şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir insanın yaşanan bu vahşeti hak ettiğini düşünen herkesin aynı vahşeti yaşamasını en içten dilerim.
 • hala ses seda yok, zaten tecavüz ve kadın cinayetleri ülkede yeterince normalleşti. haliyle bir trans kadının öldürülmesi insanları gelip homofobilerini kusturacak kadar bile enterese etmiyor demek ki... homofobik bir yorum görmediğime üzüleceğim aklıma bile gelmezdi. keşke olmayan bu homofobik/transfobik yorumların gerçekten samimiyetle ortadan kalktığına inanabilsem, ama hayır. yalnızca düşüncelerinin normalleşmesine alıştılar, artık içlerinde boşaltmaları gereken bastırılmış nefretleri kalmadı. aktif şekilde gördükleri haberlere oh çekerek tatmin olabiliyorlar. olan bu olsa gerek...
 • "cesedinin yakıldığını duyduğumda, umarım yakılarak öldürülmemiştir, umarım delilleri yok etmek amacıyla öldürüldükten sonra yakılmıştır diye düşünürken yakaladım kendimi. ne olur ayıplamayın beni. mevcut düzen, mevcut ahlak anlayışı, bizi ölümlerden ölüm beğendirir hale getirdi. gezi döneminde dövülerek öldürülen ali ismail korkmaz’ın annesinin "keşke alişimi kurşunlasalardı, çok acı çekti oğlum” demesini hatırlayın ve ayıplamayın beni."

  http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22102
 • başlığı yanlış okumak (bkz: hande yener) özetle (bkz: disleksi)
 • hakkında bu kadar az entry girilmesi bile durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. yakın zamanda bu vahşeti yapanların da acı çekerek öldüğünü duymak istiyorum, içim başka türlü soğumayacak.
 • gencecik yaşında kayıp gitmiş insan..
  ne hayalleri vardı kim bilir, neler yaşadı. insanoğlu dünyanın başına gelen en kötü şey. kötülüklerimizi temizleyecek hiçbir şey yok. eğer varsa bir yaradan tüm insanlara merhamet bağışlamasını dilerim.
 • öldürülen kadının bir zamanlar erkek olarak yaşamış olması çoğumuzun insanlığını doğrudan etkiliyor. cinsel kimlik / yönelim hala büyük bir tabu. kadın cinayetlerine karşı çıkmak medeniyetin gereği, ama ataerkil kaynaklı her türlü şiddete karşı çıkabilmek insanlığın ölçüsü.
 • normalde transların, eşcinsel, gay guy ne derseniz deyin yazmazdım yazmam bu türsen başlıkların altına ama bugün bir çift söz etme günüdür.

  peşinen söyleyim; homofobik bir insanım. korkan kısmından da değil, doğrudan tiksinenlerdenim. ama bu demek değil ki; seçimi ne olursa olsun bir insanın ölümü bu türden bir vahşeti barındırmamalı.

  tecavüz etmek, cesedini yakmak. yahut diri diri yakılmak. korkunçtan daha fazlası.. hiçbir şekil ve surette affı yoktur, izahı da olamaz.

  dedim ya ben bir adet homofobiğim. misal, bir transla cinsel bir paylaşımda bulunmam. sıradan bir ortamım da olsun istemem. seçtiği hayat istikametinin doğrulayıcı sebepleriyle de ilgilenmem. ikna da olmam. ama bu demek değildir ki; ölsün, öldürülsün, yok edilsin.. tecavüze uğrasın, aşağılansın, yakılsın, hunharca katledilsin.. asla!

  sanıyorum ki soyismi sonradan alma, çakmadır. velakin o soyisme denk düşen kaderi pek de gönül açar cinsten olmamış vesselam.

  ne diyelim? umulur ki; katledilişi, günahlarınabir kefarret olur.

  onu bu şekilde öldürülenler mi? idam, işte bu yüzden yeniden yasalardaki yerini bulmalı dostlar.

  ki, adalette yerini bulabilsin.

  buradaki dostlarına ve yoldaşlarına başsağlığı dilerim.
 • swanswan adlı yazarın attığı taciz iftirası gibi magazin içerikli olmadığı için sarmadı mı olaylar? sözlükte mesajlaşmalarıyla gündeme gelen iki insanın olayını takip ederkenki heyecanınızı ve isteğinizi bu başlıkta göstermek içinizden gelmedi mi? yönelimi uğruna ayrımcıluğa karşı meydanlarda savaşan bu insan yakılarak katledildi. siz de gidin ilk fırsatta insanlara kezban yaftası yapıştırmaya devam edin. sizdeki bu kafayla her şey güzel olur rahat olun. o deği lde içimi en çok acıtan böyle yakılan, ayrımcılığa uğrayan, katledilen bu insanlar her zaman meydanlarda buradaki gibi götü boklu insanlar için de mücadele ediyor ya, işte bu durum çok kötü.

  hande kader cinayetini duyurmak için sen de ses ver.
 • çok yazık...bu memlekette hayata tutunmak zaten çok zorken, bir de pislik içindeki kafaların iğrenç eylemlerinden birbirimizi nasıl koruyabiliriz? şimdi o transmış öldürelim diyen kafa gün gelir sen açıksın diye seni öldürür, çok mu uç geliyor, gelmesin! nerede yaşadığımızı unutmayın. susmamalı. her şeyin, bütün dinlerin, ırkların, cinsiyetlerin üstünde sadece insan olmak yetmeli yaşam hakkı için. çünkü yaşam hakkı fakatsız olmalı.

  canice öldürülmüş gencecik bir insan.