• daha önce bir kere denemiştim ben bu aksiyonu.(bkz: google da kendini aramak/#2203919) o zamanlar sadece itüdeki bir kaç kayıt çıkıyordu. şimdi bir daha denedim kıbrıs girne'de bir köyün muhtarlık seçimlerinde aza adayı olduğumu öğrendim.* külliyen boş bir iştir vesselam.
  • çok farklı bir ismim var böyle olunca başkasıyla karıştırılma imkanım sıfır. geçmişte kaydolduğum saçma sapan forumlar yazdığım saçma sapan şeyleri görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü. ergenliğimi çok ağır geçirmişim onu farkettim sonuçları görünce. nasıl silinir hiçbir fikrim yok ama başkası azıcık uğraşsa insan içine çıkamayacak saçmalıklarımı bulabilir bu yolla.
  • tc. kimlik numarasını icat edenlere bir kez daha minnetlerimi sunmama vesile olmuş eylemdir. zira google'da kendimi arattığımda karşıma çıkan sonuç: dhkp-c militanı
    eskiden olsa yurda dönüşte ilk kimlik kontrolünde "al bunu al al al" ve sonrasında "anayın adı, babayın adı?" ayıkla pirincin taşını.
  • daha manyağı google'da kendini bulmaktır.
  • %90 hic bir sey bulamamakla ya da kisiyle aynı adı ve soyadı tasıyan prof. vs bulmakla sonuclanan eylem.
    bazen de forumuna girdiginiz bir web sitede, yada kazandıgınız bir okulun listesinde adınızın gectigini gorursunuz.
  • ben aradığımda hürriyet gazetesinin arşiv haberlerinde henüz ortaokuldayken seviniyim diye annem ve babam tarafından kitap haline getirilen şiirlerimi küçük arkadaşlarıma kosovalı çocuklar yararına satıp imzalarkenki bir fotoğrafımın ve yazıların yer aldığı bir link çıkıyor karşıma. oley ünlüyüm.
  • (bkz: egosurfing)
  • cem yılmaz'ın ağabeyi ile olan muhabbetleri ile ilgili olarak dalga geçtiği olay. buradan itibaren spoylerdir efem.

--- spoiler ---
    cem yılmaz'ın ağabeyi can yılmaz, google'da kendi adını aratır ve sonuçların olduğu sayfada tepede şöyle bir soru vardır: bunu mu demek istediniz? cem yılmaz.
    --- spoiler ---
  • eski ahitte yazana göre;

sen kendini bilmezsen
    ya nice aramaktır
  • dan brown'un kayıp sembol isimli kitabında değinilen durum. kitapta belirtildiğine göre en zengin insanlardan en kıdemli öğretim görevlilerine göre, herkes ama herkes bunu yapıyormuş.

not: ben de yapıyorum.
hesabın var mı? giriş yap