• ilginç bir yere benziyor.
  • son zamlardan sonra evde bira yapmanız için gereken malzemeler bu sitede mevcut.

not: benim gibi ekşi sözlük markasıyla kendi biramızı yapalım diyenler varsa buyursun gelsin.
  • sayesinde evde şarap yapabilme imkanı bulduğum sitedir. hidrometreden mayaya herşey bulunmakta. izmir merkezli şirket siparişinizi 1 gün içinde kargoya vermektedir. bir keresinde eksik çıkan bir ürünü sadece bir mail atmamla beraber kapıma ücretsiz göndererek takdirimi kazanmıştır.
  • 10 dk.da verilen siparişi alıp, kargo firmasına teslim eden online satış sitesi.
    9 kusur tl'lik kargo fiyatı diğer sitelere göre azıcık uçuk olsa da hızı ile bunu kapatacak gibi.
    bakalım sipariş yarın elimize sağ salim gelince buraya devamını yazarız.

4 aralıkta 17.00da verdiğim siparişi, 17.05te paketleyip kargoya verdik diyen firma.
    4 aralıkta 17.15te kargo firması paketinizi aldık yarın sizde demiş, ve bugün saat 09.30 sularında da denizlideki adresime teslim etmiştir.
    en son amazon.com'da bu kadar hızlı paket+teslimat görmüştüm. helali hoş olsun.

aldığım ürün bir belçika markasından 2,5 kg.lık küvertür çikolata bu arada. üretim tarihi de mayıs 2012, raf ömrü 2014 mayısında doluyor. bu da gayet uygun ve güzel bir durum.
  • türkiye perakende gıda pazarının en büyük eksikliği olan "geleneksel olmayanı hiçbir yerde bulamama" derdine çare olmuştur.

marketten aldığımız şeylerin içindekiler menüsünde okuyup da "e bunları bu herifler nerden buluyor, türkiye'den buluyorsa biz niye kolaylıkla bulamıyoruz?" diye hayıflandığımız her şeyi bir siteye sığdırmışlar. helal olsun!

atıyorum soya lesitini. çikolatayı marketten almayıp da evinde üretmek isteyenin tarifinde az miktarda da olsa kullanması gereken bir madde. buradan alabilirsiniz. başka bir örnek de buğday gluteni. türkiye'nin her yanı fırıncı kaynıyor, ama alt tarafı undan, hamurdan arıtılarak elde edilen bu maddeyi başka yerde satabilene rastlamamıştım.

böyleyiz valla. mutfağımız güzel, eyvallah da, başka tatlar arayana memlekette cehennemi yaşatmak zorunda değiliz, dimi. giriyorsun ingiltere'de bir markete, yemek yapmayı bilmeyen milletin süpermarketlerinde hacılar marka türk lokumundan hang choi chan marka (ismi salladım:) çin menşeili bilmemne sosuna kadar her şey bulunuyor. kimse bana ingiltere güneş batmayan bir imparatorluğun devamı demesin, türkiye de daha önce kıtaya yayılmış bir imparatorluğun devamı.

bizde nasıl peki? misal, bir hintli istanbul'a taşındı, herif şoke olur. "on beş milyon nüfus dediler, dünya şehri, avrupa şehri dediler, bir tane hint mamulleri satan market yok!" der. aynı şekilde yahudilerin özbeöz yurdu olan istanbul'da doğru düzgün koşer mamuller satan yer de görmedim.

yani bizim ülkede daha açılacak çok noktanoktamaddeler.com sitesi var.
  • gecenin bir vakti verdiğim siparişi ertesi gün öğlen bana eksiksiz ulaştıran site. internetten kolay kolay alışveriş yapmayan biri olarak; çalışma prensiplerini takdir ettim.
  • evde kendi biramı yapmak adına bazı ekipmanları bu siteden almaya karar verdim. ürünler de tarafıma çarşamba günü(25 şubat) ulaştı. tarafıma hava kiti yerine büyük tıpa göndermişler. kapak kapatma aleti de sitelerinde 35cm yazıyor bana gönderdikleri ise 21cm üstelik paslanmış ve düzgün de çalışmıyor. bunun üzerine telefon ettim ve gerekli şikayetimi mail üzerinden yapmam gerektiğini söylediler, ben de dedikleri gibi yaptım. bana dönüş yaptılar. ben de kendilerine tıpa yerine hava kiti göndermelerini diğer ürün içinse para iadesi istediğimi belirttim. konuştuğum kadın herhangi bir kargo ile göndermemi, kargo ücretini kendilerinin ödeyeceğini söyledi. ben de dedikleri gibi yaptım; en yakın ptt kargo vardı onunla gönderdim. bugün kargodan aradılar beni firma ödemeli olduğu için kargoyu kabul etmedi diye. tekrar firmayı aradım sadece yurt içi ve sürat kargoyu kabul ediyorlarmış bir de faturanın arkasında silik yazılarla iade formunu doldurmam gerekmiş. peki bana bunları neden daha önce söylemediniz de beni bu kadar masrafa soktunuz dedim, sadece kuru bir şekilde özür dilemekle yetindiler. dedikleri şekilde yaparsam bu sefer ürünü alacaklarmış. *

tanım: kaliteli hizmet vermeyen site.
  • ürün çeşitliliğinden etkilenerek kendilerinden yaptığım yumurta akı tozu siparişi tam bir fiyaskoyla sonuçlandı. paketi o kadar uyduruk hazırlamışlar ki, ürünün çoğu patlayıp koliye yayılmış, hem kargocunun ürünlerini hem benim üstümü başımı paketi taşırken mahvetmiştir. kaybolan malzeme miktarından bahsetmedim bile. bir daha sipariş vermeyi düşünmüyorum, size de tavsiye etmiyorum.
  • buradan ürün almayın. ben ettim siz etmeyin.
    siparişi veriyorsunuz. istediğiniz üründen tamamen farklı modelde ürün gönderiyorlar. bitmedi, bazı ürünleri göndermiyorlar. online destekten iki defa şikayet yazdırıyorsunuz, anlatıyorsunuz. sizin ürünlerinizin tamamı gönderilmemiş beyfendi, temin sürecinde gelecek diye sizi oyalıyorlar. aylar geçiyor, ne gelen var ne giden ne de bir bilgiendirme. sonra ticket oluşturup şikayet yazıyorsunuz. buna da bir yanıt olmadığı gibi ticket'ı üye kapatmıştır durumuna çekiyorlar. şimdi tüketici mahkemesi gibi işlere girip eksik kalan 20-30 tllik malzeme için vereceğim zamana emeğe yazık. siz siz olun buradan alışveriş yapmayın. hammaddeler.com bana en kötü internetten alışveriş deneyimini yaşatmış sitedir. yalan dolan ve müşteriyi dolandırmak üzerine kurulmuş bir site.
  • "bu siteden alışveriş yapmadan önce bu entry'e denk geldiyseniz, çok şanslısınız, çünkü girecek olan büyük kazıktan kurtuldunuz demektir. hemen bu siteyi açtığınız sekmeyi kapatın hatta bloke koyun.
    eğer ki alışveriş yaptıktan sonra "acaba bakayım nasıl bir siteymiş" diyerek bu entry e ulaştıysanız büyük geçmiş olsun. bir süre çok acıyacak ama zamanla bu acıya alışacaksınız.

şöyle ki bu arkadaşlar size sitede gösterdikleri her ürün sanki stoktaymış gibi satış yapacaklar, ertesi gün sabah erkenden "siparişiniz kargolandı" mesajı atacak ve bir kargo takip numarası verecekler. siz ertesi gün kargo gelmeyince "sürat kargo'yla geliyor sonuçta, 1-2 gün gecikmesi normaldir" diyerek üzerine düşmeyeceksiniz ama 3-4. günden sonra kıllanıp kargo takip numarasını sorgulatınca öyle bir kargo numarası olmadığını anlayacaksınız. sonra size kargo şirketinden kaynaklanan bir sorun olduğunu söyleyecekler, tekrar çıkış yapacaklarını söyleyecekler vs vs derken o sizi tekrar tekrar aramaktan bıkıp lanet ettirecek, en sonunda sizi o paradan vazgeçireceklerdir. facebook sayfasında biriken onlarca şikayet ve eksi puanlamadan sıyrılmak için de çalışanlarına ve ortaklarına 5 yıldız verdirtip olumlu yorumlama yaptırırlar. bir de kendileri tobb un en hızlı büyüyen 100 firması arasına girmişler. bence bu taktikler tesadüf değildir.
hesabın var mı? giriş yap