mı? giriş yap